Autor je filmový producent.
Keďže pripravujeme film o Janovi Masarykovi, tak som si o týchto „úprimných prísľuboch“ v poslednom období všeličo prečítal.
Naše nové československé rockové duo očividne ani film nevidelo, ani knihy nečítalo. A ak náhodou videlo a čítalo, tak si žiadne poučenie nezobralo. Keď Rusi obsadili Krym, notovali si naši rockeri silnými vyhláseniami, že ide o bezprecedentné porušenie medzinárodného práva, a zdôrazňovali potrebu zabrániť ďalšiemu prípadnému expandovaniu Ruska. Citujem: „V okamžiku, kdy by se Rusko rozhodlo rozšířit svoji teritorialní expanzi na východ Ukrajiny, přestává legrace (6. 4. 2014, Hovory z Lán).“
Jasné, anexia Krymu to bola len taká zábavka, veď o čo ide... Rok sa s rokom zišiel, Rusi už sami priznali, že „povstanie“ na východe Ukrajiny a „luhanskú revolúciu“ dirigujú priamo z Kremľa, podpísali dohody v Minsku pod showmenskou taktovkou posledného európskeho diktátora a riaditeľa cirkusu Bielorusko, provokujú stíhačkami a ponorkami, vyrábajú nové strategické bombardéry, organizujú tankové manévre, brúsia si zuby na Pobaltie atď.