Povedzme si pravdu - kto z nás by nešiel radšej na rybačku ako na pohovor k Ivanovi Gašparovičovi? Nádejnému generálnemu prokurátorovi Jaromírovi Čižnárovi sa teda nie je veľmi čo čudovať, že namiesto prezidentského paláca sa vybral do Nórska. Najmä keď sa stretnutie zjavne dalo preložiť. No napriek nezáujmu zúčastnených stojí celá príhoda o vzájomnom (ne)navštevovaní za bližšiu pozornosť.
Pripomeňme si, že jedným z dôvodov na nevymenovanie Jozefa Čentéša malo byť, že existujú pochybnosti „do akej miery je pripravený a ochotný rešpektovať vzťahy medzi ústavnými orgánmi“ a že sa správa neúctivo k prezidentovi.
A to si len dovolil posťažovať sa, že prezident otáľa s jeho vymenovaním. Čo by sa udialo, keby sa k nemu odmietol dostaviť so zdôvodnením, že sú mu prednejšie ryby? Iste, určenie termínu na vopred ohlásený čas voľna zaváňa škodoradosťou. Ale prezident je prezident a letný program sú väčšinou pripravení si prehádzať aj uchádzači o menšie funkcie, než je post šéfa prokuratúry.