SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rezervované pre firmu Fico (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Áno, je šťastie,

že tie "tanky sú v NATO. Šťastie je i to, že sme v EÚ...
"Poškodzovanie záujmov štátu...". "proti vláde a prezidentovi...", "kroky proti bezpečnosti štátu..." KOMUNISTICKÁ "HANTÝRKA" ako vyšitá. Slová na dnešnej tlačovke premiéra sa rovnali slovám z čias totality, kedy slovičká "protivládnosť", "protištátnosť" sa skloňovali v každom prípade, v každom čase a o každom, ktorý si trúfol povedať pravdu, že kráľ je nahý!
"Poškodzovania štátnych a národných záujmov", "nebezpečné protištátne vyjadrovania" sa nalepili na čelo kritika, kritizujúceho komunistické perfídne praktiky...
Presne ako dnes. Len s malou obmenou: dnes tú nálepku nesie na svojom čele "totálne jednofarebná" tlač a jej, ešte stále a zatiaľ slobodní - aktéri-novinári...
Kde sme sa to ocitli, priatelia? Kde?... A v ktorom roku a v ktorom storočí?...
 
Hodnoť

sme v Nato, sme v EU a mame euro...

tri ochranne piliere pred Cervenym Psychom - ak by sme tie nemali, neviem ako by sme tu existovali...
 

omyl

ochranny pilier su nezavisle media ako napr. toto kde diskutujeme :-), netreba zabudat na meciarove snahy ovladnut markizu..
 

 

"ochranny pilier su nezavisle media"
tak toto, na rozdiel od NATO, EU a €, nemáme
 

a STV, SRo a TASR

sú nezávislé?
Nedaj sa vysmiať!
:D
 

 

však píšem, že nezávislé médiaá nemáme.
problém pochopiť elementárny text?
čo sa čudujem. veď si volič radičovej
 

lenže tlač, voči ktorej fiko útočí,

je nezávislá, kdežto STV a SRo sú závislé od vlády
 

Mečiar sa o to neúspešne snažil

ale Fico dnes ju tuším už ovládnutú má. Ako inak si môžem vysvetliť tie bezzubé politické diskusné selanky Zlatice Puškárovej? Kde je tá predtým ostrá novinárka, ktorá nedovolila politikom neodpovedať na položenú otázku a dobiedzala dovtedy, kým na ňu buď neodpovedali alebo sa znemožnili? Všetci sme v primom prenose videli a počuli napríklad ako "takticky" zahovorila Gašparovičov bohorovný lapsus ohľadne toho čo je Google. A podobných situácií bolo iste viac a nielen v prípade oTOMovanej Zlatice.
A vrátim sa k tomu Googlovičovi. Mne osobne na tom najmenej vadilo to, že starý ujo nevie na čo je Google - to by som mu vzhladom na vek a postavenie dokázal tolerovať (nakoniec má v svojej kancelárií dosť ľudí, čo to vedia a v prípade potreby mu v tom poradia). Čo mi ale vadilo, bola tá bohorovnosť až chvastúňstvo s ktorou skúsil tipnúť, keď nevedel o čom je reč. To niečo vypovedá o jeho charaktere, pretože omoho poctivejšie by bolo, keby povedal niečo v duchu: "Niesom si istý, ale myslím si ..." Druhá vec, čo mi vadila dokonca najviac, bola ta obrovská snaha moderátorky aj kandidáta spoločnými silami túto vec zatušovať. Tu sa natíska otázka: "Ak Zlatica sa zaľakla toho, že položila otázku na ktorú nevedel kandidát odpovedať, tak prečo ju potom vôbec kládla? Prečo ho v tom trochu nevymáchala?"
O nestrannosti Markízy pochybujem už vyše dvoch rokov, dnes sa ale moje pochybnosti menia na istotu, že toto médium ovláda Smer. Ak ho priamo neovláda, tak minimálne uzatvorili zmluvu o neútočení.
 

Moja reč

Aj správy na markíze sa zmenili za posledné dva roky a preto radšej pozeram JOJ
 

Veru tak.

