"Vážený pán Eco". Z tohto dôvodu sa domnievam, že bol odoslaný na stovky ďalších adries. Keďže dostávam mnoho srdcervúcich listov a prosieb o pomoc zo vzdialených krajín, viem, že v takýchto prípadoch sa stačí pozrieť do príručky Who's Who a tam sa nájde množstvo adries všelijakých ľudí - do takýchto zoznamov Kto je kto sa dá dostať aj nič netušiac, človek dostane list, kde od vás pýtajú peniaze, ak si chcete objednať výtlačok knihy, a to je dôvod, prečo sa ich predá také veľké množstvo za drahé peniaze, veď si ich kúpia a nájdu sa v nich tí, ktorí na to skočia. Zároveň upozorňujem, že kostrbatý štýl listu nie je zavinený mojou prekladateľskou neschopnosťou, naopak, usiloval som sa zachovať text v čo najpôvodnejšej podobe. Takže tu je.
"Dobrý deň, dovoľte mi, aby som vyjadrila túžbu vstúpiť s Vami do obchodného vzťahu. Modlila som sa celé dni a potom som sa rozhodla vybrať si spomedzi mnohých ľudí práve Vás. Dúfam, že budete hodný odporúčania mojej modlitby, to znamená, že ste čestný človek, s ktorým môžem uzatvoriť úprimné a otvorené obchody. Som Elizabeth Kala, môj otec bol Monsieur Edmond Kala. Otec bol veľkoobchodník s kakaom a vlastník zlata v Abidžane, ekonomickom centre Pobrežia Slonoviny. Môjho otca otrávili jeho obchodní spoločníci. Moja matka zomrela roku 1988, keď som ešte bola malá, a odvtedy prevzal starostlivosť o mňa otec. Pred smrťou môjho otca v novembri 2003 v súkromnej nemocnici v Abidžane si ma tajne dal zavolať k posteli a prezradil mi, že vlastní sumu 12 miliónov amerických dolárov ($ 12.000.000) v istej dôveryhodnej spoločnosti tu v Abidžane, a že tým fondom dal moje meno ako dcéry a dedičky, keď ich vložil do tejto spoločnosti. Prezradil mi aj, že toto bohatstvo bolo príčinou, pre ktorú ho jeho spoločníci otrávili. Naliehal na mňa, aby som si našla spoločníka, cudzinca z krajiny, ktorú si sama vyberiem, na ktorého potom budem musieť presunúť tieto peniaze a poveriť ho ich investovaním do nehnuteľností alebo do riadenia hotelov.
Týmto vyhlasujem, že som ochotná ponúknuť Vám 15 percent svojho dedičstva ako odmenu za Vaše unúvanie po vyzdvihnutí spomínaných peňazí z onej spoločnosti a po ich prevode na Váš bankový účet. Vy potom navrhnite spôsob, akým mi pomôžete, s istotou, že z mojej strany máte plnú dôveru a nádej, že sa táto transakcia uskutoční čo najskôr. Chcela by som poznať Váš názor na túto akciu a či ste ochotný na ňu pristúpiť. Ďakujem. Nech Vás Boh žehná. Miss Elizabeth Kala"