Budú stroje myslieť ako ľudia? Budú mať počítače emócie? Vyrobí človek umelú dokonalú bytosť? Odpovedá informatik JOZEF KELEMEN.
„Je zaujímavé, že pod dokonalým strojom si vždy predstavujeme stroj podobný človeku, vyrobený však z koliesok a plechu. Prečo by sme raz nemohli vyrábať dokonalé roboty na inej technologickej báze? Napríklad biochemickej? Vtedy by sa skutočne mohlo stať to, že by sme vyrobili roboty nerozoznateľné od ľudí.“
Čítajte rozhovor >>
Nie náhodou veľa mužov po päťdesiatke začne strácať chuť na sex. Môže za to andropauza a najmä znížená hladina testosterónu, mužského pohlavného hormónu.
Veľa mužov z vlastnej skúsenosti potvrdzuje, že najväčšiu chuť na sex majú po výdatnej fyzickej aktivite – nie je to len tým, že organizmus sa prekysličil, vypotil škodliviny, odpadové látky a odbúral stres, ale prudko stúpla hladina testosterónu a s ňou sa dostavila aj chuť na sex.
Čítajte >>
Stali sa hudobným symbolom začiatku deväťdesiatych rokov a ich zvuk a pesničky výdatne oživili zatuchnutú slovenskú pop music. V roku 1992 rádiá hrali ich hity ako Madeleine či Tam kde slnko spí. Len málokto vtedy tušil, že chlapčenská gitarová skupina Hex v nezmenenej zostave vydrží dvadsať rokov a vyprodukuje ďalšie nezabudnuteľné hity, medzi ktoré určite patrí aj Vetroň.
Pieseň je veselá, čo ešte zdôrazňuje morbídny text – niekto sa poháda s priateľkou, zavraždí ju a skočí z činžiaka. Ako vám to napadlo? Fefe: „Vtedy som býval na Medzijarkoch a niekto tam spáchal samovraždu vyskočením z okna. To bola inšpirácia. No a ako každý som mal komplikované vzťahy s dievčatami. Tak som spáchal ten text.“
Čítajte komentár >>