A najviac na ich dôležitosti pridávalo to, že ich nevypúšťal nik iný ako Mark Zuckerberg. Veď ak to hovorí muž, ktorého ste nikdy nestretli a predsa má k vášmu súkromiu lepší prístup ako väčšina rodinných príslušníkov, niečo na tom musí byť pravdy.
Tam, kde sa vyhlasujú konce, vždy pribudnú aj obavy. To sa už fakt nijako neutaja naše chyby, hlúposti, milenky a ohovárania? To čo bude za skazený svet?
No, takto: o konci súkromia niet dôkazu. A Zuckerberg v lepšom prípade hovorí len svoje zbožné prianie, ktoré realita popiera.
Nie je koniec
Existuje jeden dobrý spôsob, ako vidieť budúcnosť v technológiách: pozrieť sa na to, ako ich používajú tínedžeri. Tí sa zvyčajne prví namotajú na novinky, a zároveň si prenášajú svoje zvyky do dospelosti. To, ako žijú oni teraz, sa prejaví v budúcom štandarde.
Ak by oni prestali považovať súkromie za dôležité, potom mu umieračik skutočne zvoní. Navonok sa zdá, že sa to aj deje – súčasná generácia zverejňujú o sebe na internete viac, ako ktorákoľvek predchádzajúca. V strate súkromia vidia skôr výhody – viac sociálnych kontaktov, viac komunikácie - než naopak.