SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Avantgarda na pochode (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Áno, dobre ste to vystihli

najhoršie sú morálne škody. Teda to, že neistí ficovoliči sklamaní politikou dospejú k presvedčeniu, že slušná politika a politici jednoducho neexistujú. Zvalia vinu za to, že si nevedli správne vybrať a rozoznať pretvárku a plané sľuby a nakoniec aj za to, že nedokázali zrevidovať svoj názor, na celý politický systém. Miesto na gaunerov, ktorých si omylom zvolili budú nadávať na demokraciu, ktorá im to umožnila.
A tu sú pre nich už len dve možné východiská. Buď rezignujú úplne a stanú sa nevoličmi, alebo sadnú na lep nejakému novém samozvanému mesiaášovi, ba dokonca extrémistovi. To je kruté opakovanie histórie spred 2SV, v generácii, ktorá už väčšinou vojnu nezažila a rozsah jej tragédie si nedokáže predstaviť.
Ale na začiatku všetkého ich zlyhania bola nezodpovedná voľba, keď nevolili podľa rozumu, ale momentálnych sympatii. Keby každý naozaj volil podľa toho, čo je preň výhodné, tak by sa nemohlo stať, že by vysokoškolsky vzdelaný podnikateľ volil SMER, alebo že by vidiečan z Kysúc volil SNS v strachu pred maďarmi, ktorých za celý svoj život ani len nestretol. Al pre SK musí ešte prejsť niekoľko generácií, kým sa toto zmení. Jedna nestačí, pretože mečiarovi voliči nevymierajú tak rýchlo ako by zodpovedalo demografii, posilňujú tábor Smerákov a obávam sa, že aj mnohí mladí - je to, rovnako ako pri hejslovákoch priam akokeby dedičné.
 

Vaše názory sú mi blízke, ale aj tak si

myslím, že zaoberať sa Ficom, Paroubkom alebo Sarkozym je absolútna strata času, zaoberať sa našou súčasnou opozíciou, ktorá nevie argumentovať ani vtedy, keď dostane príležitosť tiež. Príčinou našej situácie je otrokársky syndróm, dostali sme slobodu a nevieme čo robiť ďalej a váženie si slobody ako najvyššiej hodnoty, od ktorej sa odvíjajú všetky ostatné hodnoty sú tejto a ďalším generáciám vzdialené.
Na vine je teda náš predchádzajúci vývoj a všeobecná strata historickej pamäti, čo využívajú predovšetkým politici a iní grázli, ktorí z toho profitujú.
Skúsme radšej Verneovské vízie o budúcnosti existencie ľudstva :
Nádej na zmenu tu je, veď nemožno odpisovať cca 40 % občanov - nevoličov a ´dalšie percentá tých, ktorí
majú súčasných "politikov" plné zuby
DEMOKRACIA, kde je základná hodnota ČLOVEK a nie strany založené na ideológiách a demagógiách
predpokladá vznik - prechodný názov- združenie Normálnych (nestranníkov), ktoré sa dostane do parlamentu
a pokúsi sa postupne ochrániť vymoženosti slobody
Základom bude ochrana práva vrátane odstránenia nenormálnych blbostí schválených našim parlamentom,
ochrana nielen legislatívna ale aj kontrola výkonnej moci, vybudovať v občanoch vysoké právne sebavedomie
už od detstva a dobrá znalosť ekonomiky (čo chýba napr. centru posudzovania)
Toto nám môže zariadiť iba normálne školstvo, a tu je časové meradlo slovenskej budúcnosti.
Môžeme sa z toho dostať iba tým, že si budeme denne klásť otázku: JE TO NORMÁLNE ?
Keď si túto otázku položíme na čokoľvek z článkov p. Schutza alebo na akúkoľvek tému dneška a sme ochotní o tom rozmýšlať, resp. diskutovať, bude nám jasnejšie
Váš slovenský národný liberálny kozmopolitický asociálny pacifistický a politicko- ateistický dôchodca
Toto je téma, ktorej riešenie by mali hľadať akadémie, prognostici ale najviac voliči !
 

Utopista, budovateľ

slnečného štátu, cestou komunistickou... si jasný hepnarko
 

keď niečo čítate, skúste to aj vnímať

z môjho príspevku ani v náznakoch nespomínam komunistickú cestu
 

 

Moc dobre napísané.
 

Ak je tento štát pri zmysloch,

tak potom Severná Kórea je demokraciou...
 
Hodnoť

Dnes zrejme na tom happeningu prehovoril

hovorca obertextára Drahoslava Machalu. V podstate prejav napísaný pre Husáka, proti Američanom, disentu, mandelinke zemiakovej a zemetraseniu, s tým rozdielom, že Gustovi by pri jeho rečníckom tempe takýto prejav trval doteraz. Priznám sa, že mne tiež, musel by som sa každých 5 minút ísť vyvr&cať. O riešení krízy sme sa dozvedeli zase to, čo tu admin z diskusií vyhadzuje. Ale beriem ten prejav serózne a budúci rok sa ožením, a pôjdem rovno do banky po mladomanželskú pôžičku, akoby sa už stalo.
 
