Niet dôvodu si myslieť, že horlivosť parlamentu zastaví prezident svojím vetom, a to prinajmenej z troch dôvodov. Bez ohľadu na poradie, po prvé preto, lebo aj on bude voličov už čoskoro potrebovať. Po druhé preto, lebo poslanci by jeho veto s ľahkosťou sebe vlastnou prelomili. A po tretie preto, lebo ani prezident Gašparovič nemá veľmi dobrú mienku o práci súdov. To je známa vec.
Na schválenie novely zákona stačilo poslancom iba niekoľko hodín. Raketová rýchlosť a odhodlanie, s akým sa pustili do nerovného boja so súkromnou firmou, nenechali nikoho na pochybách o veľkom víťazstve parlamentu. Za prijatie novely hlasovala naozaj širokorozchodná koalícia - poslanci za Smer, SNS, HZDS, SDKÚ a s výnimkou dvoch aj poslanci SMK. Proti nehlasoval nikto, hoci dôvodov hlasovať proti novele bolo oveľa viac ako dôvodov ju podporiť.
Schválením novely parlament prekročil hranice politickej slušnosti aj práva, keď si vzal moc, ktorá mu nepatrí. Je známe, že záležitosť okolo koncesionárskych poplatkov rieši súd a že prvé predbežné rozhodnutie má vyrieknuť už o pár dní. Moc zákonodarná schválením novely nahradila moc súdnu a postavila ju do úlohy štatistu. Akýkoľvek výrok súdu tak už bude nezaujímavý vrátane výroku o neplatnosti zmlúv, pretože namiesto neho už vopred rozhodol parlament, keď schválil, že to, čo kedysi zaviedol - 5000 korún pre fyzické a 15 000 korún pre právnické osoby za každý mesiac omeškania - vlastne nikdy a tobôž teraz neplatí. Hlavný vinník stresu ľudí je známy: vyrobil z núdze cnosť a tvári sa ako dobrodinec. Populizmus ako vyšitý.