SME

Lex Belize, Gorila opäť skákala a Košice, hlavné mesto cenzúry

Lex Belize, Gorila opäť skákala a Košice, hlavné mesto cenzúry

Protischránkový zákon, ktorý podnietilo až cétečko v Piešťanoch, mešká asi 15 rokov.

[/content][content type="img" render-type="pressphoto" title="" src="https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/7/56/5644707/5644707.jpeg?rev=2" author="" longread-pos="full"]Rok Kisku. Konečne téma, ktorú nediktuje Fico, na udalosť ju povýšili médiá. FOTO - ARCHÍV SME TOMÁŠ BENEDIKOVIČ [/content]

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Udalosť týždňa I

Správa o stave republiky. Rádovo lepšia než všetko, čo tu v tejto disciplíne bolo. Kiska založil tradíciu, v ktorej by mal pokračovať nielen on, ale aj jeho nástupcovia.

Udalosť týždňa II

Rok Kisku. Konečne téma, ktorú nediktuje Fico, na udalosť ju povýšili médiá. Hodoval celý slovenský komentariát, každý, kto vie napísať štyri rozvité vety, mal názor. Zopár postrehov najďalej mimo misy - ako zvyčajne - mali analytici a predstavitelia politickej vedy.

Udalosť týždňa III

Gorila v parlamente. Ani toto nenadiktoval Fico, no prijaté uznesenie, ktoré menuje osobne Dzurindu a koalíciu SDKÚ-KDH-SMK-ANO ako „otcov“ kauzy, dostatočne vysvetľuje, prečo si Smer schôdzu iniciovanú opozíciou osvojil.

Deklarácia, že „požadujú dôsledné vyšetrenie kauzy Gorila“, je zmesou čierneho humoru a impertinencie, akým niet páru. Ani lepšieho dôkazu, že čo za bláznov ľudí majú. Viete, čo je absolútna irónia? Keď vás Martvoň a Blaha pokladajú za blázna.

Správny krok I

Zámer Pentagonu presunúť ťažkú techniku do Poľska a Pobaltia je najsilnejšia a veľmi prekvapujúca deklarácia Obamovej administratívy, že článok 5 washingtonskej zmluvy berie nielen podstatne vážnejšie, než sme si mysleli, ale pociťuje ako záväzný aj napriek nejednote v NATO o kolektívnej obrane východného krídla.

Na veci nič nemení, že v rozhodnutí môžu byť aj šachy americkej vnútornej politiky. Na dotyku s napadnutou Ukrajinou takto zostane Slovensko jediné bez americkej prítomnosti, z čoho behajú mravce po chrbte.

Chybný krok I

Vyhlásenie Haščáka ku gorilej rozprave. Zbytočne zveľadil podozrenia proti svojej osobe. A keby len to. Poriadne sa aj mýli, keďže mimoriadna schôdza nie je rozporná ani s právnym štátom, ani s parlamentnou demokraciou, čo tvrdí v rozsiahlom demarši.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Politický komentátor denníka SME. Pôsobí v Košiciach. Publikoval vo viacerých médiách na Slovensku aj v Česku.

Čítajte ďalej

Východ slnka (Vico)

Karikatúra denníka SME (Vico).


10 h

Mikuláš (Hej, ty!)

Karikatúra denníka SME (Hej, ty! – Györe).


7. dec

Nebezpečenstvo (Sliacky)

Karikatúra denníka SME (Sliacky)


6. dec

Kto šetrí na svetle (Vico)

Karikatúra denníka SME (Vico).


5. dec

Stačí nechať krátko pôsobiť (Sliacky)

Karikatúra denníka SME (Sliacky).


4. dec

Realistické prianie (Vico)

Karikatúra denníka SME (Vico).


1. dec
SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu