Zopár čísiel: Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) prestala v júni 2009 zverejňovať štatistiky o počte obetí takzvanej prasacej chrípky (H1N1). Dovtedy na Zemi skosila táto chrípka 700 ľudí. V tomto roku však umrelo na Zemi na prenosné choroby 7,7 milióna ľudí, na AIDS 1,1 milióna, na rakovinu 4,3 milióny, na maláriu pol milióna, pri dopravných nehodách 700 000 ľudí. Podľa WHO prasacia chrípka nespĺňa kritériá pandémie. (Údaje sú z konca augusta.)
Kampane farmaceutických firiem nás však na pandémiu prasacej chrípky pripravujú. Tak ako pred pár rokmi na slepačiu chrípku. Koncern Roche odštartoval vtedy globálnu kampaň lieku Tamiflu. Kampaň bola úspešná. Liek si kúpilo 50 miliónov ľudí. USA v roku 2005 nakúpili Tamiflu za 1,2 miliardy dolárov. Potom Japonsko predaj Tamiflu zakázalo. Podľa lekárskeho časopisu Eurosurveillance pre negatívny vedľajší efekt, najmä na mladých ľudí.
Dejú sa čudné veci. Vakcínu proti kmeňu prasacej chrípky H1N1 patentovala firma Baxter už v roku 2008, dávno pred objavením prvých pacientov. Liek sa onedlho objavil v lekárňach Mexika i Spojených štátov. Baxter očividne zamestnáva aj jasnovidcov. (Vakcína pre firmu Baxter sa vyrába aj v Česku, ale tam sa na trhu neobjaví. Česká republika objednala antivirotiká pre polovicu populácie od firmy Novartis AG. Na trhu sa majú objaviť v novembri. S krížom po funuse, lebo podľa WHO aj táto „pandémia“ dovtedy vyhasne.) Novartis AG však počíta s globálnym ziskom 1,5 miliardy dolárov.