SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Má justícia šancu na zmenu? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

keby jestvovala elmentarna stavovska slusnost medzi sudcami- tak nikdy medzi sebou nestrpia harabina ci stefanka ci tych co sudili nabozensky zalozenych ludi a disidentov.

nic take sa neudialo. nikto im neukazal dvere, nikto nezorganizoval strajk ci aspon jeho hrozbu, pokial si tito talar nevyzlecu.

aj tato pasivita a idea ze bude ako bude moze dnes za to, ze sudcovia su povazovani obcanmi pausalne - za skorumpovanu spodinu.

mozete si za to sami. ziaden politik nema taku moc, aby vam diktoval co mozete a co nie v ramci obcianskej statocnosti. desole.
 

ešte si niekto myslí

že v 89tom sa nemalo postupovať podľa klasickej poučky "nejlepším řešením je začít s věšením" - alebo aspoň ústavným zákonom o zákaze akýchkoľvek verejných funkcií pre komančov a eštébákov? A že by potom nemal kto? No, moji milí, ale TAKÍ BOHUŽIAľ SME!
 

 

bud bez obáv, nakoniec by zavesili aj teba, možno až ako prvého
 

Problém súdnictva u nás je hlavne v ich

minulosti a členstve v zločinneckej organizácii KSČ. Majú za ušami a musia poslúchať svoj strach.
Keďže sme komunistov z justície nevyhodili, musia vymrieť. Takže 30-50 rokov to lepšie nebude.
Boli by sme spravodlivou krajinou, ak by tu platil zákon a nie názor sudcu.
 

 

myslím že súdenie disidentov je najmnší problém týchto pánov, aj ostatných sudcov
 
Hodnoť

vnimam

situaciu rovnako ako pani sudkyna. napriek tomu, ze ju vnimam len ako obycajny obcan, pretoze so sudnictvom nemam profesne nic spolocne.
 

malá pripomienka

Len jedna pripomienka: To, že nie si sudca neznamená, že si len obyčajný občan. Si dokonca indivídum, jedinečná ľudská bytosť... A primárne si človek..tým je aj sudca. Nieje nič viac. Len vykonáva činnosť, v ktorej rozhoduje na základe svedomia a viazaný zákonom, o právach a povinnostiach iných...etc.. Je to len profesná stránka života človeka.
Napríklad kvalitný zámočník je ten najúžasnejší človek, keď si zabudneš kľúč doma...
 

nie som ani zamocnik :-)

moja poznamka nemierila k vlastnej skromnosti, mierila k tomu, ze aj napriek velkemu a vysokemu plotu, ktorym justicia tradicne chrani svoju nezavislost (uzavretu vo svojich vnutornych procesoch pred okolitym svetom), dnes aj obycajny obcan spoza toho plota vnima stav justicie ako pani sudkina. obycajnemu obcanovi to totiz nie je jedno, lebo sam svoje vlastne slobody vnima v ohrozeni. pritom vidi a vnima len to, co prenikne cez tie hrube mury ...
 

ze mala pripomienka

takyto nick a taketo nazory?? vtipkar
 

...

Máš niečo proti nicku? A ja nekomentuje Tvoje názory, ikeď som si ich práve prečítal. Nestoja zato, aby som ich komentoval. V prípade, že tie moje nestoja za vyjadrenie faktické, tak je zrejme zbytočné strácať čas :))...alebo ho máš dostatok?
 

...

Okrem toho v tej reakcii som len poukázal nato, že sme si všetci rovní. Na svk som sa občas stretol s tým, že ak niekto bol v kontakte so sudcom alebo právnikom ako takým, tak som cítil tú zvláštnu poníženosť. Ale nechápem prečo... a práve to ma irituje. Vo svete je právnik úplne normálny človek, dokonca niektorí sú podstatne skromnejší ako tí, ktorí sú napríklad na svk a myslia si, že zjedli múdrosť sveta, no pri položenej otázke neovládajú ani základné veci..
Každý človek má prácu a každý človek, ak ju robí kvalitne, musí byť aj náležite na seba hrdý. Je jedno, či to je právnik, lekár, pastier, vodič autobusu, predavač, ekonóm...
 