Ich spravodajstvo sa už postupne presunulo do polohy ľhkého bulváru.
No a ďalším dôkazom kolaborácie je postupná zámerná likvidácia relácie 7sro. V tejto súvislosti sa mi z pamäte vynorilo to ako v STV svojho času nový riaditeľ Štadruker (či ako sa volal) zatočil s nepohodlnou politickou tolkšou Večer Milana Markoviča, ako na základe niekoľkých listov urazených hejslovákov a hzdspozitívov proti mlčiacej väčšine (bohužiaľ vždy mlčiacej) odrovnali vynikajúcu a vysokosledovanú reláciu. Podobne, ale s menším kraválom zrušili aj gumákov Halušky. Takto sa to dalo a bohužiaľ vždy znova dá v STV - priamo surovo a mocensky.
V komerčnej Markíze museli zvoliť inú taktiku. Ťažko by pred americkými akcionármi obhájili, keby zrušili vysokosledovanú reláciu. Najprv jej bolo treba znížiť sledovanosť. Tak ju začali odsúvať do nesledovateľných časov. Z pôvodného maintajmového času išla za hlavný film (na 21,45 - to sa ešte dalo vydržať), potom nepochopiteľne až za bulvárny klebetník Na Streche a po viacerých nekonečných reklamách až na 22,30 - ja som to už nikdy nedokázal vydržať ďalej ako po prvý reklamný blok, lebo som zaspal. A myslím, že aj väčšina iných divákov bola na tom rovnako. Nakoniec reláciu zrušili pre nízku sledovanosť. Aké jednoduché :-)
A aké smutné.
;-(
 
Hodnoť

 

ten kto ma krivu hubu bude vzdy nadavat na zrkadlo.
a na to, ze v nom dost dobre nevidno cervenu kravatu.

byt zrkadlom, asi mu padnem na hlavu.

radsej sa rozbit ako sa vkuse divat na ten 4x90 stupnovy ksicht a este aj pocuvat, ze neodpovedam, ze je najkrajsi na celej zemi....
 

Veľmi výstižné.

+K
 
Hodnoť

pjotr

čo sa za mladi červená chamraď naučila, to stále praktizuje. Na starobu sa nové myšlienky ťažko preberajú, zvlášť keď z nich nemajú veľký osoh.
 
Hodnoť

Martin, ty starigáň, starý,

to čo si napísal je pravda od začiatku až do konca, len prosím ťa dopíš to celé, tak aby tomu rozumeli aj tí čo ešte vtedy neboli ani erotickou myšlienkou v našich hlavách. Aj o takých napíš, čo by boli aj vlastnú mater zapredali, len aby si ich niekto všimol taký čo s markami, alebo šilingami zaštrgal. Aj o takých napíš, čo sa večer urážali keď im niekto zabudol "súdruh" povedať a ráno boli obrodení a osvietení novinári. Alebo vieš čo, nepíš, kto neprežil, nepochopí... No a potrebuješ, aby sa dnes niekto náhodou v tom našiel, nejaký šéfredaktor a lebo kto ?
 
Hodnoť

Velmo pekne napísané

A úplne pravdivo
 
Hodnoť

Už Napoleon vedel

že kto vládne novinami, ten má aj moc.A to ešte nepoznal televíziu, rozhlas, ktoré pri vzájomnej súhre múžu na jednej strane moc rozvrátiť, ako tomu bolo koncom osemdesiatych rokov, alebo ju upevniť. Naše médiá či si to uvedomujú alebo nie ich vlastníci "pracujú", keď nie na rozvrátení tak určite na oslabení súčasnej moci reprezentovanej vládou R. Fica.Veľmi zretelne sa to prejavovalo aj počas prezidentskej kampani, ktorá vraj bola "vyvážená", lebo v podstate rovnaký priestor mali obaja kandidáti. Možno, lenže pokiaľ priestor I.G. sa hemžil samími inektívami a podrazmi, tak na druhej strane priestor I.R. to bola samá chvála a vyzdvihovanie predností.A to p. Porubiak nevidí, lebo vidieť nechce.
 

 

To, že to tak počas kampane bolo, to vidí každý. Len každý má svoju odpoveď na otázku "Prečo?"
 
Hodnoť

Vazeni,

co cakame od bolsevika, ktory si ani nevsimol, ze tu bol nejaky November? Chceli sme byt slusni a ukazuje sa, ze sme boli hlupi. V revolucnych casoch sa vzdy k moci dostava luza, tak preco by to malo byt u nas inak... bohuzial. Ako sa to hovori .... na hruby pytel, hruba zaplata.... niekedy chapem, co viedlo ludi v 56. v Madarsku... tam mali aspon chvilu strach a tu? snazia sa ho nahnat nam.
 
Hodnoť

hmmmmm

novinari si za to mozu sami, ak by som sa dozvedel, ze mojho kolegu odstrcili ako to urobil prezident vsetkych obcanov stary **ujo, tak by som sa porucal z jeho primitivnej oslavy a'la roky 70iate prec aj ja.

Lenze ti novinari, ktorych pustili sa doslova doprosovali odpovedi a verchuska si s radostou do nich kopla ci odpluvla. Oni poslusne dalej natacali a prosebne kladli otazky.

Aj na tie Ficove tlacovky by sa mali vykaslat a bojkotovat ich. kompletne. Neuverejnit cely mesiac ani vetu o Ficovi ci Gasparovicovi.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre