SME

Vítanie Lavrova a Pellegriniho dojatie nad živnostníkmi

Vítanie Lavrova a Pellegriniho dojatie nad živnostníkmi

Ak je už niekto prvou dámou, mal by svoj život prispôsobiť manželovmu aspoň tak, aby mu snaha o osobný komfort neurčovala rozvrh povinností.

[content type="img" render-type="pressphoto" title="" src="https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/3/56/5612283/5612283.jpeg?rev=2" author="FOTO SME – GABRIEL KUCHTA" longread-pos="full"]Robert Fico a Sergej Lavrov. Premiér zaobchádzal s návštevou inak ako prezident Andrej Kiska.[/content]

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

TEXT: Peter Schutz.

[content type="longread-pos" pos="left"]

Dnes píše Peter Schutz, komentátor SME.

[/content]

Udalosť týždňa

Iránska dohoda. Obmedzuje, ale nezamedzuje jadrový program Teheránu, ktorý aj za umožnenie prísneho dohľadu získava „za odmenu“ uvoľnenie sankcií. Kým pre Obamu je pakt zápisom do dejín, republikánsky líder Boehner ho označil za „alarmujúcu odchýlku“ (od pôvodných zámerov) a Netanjahu za „historický omyl“. Popri Izraeli sú znepokojené aj Saudská Arábia a Egypt, ktoré sa obávajú zvýšenia vplyvu Teheránu v regióne, čoho aktuálnym prejavom je jemenská kríza.

Udalosť týždňa II

Lavrov v Bratislave. Trhlinu v slovenskej pozícii k Rusku neprehĺbil, len zvýraznil tým, že sa dočkal rozdielneho zaobchádzania od prezidenta a premiéra. Zatiaľ čo Kiska mu načítal na hlavu „vážnu destabilizáciu povojnového usporiadania a porušenie medzinárodného práva“, Fico kontroval vyhlásením, že „Slavín nie je pamätníkom ideológie, ale víťazstva a odvahy“, čím povedal asi toľko, že akési obete na Ukrajine (ideológia!) nebránia spoločnej piete. Kiska pripomenul Lavrovovi aj udalosti rokov 1938 a 1968, ktoré robia pre Slovensko všetky okupácie cudzích území neakceptovateľnými. Gesto bolo nutné už len vzhľadom na úctivosť Fica a Lajčáka, ktorí Rusovi vôbec neodvrávali, čím – nebyť Kisku – spoluvytvárali atmosféru, že Slovensko nemá nič proti ruskému videniu ukrajinskej krízy.

Chybný krok

Denník N prišiel na to, že čím bližšie leží obec/mesto k Popradu, tým vyššiu má šancu, že sa stane dejiskom „výjazdového zasadania“ Andreja Kisku, tak aby sa na víkend za rodinou nemusel trmácať – a ešte vládnym špeciálom! - cez celé Slovensko. Hm.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Politický komentátor denníka SME. Pôsobí v Košiciach. Publikoval vo viacerých médiách na Slovensku aj v Česku.

Čítajte ďalej

Niet dôvodu na nespokojnosť (Vico)

Karikatúra denníka SME (Vico).


24. nov

Ošálený (Sliacky)

Karikatúra denníka SME (Sliacky).


23. nov

Už čoskoro (Vico)

Karikatúra denníka SME (Vico).


22. nov

Obavy z kataru (Hej, ty!)

Karikatúra denníka SME (Hej, ty! – Györe).


21. nov
Prehodnotenie hodnôt.

Prehodnotenie hodnôt (Sliacky)

Karikatúra denníka SME na dnes.


20. nov

Šťastný koniec (Vico)

Karikatúra denníka SME (Vico).


17. nov
SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu