toré údajne zvýšia atraktívnosť dedinky s tridsiatimi ôsmimi obyvateľmi. Nie je ľahké predstaviť si krajinu, z ktorej by mohli pochádzať početní návštevníci, čo budú zízať na taniere s káblami a pocestujú za nimi cez pol sveta až do okresu Bánovce nad Bebravou. Neviem, či by sa samotným dedinčanom po čase pozdávalo, že sa im davy každý deň uprene pozerajú na antény. Inak je plán s premenovaním hodný nasledovania.
Rast slovenskej ekonomiky sa spomaľuje, inflácia rastie, platy však zatiaľ tiež, a preto sa nároky konzumentov zákonite zvyšujú. Každý občan sa na nemilosrdnom trhu pretvára na vlastnú akciovú spoločnosť a to isté platí aj pre bydliská. Medzi práva domácich aj cudzincov patrí vedieť, čo môžu očakávať na mieste, kde sa práve nachádzajú. Navrhujem v premenovávaní pokračovať, takže vzniknú napríklad Analógové Staré Hory, Košice 3G alebo Úplne bezdrôtová Prašnica.
Slovenčina, štylisticky tvárny a dynamický jazyk, je schopná plniť aj najnáročnejšie komunikačné úlohy a vyjadrovať významy v ich najjemnejších odtienkoch. Verím, že jej dobiehanie za našou superkonzumnou spoločnosťou sa zmení na tvorivú hru, do ktorej sa zapojí mnoho občanov.