Reči o socialistickej architektúre, ktorá je dávno prežitá, v prípade areálu PKO v Bratislave sú tiež jalovinou, pretože ide o kvalitnú architektúru, akú tu dnes málokto predvedie.
Architekti neviem, no investori na nič také nemajú. Preto tvrdenia, že keď PKO zbúrame, postavíme čosi iné s podobným účelom, je holé zavádzanie. Pozrime sa, či niečo nasledovalo na rekreáciu obyvateľstva po zrušení Lunaparku alebo Lida, tiež na nábreží. Alebo, že Zimný štadión nahradí PKO. Odhliadnuc od toho, že zimák tu už bol a teda nič nepribúda, kde je nábrežná promenáda, na ktorej si prirodzene zakladá každé mesto na Dunaji?
Predtým, ako areál premenovali na PKO, išlo o Dunajské veľtrhy v Bratislave. Postavili ho v rokoch 1940 - 1948 podľa návrhu troch architektov. Pozrime sa na iné ich diela, aby sme si uvedomili, čo znamenajú pre Bratislavu. Pavel Andrík sa venoval aj urbanizmu a regulačným plánom miest (Brezno, Michalovce, Liptovský Mikuláš...).
Dielom Kamila Grossa je tiež stadión na Tehelnom poli a tiež (pozrimeže!) Zimný štadión (s architektom Adamkom a Uhlářom). Tretí z nich Ján Štefanec je autorom administratívnej budovy s divadlom, dnes sa volá Malá scéna na Dostojevského rade. Boli to iné časy.
Vieme si predstaviť, že by sa v dnešných kancelárskych opachách ocitli priestory pre umenie? V Metropolke bolo kino, tiež v Tatra banke (dnes Ministerstvo kultúry), v hoteli Palace, v Hasičskom dome na Radlinského.