Neutíchajúca rasová posadnutosť Ameriky jej bráni plne pochopiť, nieto ešte vyriešiť, jej najväčšiu výzvu: ekonomickú nerovnosť.
Pred rokom v jednu nedeľu ukradol Michael Brown, 18-ročný černoch, škatuľu cigár z obchodu so zmiešaným tovarom vo Fergusone, mestečku v štáte Missouri. O desať minút kráčal po ulici s priateľom, keď mu policajt Darren Wilson (28-ročný beloch) povedal, aby šiel k chodníku. Brown, ktorý mal v krvi marihuanu, odmietol poslúchnuť. Wilson zastavil auto a postavil sa zoči-voči Brownovi, ktorý udrel Wilsona do tváre a snažil sa mu zobrať zbraň. Wilson raz vystrelil, trafil Browna do ruky, načo sa ten rozbehol ulicou preč. Policajt ho začal prenasledovať, prikázal mu zastať; Brown to urobil, potom sa otočil a zaútočil na policajta, ktorý ho zasiahol ešte šesťkrát. Proti Brownovmu zabitiu protestovali celé mesiace ako proti príkladu policajného rasizmu: ale nakoniec to tak nebolo vyhodnotené a Wilsona zbavili viny.
Pozadím streľby bola v konečnom dôsledku ekonomická nerovnosť, ktorú americkí černosi zažívajú silnejšie, lebo sú chudobnejší ako belosi. Fergusonské policajné oddelenie, pre ktoré Wilson pracoval, napríklad nedávno začalo prísne pokutovať banálne priestupky ako jazdenie v zle udržiavanom aute. Pokuty tvrdo postihujú miestnych schudobnených černochov, ktorí tvoria len dve tretiny celkového obyvateľstva, ale platia 90 percent pokút.