Jeho prekvapenie nad tým, že prokuratúra chce začať trestné stíhanie proti nemu, keďže obaja účastníci dopravnej nehody, ktorú zapríčinil, považovali vec za uzavretú, je možno ozajstné. Zďaleka však nie všetky dohody sú aj v súlade so zákonom, čo je, ako sa zdá, aj tento prípad. Ak prokuratúra začala konať, má na to isto vlastný dôvod, koná teda bez ohľadu na nejakú dohodu. V tomto prípade ide zrejme o dlhotrvajúcu práceneschopnosť osoby, ktorú poslanec, aj keď zrejme nechtiac, zranil.
Typ nehody, ktorú spôsobil poslanec Chelemendik – nedostatočné venovanie sa riadeniu vozidla – nie je nijakou neznámou. Podľa agentúrnej správy sa nehoda stala na diaľnici, keď Chelemendik, ktorý sa mal práve pozerať do spätného zrkadla, si nevšimol pred ním stojace vozidlá a narazil do Škody Fabia, pričom sa zranila jedna osoba. Neprekročil rýchlosť, skúška na alkohol bola negatívna, jednoducho prípad, akých je veľa.
Diskusia, ktorá sa okolo zbavenia imunity poslanca Chelemendika rozprúdila, je však istým spôsobom očarujúca. Poslanec Dušan Jarjabek správne pochopil, o čo ide, teda že jeho kolega chce iba uľahčiť hlasovanie parlamentu o zbavení jeho imunity, a nie sa jej vzdať. Jedným dychom však dodal, že poslanecký klub Smeru sa bude zaoberať tým, aby takáto možnosť bola zavedená do ústavy. Teda že v prípade, keď poslanci budú chcieť byť vyšetrovateľom k dispozícii, aby o tom nemusel rokovať celý parlament. Podľa Jarjabka je iba otázkou času, keď sa takejto iniciatívy ujme buď skupina právnikov, alebo niektoré z ministerstiev. Keďže poslanca Jarjabka nemožno podozrievať z toho, že nevie, čo sa v parlamente deje, tieto slová možno vnímať ako správu, že Smer opäť ponechá svojho kolegu a predsedu parlamentu Pašku v štichu. Už niekoľko dní totiž leží v parlamente jeho návrh na úplné zbavenie imunity poslancov, ktorý by situáciu - i keď už nie aktuálneho prípadu Chelemendika, ale tak jeho nasledovníkov, ako aj všetkých ostatných ústavných činiteľov - nepochybne vyriešil.