Z rozhovoru, ktorý poskytol Tibor Gašpar denníku SME, je možné takmer všetko, čo povedal, použiť proti nemu. Ako policajnému prezidentovi i bývalému šéfovi Úradu boja proti korupcii.
V interview, ktoré bolo venované predovšetkým kauze Gorila, sa Gašpar posťažoval, ako ťažko sa dokazuje korupcia z minulosti. Podľa neho je ideálne, keď polícia už počas akcie môže „prejsť do trestnoprocesnej roviny a vyprodukovať dôkazy, ktoré by obstáli pred súdom“. Lenže v čase, keď ako šéf úradu mal zariadiť, aby jedna dôležitá akcia do trestnoprocesnej roviny prešla a „vyprodukovala“ dôkazy, tak pre to nič neurobil.
Zo zverejnených informácií je známe, že príslušníci SIS už v januári 2006 informovali vtedajšieho policajného prezidenta Antona Kulicha i riaditeľa Úradu boja proti korupcii o závažnom prípade, do ktorého bol zapletený aj Gašparov priamy podriadený Ján Rejda. Ďalšie informácie – v písomnej podobe – prišli zo spravodajskej služby v apríli 2006, kde boli priložené aj skrátené záznamy zo stretnutí Rejdu so Zoltánom Vargom – osobou, ktorá inšpirovala spravodajskú službu, aby založila spis s názvom Gorila.
Ako napísal kriminalistický expert a Gašparov predchodca vo funkcii Jozef Šátek, na jar roku 2006 bolo treba „začať v danej veci trestné stíhanie a v súčinnosti s príslušníkmi SIS utajeným spôsobom postupne dokumentovať ďalšie prípadné stretnutia a aktivity zainteresovaných osôb, avšak už v rámci trestného konania“.