Medzitým ešte riešia krízu s Tureckom a ako píše liberálno-ľavicový denník Haarec aj „diplomatické cunami“, ktoré židovský štát čaká po hlasovaní o vytvorení palestínskeho štátu v OSN.
O sociálnych protestoch písali izraelské médiá zo všetkých uhlov. Stĺpčekár ľahko bulvárneho a najpredávanejšieho denníka Jediot Achronot Yair Lapid napísal ohnivú obranu protestujúcich, v ktorej niekoľkokrát spomenul, že jedinou možnosťou, ako prebrať vládu, je ukázať silu.
Lapid je synom nebohého liberálneho politika maďarského pôvodu Tommyho Lapida a sám má politické ambície. K demonštrantom sa hlási od začiatku. Oni k nemu veľmi nie, lebo ako nechutne preplatená televízna hviezda a dieťa z privilegovanej rodiny, nikdy nemusel prechádzať tým, s čím zápasia ľudia v uliciach.
Konzervatívny denník Jerusalem Post, ktorý má blízko k vláde, si myslí, že by bolo dobré, keby sa zdanila izraelská čierna ekonomika, ktorá tvorí až 21 percent hrubého domáceho produktu. A nejde len o peniaze z predaja drog, ale aj o peniaze „na ruku“, ktoré sa tu vyplácajú bežne upratovačkám, inštalatérom či opatrovateľkám detí. A zastaviť takéto praktiky môžu aj tí, čo protestujú na uliciach. Jednoducho tak, že ich nebudú vykonávať.