SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Muňko je chlapík (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Munko = Pampalini, lovec zvierat...

...pardon, vlastne papagajov - nechapem, ako taky xixuj moze sefovat takej ustanovizni... :(
 
Hodnoť

Čím väčší exot

tým lepší kandidát nielen na túto funkciu. Problémom sa stávajú tlačovky, kde sa v plnej nahote prejaví ich inteligencia a zorientovanie sa v oblasti, ktorú riadia.
 

"Inteligencia"?

To je pre tých degešov cudzí pojem!!!
 
Hodnoť

 

No neviem...ten "chlapik" mi tam naozaj nesedi...
 

 

Tak chlapčiatko. ;-)
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

Vystihnuta podstata

"...S istým zjednodušením sa dá povedať, že ide o to, či si vláda pohnevá súčasných penzistov, alebo budúcich. Každý senior by si všimol, keby vláda nevyplatila napríklad vianočné dôchodky. Rovnako, ako si pracujúci všimnú, keby ich vláda obmedzila pri zväčšovaní súkromných penzijných úspor. T á t o v l á d a s i v š a k v i a c a k o i n á z a s l ú ž i č e l i ť r e á l n y m p r o b l é m o m , a b y s a j e j b e z r a d n o s ť , a r o g a n c i a a p o p u l i z m u s s t a l i m a s o v o u i n f o r m á c i o u ..."
 
Hodnoť

Veľmi dobrý postreh

Mr. Štulajter. Priebežný pilier už je teraz v kríze. Lenže väčšina ľudí zachvíľu uvidí akčného supermana, ktorý tento problém vyrieši rázne a rýchlo. Takto pochopia, že prvý pilier má svoje garancie, zatiaľčo ten druhý a tretí lieta vo víre burzových nálad. Ján Čarnogurský starší raz okomentoval dôchodkový systém tak, že nebude vadiť ak sa raz rozsype (dúfam, že sa nekonfabulujem :-), pretože kedysi dôchodky tiež neboli a ľudia sa spoliehali na seba a svoje deti. Aj dnes musia ľudia pochopiť, že akýkoľvek systém im nezaručí pokojnú starobu.
A propo. V celej debate o dôchodkovom systéme uniká jeden dôležitý problém, ktorý sa týka zdravotného zabezpečenia. Dôchodcovia v súčastnosti čerpajú približne 80% prostriedkov zdravotnej starostlivosti z priebežného systému. Náklady na zdravotnú starostlivosť nás budúcich dôchodkov rovnako nebudeme mať z čoho uhradiť. Kto o tomto začne konečne ľuďom hovoriť? Onkologické ochorenie alebo cievna príhoda môžu stáť viac než niekoľkoročná dôchodková renta. A keďže máme priebežný systém v zdravotnej starostlivosti, na svoj dôchodok sa dožijeme akurát tak rýchlej smrti :-) Dobrú noc
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Terajší dôchodcovia

si možno v mnohom zaslúžia náš obdiv. Ale z ekonomického pohľadu je povojnová generácia zodpovedná za niekoľko problémov:
1. neplodili dostatočne deti
2. aj vďaka socializmu bola produktivita spoločnosti nízka, takže si reálne nezarobili na aktuálne dôchodky a požadovanú zdravotnú starostlivosť
3. podporujú väčšinou strany (SMER, HZDS, SNS), ktoré svojimi zásahmi do ekonomiky ožobračujú ich synov a vnukov.
Na druhú stranu je tu generácia ľudí, ktorí sa rozhodli:
1. sporiť si na vlastný dôchodok a
2. popritom zo svojich daní kryť stratu pre terajších dôchodcov
3. garantovať im bezplatnú zdr. starostlivosť na štandardnej úrovni aj keď
4. nebudú mať sami garantovanú žiadnu zdravotnú starostlivosť.

Celý problém dôchodkov i budúcej zdravotnej starostlivosti je o sebectve. Samozrejme, že si každý hľadí svoje, ale priznajme si, že tu máme (prinajmenšom voličov Smeru a HZDS), ktorí v sebectve prekypujú a naviac ešte bojkotujú akékoľvek zmeny, ktoré by pomohli ďalšej generácii prežiť. Napriek tomu, že ich to nič nebude stáť. Aktuálne dôchodky i zdr. starostlivosť je garantovaná.
 

ľubo, ľubo- zobuď sa

to je op čomsi celkom inom, ako T5y tu vypisuješ- dôchodcovia- dnešní- si zaolatili celoživotnými odvodmi za svoje dôchodkly, tak tu netrep hlúposti. A ak Ty a mladí chcete mať dôchodky, prestaňte sa kénečne opičiť po Západe- tan to fungovalo a funguje inak ako u nás- my musíme mať dôchodky ručené a istené štátomn a pre to musí mať štát vo vlastníctve SPP, SE a veľké firmy, ktoré napĺňajú ropzpočet na dôchodky a nemocnice, ako aj na školstvo... taká je pravda a nie Tvoje výmysly, prečítané v nejakom západnom časopise.... dobré ráno stará mama...
 

to mám chápať ako iróniu?

SPP už bolo štátne v Mečiarových rukách a dokázalo vyprodukovať akurát tak Duckého zmenky. O ostatných štátnych podnikoch sa tiež netreba vyjadrovať. Akú istotu ti zaručí štát?! Ak sa ti cnie po sociálnych istotách, tak presťahuj na Kubu, či do Venezuely. Alebo ak si pravý komunista, tak do Severnej Korey.
 

Ty si taký nevedomý, alebo sa tváriš?

Keby sme SPP, SE a mnoho ďalších firiem mlôai v našom vlastnícrtve, neboli by s peniazmi nijaké problémy- takto sa aj vláda musí doprosovať cudzincov, aby dfali peniaze do štátneju kasy a nevyvážali cih von zo SR. Ad secundum- nemáme komerčné banky, ani vlastné pisťovne v SR- takže o čom tu trepeš a drístaš???
Transpetrola podobné firmy kľudne ľavou zadnou naplnili svojho času rozpočet- a na všetko bolo- terzýa nie je, lebo peniaze sa vyvážajú... mimo SR...
taká je pravda...
 

Ozaj si ekonomicky podkutý

ako potom vysvetlíš, že firmy, ktoré boli sprivatizované aj napriek tomu prinášajú štátu vyššie výnosy? Ale to je pre teba asi zložité.
 
Hodnoť

Je

Koľko úsilia vynaložil,aby presvedčil sám seba, že funkciu šéfa SP treba vziať.
 

 

Vylozene trpi - ked ho vykopnu, ako Bernatka, mozno sa vykasle aj na cele odstupne...
 

 

Ako altruista ho obetuje pre I.pilier. ;-)
 

anova.

Žiadne úsilie. Presvedčil ho pašovaný papagáj:
Chruňko, Chruňko, zober, zaši sa, ináč ťa zašijú inde.
 
Hodnoť

Keď sedí prázdna hlava

v ministerkinom kresle, tak v jej podriadenej inštitúcii musí byť zákonite ešte prázdnejšia. Muňka - ďalší neschop@k, ktorý bude vykopnutý vyššie - do Bruselu.
 

hmmmmm

do EU parlamentu su volby, takze ak by ludia nechceli tak sa tam ziaden neschopak nedostane.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre