SME

Čo je v Bratislave najhoršie? Nepríčetnosť vo všetkom

Čo je v Bratislave najhoršie? Nepríčetnosť vo všetkom

Cítim, že z Nesrovnalových sľubov veľa nebude. Bolo mi to jasné, keď som videl zostavu, ktorá na úrad nastúpila.

[content type="img" render-type="pressphoto" title="" src="https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/0/56/5617660/5617660.jpeg?rev=2" author="SME – VLADIMÍR ŠIMÍČEK" longread-pos="full"]Cesta z hlavnej stanice v Bratislave je skôr karanténna evakuácia.[/content]

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

TEXT: Michal Havran

[content type="longread-pos" pos="left"]

Dnes píše Michal Havran teológ, šéfredaktor jetotak.sk.

[/content]

N evyzeralo to zle. Cesty ako v Kodani, parky z Viedne, Bratislava sa mala stať tým najlepším, čo majú európske hlavné mesta. Jasné, že to bola kampaň a kto ešte verí kampaniam, kto verí vôbec niečomu takému, že tu niekto niečo dá, že dokáže niečo zmeniť?

Keď Ivo Nesrovnal vyhral a stal sa primátorom, vybehol z jeho štábu nejaký chlapec, poslal všetkých do péčka. Minulý týždeň toho istého zastavili pri Lamači policajti, strieľal po ľuďoch z atrapy, proste jazdil s kamarátmi ako americký tínedžer, jednoducho to dával. Bratislava ako Harlem. Dáme ti to medzi oči.

Sto dní a nič

Prešlo sto dní aj viac a nič. Viem, že Viedeň sa nedá urobiť za tri mesiace, ale niečo by už mohlo byť. Bratislava je zo dňa na deň hnusnejšia a nezachránia to ani hipsterské podniky s ohrievanými quichmi za sedem eur. Nemusím sa doma cítiť ako v Paríži, úplne by mi stačilo, keby som sa tu mohol cítiť ako v Bratislave.

O rok bude Slovensko predsedníckou krajinou EÚ. Nie je to už to, čo bývalo, no predsa len sem príde veľa oficiálnych hostí. Ak už teda nerobíme mesto pre jeho obyvateľky a obyvateľov, mohli by sme už len v strachu z blížiacej sa hanby urobiť niečo pre nich.

Musíme zabrániť dvom veciam. V žiadnom prípade nesmie žiadna, ani albánska alebo macedónska delegácia prísť do mesta cez hraničný priechod za Čunovom. Budova vyzerá ako bývala kasáreň Islamského štátu po nálete jordánskeho letectva.

Ak si ju chcete pozrieť zblízka, odporúčam zastaviť auto trochu ďalej, inak si môžete poškodiť nápravu, diery na ceste ostali zrejme po protitankových mínach z čias, keď chcel ísť Slota do tankoch na Budapešť.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Autor je teológ, spisovateľ a moderátor publicistickej relácie Večera s Havranom. Facebook

Čítajte ďalej

Vinník (Hej, ty!)

Karikatúra denníka SME (Hej, ty! – Györe).


3 h

Predvolebný míting (Sliacky)

Karikatúra denníka SME (Sliacky).


28. máj

Dano Heriban (Hej, ty!)

Karikatúra denníka SME (Hej, ty! – Györe).


25. máj

Rozhadzovač (Sliacky)

Karikatúra denníka SME (Sliacky).


24. máj

Kampaň (Sliacky)

Karikatúra denníka SME (Sliacky).


23. máj

Biedny život sudcu (Sliacky)

Karikatúra denníka SME (Sliacky).


22. máj
SME.sk Minúta Najčítanejšie Video
SkryťZatvoriť reklamu