Hodnoť

Tak sa mi vidí

že manžel pani sudkyne robil pre Jána Č. mladšieho - tam sa určite naučil trochu z politikárskych hier a o dôležitosti spolupráce s exSISkárskymi elementami... Takže poraďte sa s manželom a asi dospejete k záveru, že treba trochu brzdiť v tom politickom aktivizme, pani sudkyna...
 

Žeby prvý

krákajúci hlas?
 

zeby harabin

osobne...
 
Hodnoť

Nechce sa mi uveriť

že niekto mal odvahu narušiť tú pokryteckú atmosféru ustráchaného mlčania stáda a zároveň radostného očakávania Heroína a jeho klanu.Dokonca tú odvahu mala žena.Hanbite sa sudcovia !
 

zeny

su v justicii dnes vo vacsine, takze je prirodzene, ze je to zena. nemyslim, ze by bolo mozne sudcov obvinovat z pokrytectva. justicia ma svoju jasnu hierachiju, naviac principialne budovanu celkom demokraticky a odborne. aj demokratickymi postupmi sa da dospiet k autokracii, zalezi na tom, ako tam navrchu ktosi uchopi ziskanu moc. vsimni si prosim, ze tam na vrchu, to nie je zena. skor by som vyzval sudcov: Nehanbite sa! Prstante sa konecne hanbit a obratte sa o pomoc aj na verejnost. Lebo dovera verejnosti je zakladom pravneho statu a aj vasej vlastnej nezavislosti.
 

Inostranče :)

nie je jediná, ale jedna z mála.
Sú tu aj ďalší ako napr. Dubovcová, Mešencová, Žilinčík...

Pokud chcete získat další informace a přijmout pozvání do této skupiny, klepněte na následující odkaz:
http://www.facebook.com/p.php?...
 
Hodnoť

 

Len v krátkosti slov..SR je príliš malá krajina, ktorá v oblasti pach- právneho vedomia, úrovne demokracie vôbec, oddelenosti súdnej moci od moci výkonnej a taktiež parlamentnej, kvality abolventov právnických fakúlt (ktorých je v SR neúrekom a človek sa len čuduje, ak stretne niekoho, kto nemá právnické vzdelanie-samozrejme s kúskom "nadsázky"..), -značné medzery, ak nie zásadný deficit.
Závažná otázka vzniká aj pri úvahe o tom, ako sa mnohí sudcovia na svoje pozície dostávajú.. K tomu by som sa ďalej nerád vyjadril.
Po zvážení týchto predchádzajúcich úvah vrátane tých, ktoré sa tu nepodarí teraz vtesnať a následnej konfrontácii toho, že minister spravodlivosti je len správnym orgánom, ktorý zabezpečuje fungovanie súdov sa dostávam k záveru, že je skutočne nebezpečné, ak sa v rámci nezávislej súdnej moci delia sudcovia na harabínovcov a neharabínovcov. Je to nebezpečný fakt, ktorý v konečnom dôsledku môže vypovedať o stave súdnej moci na Slovensku, okrem aspektov iných. Odhliadnuc od toho, že každý sudca má samozrejme aj vlastné občianske práva, no vťahovanie politiky do súdnictva je nevyhnutné odmietnuť. V zmysle myšlienky: Buď sudca, tak súď a súď spravodlivo, buď viazaný len tým, čím Ti zákon ukladá, je potrebné oddeliť akýchkoľvek ľudí vrátane zvláštnych, akým je napríklad minister spravodlivosti. V prípade, ak on prekročí svoje právomoci, je nevyhnutné to riešiť práve orgánmi, v ktorých kompetencii to je, v konečnom dôsledku samotné rozhodovanie v takej veci rozhodoval opäť len orgán moci súdnej.
 

dopl 1. + 2.

prvý riadok:
...v oblasti pach = oblastiach

druhý riadok:
...parlamentnej = zákonodarnej
 

O. K.

a ako potom riešiť otázku nezlučiteľnosti funkcií. Ak bývalý minister Liščák za predchádzajúceho zákona nemohol späť do justície a išiel robiť exekútora a ten súčasný kľudne kandiduje ako politik na post predsedu NS SR. Sudca Štefanko bol postavený pred dilemu, alebo sa vzdať talára alebo kandidovať do parlamentu za KSÚ alebo ako sa tá strana volala.
Toto je legitímna otázka. Môže byť Harabin vôbec kandidátom na post predsedu NS SR ak je ministrom?
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre