SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hranice virtuálna (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Kto vie prečo

"Aby s tým prestal, musel by sa Slota vzdať viac než alkoholu - a to podstaty svojej politiky, ktorá mu zaisťuje pohodlné živobytie." Skúsil sa už autor komentára zamyslieť prečo Slotovi (SNS) pohodlné živobytie takáto politika zaisťuje? Alebo sa len bojí povedať to nahlas?
 

Prečo by to mal hovoriť,

keď je to každému jasné okrem hlupákov ktorí ho volia a ktorí možno ani čítať nevedia...
 

emes.

Ríbezľákový Jancsi napriek dennému konštantnému obsahu promile v krvi vôbec nie je mechom praštený.
Vyjadruje slovami to, čo od neho jeho voliči chcú počuť, pričom brnká na zdedené a nikdy nevymazateľné reflexy prítomné od praveku, keď kvôli zvyšku neohryzeného mamutieho stehna vytĺkla jedna tlupa druhú.
Ten pocit, ja som niečo iné a samozrejme "lepšie", ako ten druhý, počnúc národmi, horným a dolným koncom obce, cudzím športovým klubom................ Dalo by sa pokračovať donekonečna.
Od vyjdenia prvých zákonníkov a antiky počnúc, sa z toho spoločnosť snažila spraviť šport. Chlieb a hry zbavovali ľudí frustrácii, viedli k odreagovaniu sa.
Malá kopa pýta viac, keď to začalo nudiť, pritvrdilo sa, už znova nešlo o to, kto vyhraje, ale o to, kto prežije. Gladiátori, rytieri stojaci proti sebe v rôznych dynastických šarvátkach.
Toto všetko bolo úplne izolované (tých pár znásilnení, rabovačiek, vypálených obcí cestou bol malý bonus gratis) až do čias globalizácie, kde sa dvakrát podarilo zatiahnuť do týchto "hier" celé ľudstvo.
Slopta (a nielen on a nielen z jednej strany spektra) sľubuje chlieb, ale plní iba hry.
Vďačné publikum je spokojné, na chlieb zabudne.
Zostáva prázdne brucho, ale s pocitom, ej ale sme im to zas natreli.
Pritom by som sa vôbec nedivil, keby som ho po takej plamennej reči stretol s takým Durayom, ako si družne dávajú do nosa, rehliac sa spolu nad idiotmi naokolo.
 
Hodnoť

achaaa, novinari...

v Madarsku aj na Slovensku - niekto sikovnejsi vas precikal (minister) a vam zacal vybijat jednu horucu temu pre kazdodenne pluvance...
 


Najčítanejšie na SME Komentáre