SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ad: Zúfalý pacient na reťazi (14. 7.) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

ako

sa môžete kolegovia takto vzájomne napádať? Prečo Sme hneď neuverejnilo stanovisko obidvoch strán, ale len jednej, ktorú treba ex post dementovať? Houby vedia laici, či ten chlap má alebo nemá byť pripútaný, vy ste kompetentní, robte si s ním čo chcete... načo to ťaháte na verejnosť?
 
Hodnoť

verzia v changenete

"Je pre mňa nepríjemné poukazovať pred verejnosťou na správanie sa kolegu lekára a zároveň podriadeného. Nebral som mu ani neberiem právo na slobodné vyjadrenie svojich názorov a postojov. Mohol však využiť všetky normálne zákonné postupy, aby sa zasadil o urýchlené riešenie situácie – vybudovanie detenčného pracoviska. Zvolil však fanatický a fakty prekrúcajúci spôsob, a vtedy treba verejnosť informovať.

Na záver chcem zdôrazniť, že nikomu z nás nie je osud spomínaného pacienta ľahostajný. Je pravda, že má obmedzenú slobodu pohybu. Pacienta ale vysoko odborne liečime, nie väzníme. Je to však mimoriadny, v praxi ojedinelý prípad, na ktorý treba použiť aj mimoriadne postupy a prostriedky. Nie na jeho trestanie, ako si myslí J. Gajdoš, ale na to, aby bola zaistená bezpečnosť zdravotníckych pracovníkov, ktorí sa o neho starajú. Lebo ak v tomto prípade povýšime slobodu jedinca nad právo na život a zdravie iných, celkom reálne hrozí tragédia. To chce doktor Gajdoš?"

V tejto verzii vynechal tvrdenie, ze "Pacienta ale vysoko odborne liečime, nie väzníme". Lebo iba blazon moze liecit retazmi. A ako taky patri na psychiatriu nie ako riaditel, ale pacient. A to vysoko nebezpecny.
 
Hodnoť

 

Nerozumiem, čím sa tento "nebezpečný" človek líši od tisícov psychopatov, ktorých stretáme bežne na uliciach, ktorí sú schopní za malý priestupok v doprave prísť a vytiahnuť Vás z auta a vyfackať, ktorí bežne tlčú a týrajú svoje ženy a deti. Títo nie sú na reťazi, ba mnohí z nich sú vážení občania s bielymi goliermi, možno aj na postoch, ktoré rozhodujú o tomto "označkovanom" človeku. Prečo u nás právo neplatí pre všetkých rovnako? Reťaze ešte z agresivity nikoho nevyliečili , ale logicky ju musia stupňovať.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre