SME

Osemdesiattri odtieňov sivej a najrusofóbnejší rusofób

Osemdesiattri odtieňov sivej a najrusofóbnejší rusofób

Niet vrstvy, ktorá by pred voľbami ušla pred korupčnými ponukami Smeru. Nedá sa, kdekoľvek sa skryjete, nájdu si na vás dotáciu.


TEXT: Peter Schutz

[content type="longread-pos" pos="left"]

Dnes píše Peter Schutz komentátor SME

[/content]

Udalosť týždňa

Znárodnenie Gabčíkova. Presnejšie, ide „len“ o nepravé znárodnenie, keďže Fico vypovedal, resp. súd zneplatnil – podľa toho, ktorú vetvu sledujeme – „iba“ tridsaťročný prenájom. Na neštandardnosti záboru VEG to však nič nemení. A ani na posolstve, ktorým je diskreditácia štátnej moci ako seriózneho partnera. Tomu neprotirečí ani existencia paralelnej zmluvy o odškodnení, ktorá v právnom bordeli, čo vláda a súdy namiešali, stojí bohvie kde. Zvýšenie rizikovosti investičného prostredia na Slovensku len korunuje absurdum, že verdikt o zneplatnení vyniesli súdy po ôsmich rokoch, ako aj fakt, že vládne argumenty na výpoveď (to je druhá vetva) Enel veľmi silne rozporuje. To, čo z celého vyplýva na konci dňa, je ďalší „haircut“ slovenského daňového poplatníka (po arbitrážach okolo roku 2020).

Chybný krok I

Prelomenie prezidentovho veta o zdravotnej starostlivosti. Opakovať argumenty už nebudeme, je ich vagón. Len sa zvýšia latentné, resp. „neformálne“ platby (niekto povie korupcia) a zdravotníctvo, ktoré je aj podľa Európskej komisie najväčšie rozpočtové riziko Slovenska, bude ešte podfinancovanejšie. Nedá sa nič robiť, víťazstvu Smeru vo voľbách – o čo nám všetkým ide – sa musí podriadiť aj rozum.

Chybný krok II

Štátna dotácia hypoték pre zlatú mládež. Resp. zosilnenie „programu“. Plafón 1200 eur príjmu, po ktorý je možné žiadať, jasne svedčí, že niet vrstvy, ktorá by pred voľbami ušla pred korupčnými ponukami Smeru. Nedá sa, kdekoľvek sa skryjete, nájdu si na vás dotáciu. Teda okrem toho, ak ste živnostníkom. Ale tým už by bol na Slovensku iba blázon.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Politický komentátor denníka SME. Pôsobí v Košiciach. Publikoval vo viacerých médiách na Slovensku aj v Česku.

Čítajte ďalej

Závery divej svine (Vico)

Karikatúra denníka SME (Vico).


4 h

Nadávanie po grécky (Hej, ty!)

Karikatúra denníka SME (Hej, ty! – Györe).


29. nov

V súboji (Vico)

Karikatúra denníka SME (Vico).


28. nov

Syndróm vyhorenia (Sliacky)

Karikatúra denníka SME (Sliacky).


26. nov

Špecifiká slovenského alkoholizmu (Vico)

Karikatúra denníka SME (Vico).


25. nov

Pandemické opice (Sliacky)

Karikatúra denníka SME (Sliacky).


24. nov
SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu