SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Skutočný víťaz nálezu o Špeciálnom súde (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

"Už by bolo načase, aby sme sa aj na Slovensku začali zaujímať o to, kto nás chce a kto napokon zastupuje v ústavných orgánoch a koľko intelektu, empatie a pochopenia pre problémy bežných ľudí na Slovensku tieto osoby majú."
.
to je primalo ... slovensku pravnicinu a organy pseudo-spravodlivosti treba pravdepodobne od zakladu prebudovat, preobsadit, zaviest nove zvyky a kulturu. Nanestastie neexistuje ziadne tri krat vacsie "zapadne Slovensko", z ktoreho by sme mohli importovat viac-menej neposkvrnenych sudcov s normalnymi civilizacnymi navykmi, tak ako sa to stalo pri zjednoteni Nemecka.
Budeme musiet vyzit s uhorskou fiskalskou tradiciou, zmiesanou s hej-slovenskou pravnou vedou a'la Tuka, zdegenerovanou 40-timi rokmi nadvaldy komunistov a ich 'prava' a dovrsene svojstojnym poprevratovym pravnym vykvetom. Cista Sodoma ...
 

 

Ohradzujem sa! Mal si napísať Západné Slovensko... Takto to vyzerá, že západnoé Slovensko je, v tomto smere, na tom nejako lepšie ako zvyšok Slovenska. :)
 
Hodnoť

 

"princíp proporcionality a rovnakého zaobchádzania, ktorým sudcovia odôvodnili neústavnosť príplatkov pre špeciálnych sudcov"
-
Najvyšší traja ústavní činitelia - prezident, premiér, šéf parlamentu - požívajú princíp rovnakého zaobchádzania? Myslím si, že nie. Prezident ďaleko prevyšuje ďalších dvoch (aj v dôchodku je mimoriadne ohodnotený), pričom nenesie najväčšie bremeno. To je naložené na premiéra.
 
Hodnoť

skutočným víťazom je Mečiar

Harabin tam bude na to, aby definitívne zabetónoval amnestie. Keby náhodou vyhral niekto, na koho Mečiar nič nemá, čo časom samozrejme hrozí....
 

Nový Bobko

Skutočnými víťazmi sú všetci, ktorí veria v spravodlivosť rozhodnutia Ústavného súdu. Špecialny súd o 13 sudcoch, chápem ako výsledok snaženia exministra Liptschtizca zanechať po sebe nejakú "ikonu" - pamatníček, ktorý by mu pripomínal nádherné obdobie vládnutia. Neviem, prečo sa celá slovenská verejnosť domnieva, že títo 13 slovenskí vyvolení, zachráia Slovensko od mafie, korupcie a pod. Veď sú to sudcovia, ktorí dostanú všetko na stôl a už len rozhodujú o výške trestu. Čo prokuratúra, vyšetrovatelia a pod. O týchto sa už nikto nezaujíma a pritom oni odvádzajú hlavnú a rozhodujúcu prácu pri odhalovaní a vyšetrovaní spoločensky nebezpečnej trestnej činnosti.
 

mne je špeciálka ukradnutá

pre mňa je skoro každý sudca fungujúci pre 89 iba špina robiaca špinavú robotu pre verchušku a po 89 si užíva "nezávislosť", často aj nezávislosť od zdravého rozumu. Či je špeciálny alebo obyčajný, je mi jedno. Súdna moc ako jeden z pilierov demokracie na Slovensku nefunguje ani efektívne ani spravodlivo.
P.S. Nerátam sem všelijakých "rozvodových" a podobne....
 

Inak spôsob komunikácie

zo zásady skomoliť, prípadne zosmiešniť meno každého odporcu je až trápne smiešny. Ale je tu na sme bežný u obidvoch táborov.
 

New Bobko

To, že som preložil do slovenčiny Tvoj nick, považuješ za zosmiešňovanie. Nemáš zmysel pre recesiu.
 

 

Ja som myslel skôr politikov, môj nick je nepodstatný. Ono už mám plné zuby fickov, čurindov, lipschitzov a podobne. je to dosť trápne. Skôr beriem vtipnú prezývku, ako komolenie mena.
ČAF
 
Hodnoť

 

Chcel by som sa spytat ake kriteria musia splnat kandidati na poziciu ustavneho sudcu predlozeni ujovi prezidentovi k vyberu? Pan Harabin je clovek, ktory si svoje pravo dokaze obhajit aj so sekerou v ruke, preto sa nim nechcem velmi zaoberat a ani jeho odmenami v case ked sefoval najvyssiemu sudu. Na ustavnom sude je zhodou okolnosti druzina pozostavajuca z 12+1 sudcov skoro ako na Krivani. Skor ma zaujima ci za vycinanim pana Harabina a politickych nominantov na poziciu ustavneho sudcu nie je zodpovedny skor zly stav legislativy schvalovany na vrsku v BA?
 


Najčítanejšie na SME Komentáre