Hodnoť

 

Možno by stalo za úvahu, či by predstavitelia opozície nemali na takéto obludné vystúpenia reagovať a na jednotlivých prípadoch poukazovať za čo všetko vďačíme reformám a ako hlboko by sme klesli v ekonomike, viď Maďari, ak by sme ich neprijali. Možno to vyzerá, vzhľadom na úroveň inteligencie Ficových voličov, beznádejne, ale neustále opakované pravdy možno nakoniec porazia klamára a prekrúcača faktov na hlavu.
 

Radšej poukáž nato

čo nás čaká v dôchodkovej oblasti, keď za so sporiteľov v DSS stanú poberatelia dôchodkov a ako dopadol v Čile DSS systém, ktorý sa zrútil a podľa ktorého Dzurinda urobil zákon o DSS.
 

 

No tak nám všetkým vysvetli, ako dopadol dôchodkový systém v Chile, keď už sa tak vyznáš, ale fakty prosím, žiadne propagandistické žvásty!
 

No čo mlčíš centrum?

nedostal si povolenie na vyjadrenie?
 

Poukazujem na to ....

Počúvaj Ty centrum,
čo tu stále papagájuješ o Čilskom dôchodkovom systéme ? Šetrenie do druhého piliera bolo umožnené
Masarykovou vládou za prvej republiky (vtedy v Chile o tom ani neslýchali !!!) a môj potec si poctivo šetril
celých 14 rokov, kým mu našetrené peniaze neznárodnil súdruh Klement Gottwald !!!!!!
Tak nejak by to najradšej urobil aj pán premiér s pani Tomanovou však !!!!
 

Som skeptický v tom

že opakované pravdy porazia klamstvá.
Bohužiaľ celá kampaň vládneho triumvirátu je založená práve na tom, že opakované klamstvá sa stávajú pravdou. Teda aspoň sa za ňu úspešne vydávajú.
:-(
 
Hodnoť

Brutálny manipulátor Peter Schutz

si zas našiel dôvod na útok proti Ficovi a našiel si dôvod na útok aj na predstaviteľa českej politickej scény.
Proste Peter Schutz postupuje podľa sionistického plánu, vykonať útok na všetko a na každého, kto nevyznáva hodnoty sociálneho útlaku a kto kritizuje pravicovú morálku založenú na tolerancii nečestného podnikania, ktoré pravica vydáva za šikovnosť a úspech.
Fico kritizoval pravicu, ako nositeľku hodnôt, ktoré sú zastarané.
A toto Peter Schutz zahmlieva.
Predsa Fico neuviedol žiadne konkrétne opatrenie, ktoré malo krízu zaviniť, ale jasne poukázal, že je to kríza zavinená nečestným a chamtivým konaním.
Ľvica tvrdí, že je šikovné obohacovať sa o neprimerané zisky a pre pravicu je neprijateľné zavádzať reguláciu do obchodu.
A ľavica tvrdí, že nemožno lesť a zneužívanie neskúseného na neprimerané obohacovanie tolerovať, ale také obohacovanie je pre pravicového politika čestné a obdivuhodné.
A toto Peter Schutz prekrúca, aby nevyšlo najavo, že je potrebné povstať proti chamtivcom a prospechárom, čo doviedli svet do krízy.
 

Povinnostou kazdeho

rozumneho uvedomeleho obcana Slovenska je utocit na sudruha demagoga-manipulatora Fickina.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Úplne najhoršie by bolo povedať,

že to nemá význam. Že sa to deje úplne všade, či veľké alebo malé krajiny a na všetkých úrovnach. A noví to budú robiť aj tak to isté. Možno inak, ale cieľ je jeden "tu a teraz" nahrabať čo sa dá. Stačí si to iba vybicylkovať.
Zdá sa mi že Slota škodí všetkým aj Ficovi aj Dzurindovi celej Slovenskej politike . Lebo ukazuje rovno neskrývane akí sú ti politici. Ako sa to dá úplne ľahko robiť. A ešte sa voziť na 12-milionovom aute, lietať na lietadle a plaviť na jachte.
Provokácia ťažko môže byť väčšia.
 

 

a hrušky od jabĺk rozoznáš?
 

4akám ako dopadil DSS v Čile!

Zas máš samodiskusiu?
 

Nebudeš Frešo, že mám okamžite naklusať

Vysoké poplatky
Občania pritom musia dôchodkovým fondom platiť každý mesiac hrozivo vysoké poplatky.
„V Čile po desiatich rokoch predstavovali náklady na vedenie účtu približne 2,9 % hrubej mzdy, teda asi 30 % odvádzaných príspevkov,“ uvádza Martin Thomay z pravicového Inštitútu pre slobodnú spoločnosť. „Vo Veľkej Británii sa to odhaduje na 40 percent,“ dopĺňa ho M. Polák.
„Štátny systém v USA stojí len asi 2 percentá.
Z mnohých štúdií je zrejmé, a uznáva to aj Svetová banka, že administratíva penzijných fondov je mnohonásobne drahšia než štátna správa dôchodkového systému.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre