SME

Najväčší škandál odkedy šport existuje

Nemeckí architekti vraj plánujú postaviť pre utečencov tridsaťtisícové mesto, kde by mohli žiť spolu, v centre by mali veľkú mešitu.

Nemeckí architekti vraj plánujú postaviť pre utečencov tridsaťtisícové mesto, kde by mohli žiť spolu, v centre by mali veľkú mešitu...

TEXT: Peter Schutz

[content type="longread-pos" pos="left"]

Píše Peter Schutz, komentátor denníka SME.

[/content]

Udalosť týždňa I

Ruská dopingová mafia. Odhalenia Svetovej antidopingovej agentúry sú nielen najväčší škandál svojho druhu, ale vôbec športu, odkedy existuje. Žaloby účastníkov, čo skončili pod stupňom víťazov, či s menej hodnotnou medailou, ktoré sú na ceste, degradujú napríklad londýnske hry a ich výsledkové listiny na moskovský štátny cirkus.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Veľká debata, či pustiť Rusov do Ria de Janeiro, sa – žiaľ – zrejme zavŕši „kompromisom“, ktorý tragicky odignoruje, že myriady dolárov a eur od televízií a sponzorov sa lejú do športu len a len preto, že pri obrazovkách sedia miliardy divákov, ktorí práve teraz zisťujú, že sa stali obeťami podvodu. Ešteže McCainovej definícii, že „Rusko je benzínová pumpa riadená mafiou“, teraz svet rozumie o čosi lepšie.

Udalosť týždňa II

Porciovanie Schengenu. Nové ploty ohlásili Švédsko (!!) a Slovinsko a takpovediac maketou plota je aj obnovená povinnosť Sýrčanov registrovať sa v krajine vstupu, čím Nemecko odstúpilo od „pozvania“ v auguste a pokorne sa vrátilo k Dublinu. Merkelovej odklon od politiky dokorán otvorených k politike už iba pootvorených dverí (alebo „korekcia Seehoferom“) neuberá nič z výbušnosti nálože, ktorá v podobe obrovského sporu o manažovanie migrácie naďalej tiká pod zadkom Európy.

Začína byť zrejmé, že kým nevyrastie oplotenie v celom vnútornom Schengene a Grécko sa nepreľudní úplne, dovtedy im ochrana morskej hranice ani nenapadne.

Udalosť týždňa III

Cameronov list prianí a želaní. Požiadavky, na ktorých splnenie Londýn viaže zotrvanie v EÚ, či presnejšie podporu vlády zotrvaniu, sú po obrúsení a ústupe Británie i EÚ dva kroky dozadu hladko splniteľné. To je imperatív na obe strany, keďže v referende, do ktorého sa týmto začali odpočítavať mesiace a dni, Briti nebudú rozhodovať len o sebe, ale o celej EÚ.

Sú totiž najstaršou a najkvalitnejšou demokraciou zemegule, ktorá sa v zlomových chvíľach rozhodovala vždy správne, takže britský hlas bude výrokom o nadnárodnom útvare, v ktorom existujeme. Navzdory faktu, že rozchod si neželá (takmer) nikto, vzhľadom na malichernosť a krátkozrakosť europolitikov bude dohadovací proces – povedané klasikom britskej politiky – riekou krvi, potu a možno aj sĺz.

Už máte účet? Prihláste sa.
Dočítajte tento článok s predplatným SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 5 € každý mesiac.
Pošlite SMS s textom C3X67 na číslo 8787.
Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.
Najobľúbenejšie
Prémium bez reklamy
2 ,00 / týždenne
Prémium
1 ,50 / týždenne
Štandard
1 ,00 / týždenne
Ak nebudete s predplatným SME.sk spokojný, môžete ho kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Výber šéfredaktorky - Beata Balogová

Vláda bojuje proti veľmi konkrétnym ľuďom.


2

Kreslí Rosie Naive Art.


Rosie Babicová 1
Ilustračné foto.

Netransparentnejšie financovanie čohokoľvek než Pellegriniho kampane sa nedá vymyslieť.


2
Peter Tkačenko.

Aj tento kormidelník bude zdrojom poučenia.


11
SkryťZatvoriť reklamu