ojacou vežou na svete.
Tokio potrebuje takúto vysokú vežu pre televízny signál. Doterajšia známa tokijská veža vysoká 333 metrov už nie je dosť vysoká na šírenie digitálneho signálu, pretože ju obkolesujú vyššie budovy. A od novej veže sa tiež očakáva, že diváci budú môcť sledovať digitálne televízne vysielanie vo vysokej kvalite aj na mobilnom telefóne.
Keď sledujem japonské televízne vysielanie, veľmi často natrafím na informácie o prípravách na digitálne vysielanie v Japonsku. Po 24. júli sa už nebudú dať používať staré analógové televízne prijímače. Presnejšie, so špeciálnym zariadením a anténou to bude možné. Ale ako sa zdá, väčšina ľudí si kúpi nový moderný televízny prijímač v rámci Eco-point systému.
Eco-point systém (bodový systém) má za cieľ stimulovať ekonomiku, zastaviť globálne otepľovanie vďaka používaniu ekologických domácich spotrebičov a povzbudzovaním ľudí pri kúpe digitálnych televízorov. Teda keď si kúpite novú chladničku, klimatizáciu, digitálny televízor a podobne, dostanete za to body. Podľa počtu získaných bodov dostanete kupóny alebo aj cestovné lístky.
Tento systém sa v Japonsku v marci končí, preto teraz mnohí rýchlo nakupujú elektrospotrebiče. Moja mama kúpila nový televízor so 46-palcovou obrazovkou za 220 000 jenov (1943 eur), čo jej vynieslo body v hodnote 36 000 jenov. Za to kúpila niekoľko ďalších domácich elektrospotrebičov. Sledujem teraz televíziu, porovnávam analógovú a digitálnu a musím konštatovať, že kvalita obrazu je neporovnateľná.