SME

Najväčší škandál odkedy šport existuje

Najväčší škandál odkedy šport existuje

Nemeckí architekti vraj plánujú postaviť pre utečencov tridsaťtisícové mesto, kde by mohli žiť spolu, v centre by mali veľkú mešitu.

Nemeckí architekti vraj plánujú postaviť pre utečencov tridsaťtisícové mesto, kde by mohli žiť spolu, v centre by mali veľkú mešitu...

TEXT: Peter Schutz

[content type="longread-pos" pos="left"]

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Píše Peter Schutz, komentátor denníka SME.

[/content]

Udalosť týždňa I

Ruská dopingová mafia. Odhalenia Svetovej antidopingovej agentúry sú nielen najväčší škandál svojho druhu, ale vôbec športu, odkedy existuje. Žaloby účastníkov, čo skončili pod stupňom víťazov, či s menej hodnotnou medailou, ktoré sú na ceste, degradujú napríklad londýnske hry a ich výsledkové listiny na moskovský štátny cirkus.

Veľká debata, či pustiť Rusov do Ria de Janeiro, sa – žiaľ – zrejme zavŕši „kompromisom“, ktorý tragicky odignoruje, že myriady dolárov a eur od televízií a sponzorov sa lejú do športu len a len preto, že pri obrazovkách sedia miliardy divákov, ktorí práve teraz zisťujú, že sa stali obeťami podvodu. Ešteže McCainovej definícii, že „Rusko je benzínová pumpa riadená mafiou“, teraz svet rozumie o čosi lepšie.

Udalosť týždňa II

Porciovanie Schengenu. Nové ploty ohlásili Švédsko (!!) a Slovinsko a takpovediac maketou plota je aj obnovená povinnosť Sýrčanov registrovať sa v krajine vstupu, čím Nemecko odstúpilo od „pozvania“ v auguste a pokorne sa vrátilo k Dublinu. Merkelovej odklon od politiky dokorán otvorených k politike už iba pootvorených dverí (alebo „korekcia Seehoferom“) neuberá nič z výbušnosti nálože, ktorá v podobe obrovského sporu o manažovanie migrácie naďalej tiká pod zadkom Európy.

Začína byť zrejmé, že kým nevyrastie oplotenie v celom vnútornom Schengene a Grécko sa nepreľudní úplne, dovtedy im ochrana morskej hranice ani nenapadne.

Udalosť týždňa III

Cameronov list prianí a želaní. Požiadavky, na ktorých splnenie Londýn viaže zotrvanie v EÚ, či presnejšie podporu vlády zotrvaniu, sú po obrúsení a ústupe Británie i EÚ dva kroky dozadu hladko splniteľné. To je imperatív na obe strany, keďže v referende, do ktorého sa týmto začali odpočítavať mesiace a dni, Briti nebudú rozhodovať len o sebe, ale o celej EÚ.

Sú totiž najstaršou a najkvalitnejšou demokraciou zemegule, ktorá sa v zlomových chvíľach rozhodovala vždy správne, takže britský hlas bude výrokom o nadnárodnom útvare, v ktorom existujeme. Navzdory faktu, že rozchod si neželá (takmer) nikto, vzhľadom na malichernosť a krátkozrakosť europolitikov bude dohadovací proces – povedané klasikom britskej politiky – riekou krvi, potu a možno aj sĺz.

Už máte účet? Prihláste sa.
Dočítajte tento článok s predplatným SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 5 € každý mesiac.
Pošlite SMS s textom C3X67 na číslo 8787.
Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.
Najobľúbenejšie
Prémium bez reklamy
2 ,00 / týždenne
Prémium
1 ,50 / týždenne
Štandard
1 ,00 / týždenne
Ak nebudete s predplatným SME.sk spokojný, môžete ho kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Politický komentátor denníka SME. Pôsobí v Košiciach. Publikoval vo viacerých médiách na Slovensku aj v Česku.

Čítajte ďalej

Karikatúra denníka SME (Hej, ty! – Györe).


Karikatúra denníka SME (Sliacky)


Karikatúra denníka SME (Hej, ty! – Györe).


Karikatúra denníka SME (Sliacky).


Karikatúra denníka SME (Rosie Babicová).


SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu