SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stĺpček Ivana Štulajtera: Špagát (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Ha, ha, nacistickú NSDAP

volilo v marci 1933 43,9% nemeckých voličov...ho,ho,ho.
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

Nechcem

nikoho strašiť, ale pod Ficovým vedením Slovensko o dva - tri roky zbankrotuje a tých 47,8 % politicky negramotných blbečkov padne kur..sky na hubu. Však sa aj hovorí - komu niet rady, tomu niet pomoci.
Možno si si to ešte nevšimol, ale 40 rokov budovania socializmu doje..lo túto krajinu ako sviňa hrant.
Napokon, aj ty si toho jasným dokazom.

Sajúúz nérušíímuj respúblik svabodnych......
 

Kua, ale ste sa s Janom zrúbali....

nepite tie patoky!
 

ešte daj ten frk o tom kto financuje

štulajtera a poznámku ,že by sme sa divili - tak ako to vraví v iných prípadoch anča, ficák, mečár a další novodobí filozofi slovenska.
tak či onak, pobavil si ma
 

Ako je možné, že by Fica

volilo 47,8% voličov? Tak, že to vôbec nie je 47,8% voličov, ale je to 47,8% opýtanej vzorky exclusive tých, čo voliť nepôjdu, nie sú rozhodnutí, volili by inú stranu. Väčšinou prídeš na to, že z opýtanej vzorky 1118 voličov je to tak 340 osôb. A to už sú troška iné percentá.
 

Ale aj tak

sú to percentá zúfalé.
A svedčia o tom, aký je Fico geniálny populista.
 

on nie je genialny populista

ale staci mu porozumiet sposobu uvazovania ludi.... ciim je tento sposob jednoduchsi tym aj jednoduchsie mu porozumiet a tym genialnejsie to potom vyzera...
 

 

Hranol porozumel uvazovaniu hlupej slovace ktora je takmer uplne zdegenerovana ktorej staci ze PAN PREMIER POVEDALI a to je pravda ze 40rokov komunismu napachali obrovske skody aj na mysleni ludi ktory ved aj to obhajovat co sa neda
 

Veď práve v tom

je genialita populistu. Populistu, nehovorím politika.
 

Skôr by som povedal,

že ľudia naozaj nemajú koho voliť. Väčšina pri voľbách volí z ich pohľadu to najmenšie zlo, a to ako zprava, tak zľava. U nás neexistuje sociálna demokracia ani štandardná pravicová strana, máme len také postkomunistické hybridy, kde sa donekonečna omieľajú tie isté tváre.
 

123abc

stačí niekoho seriózneho sústavne ohovárať a dementi, pretože nedokážu rozmýšľať, tým ohováračkám uveria. Zvlášť, keď sa im sľubuje to, čo by si priali, teda ráj na zemi (nič nerobiť a mať sa dobre)
 

Odmietam veriť,

že 30% národa sú dementi, dementov by som skôr tipoval na voličov SNS. Podľa mňa ide o inak úplne normálne žijúcich pracujúcich občanov, ktorým je tvrdá nekompromisná pravicová politika cudzia a ktorí inklinujú k sociálnej demokracii.
 

myslis ze inklinuju

aj k okradaniu? pretoze normalne zijuci pracujuci obcan aj ked inklinuje k soc. dem. si vie vyhodnotit ci ho niekto okrada napr. predajom cez garazove firmy alebop zmanipulovane tendre....
 

 

Slovensko nema politika nie svetovej urovne ale ani europskeho formatu ale to neospravedlnuje volicov ktorym je ukradnute kolko mld ukradnu Ficovci slovac je proste taka hlupa a potom sa hnevame ked nam povedi ze buta tot a pritom je to pravda.
 

laco

podľa najnovších výsledkov by som si skoro tipol, že takým politikom je Bugár. Veľmi rýchlo dokázal presvedčiť dosť veľa ľudí (aj Slovákov) že nie je márne ich voliť - čo sa napríklad nepodarilo predošlým odídencom z iných strán (SF, KDS, SaS, aby som menoval len námatkovo).
 

 

SaS nie sú odídenci z iných strán - a stavajú svoju kritiku na vecných argumentoch. Teda čo sa týka ekonomiky.

Uvidíme, čo povedia k iným oblastiam, keď vyjde program strany.

Bugár je slušný politik a snaží sa skutočne o zmierňovanie napätia medzi národnosťami - čo je obrovské plus a teší ma to. Len zvykne hovoriť až príliš všeobecne a, nuž, "prázdne", a to nie je dobré. SaS oproti tomu pôsobia trochu arogantne, ale zas hovoria na rovinu čo je zlé a čo navrhujú oni, čo by bolo dobré - v tom sú pre mňa zaujímavejší ako Bugár. Dá sa v takom prípade totiž jednoznačne a vecne diskutovať - to je pre mňa podstata politiky.
 

dával som to do inej témy - k tomu posle

dnému prieskumu:

"tie prieskumy možno nie sú až také beznádejné. najprv: je to 1066 respondentov. ďalej, tie výsledky pozostávajú z tých, čo povedali že skôr pôjdu voliť a tých čo isto pôjdu voliť: to je 53,5%. od toho ešte odrátali tých, čo nevedia koho budú voliť. to je -15,2%.
Ak však do výsledkov zarátame týchto nerozhodnutých, + tých, ktorí nevylúčili možnosť voliť (skôr nie 9,3%, neviem 5,7%), tak vyjdu takéto výsledky:

SMER - 31,3%
SDKU - 9,9%
SNS - 7,9%
KDH - 5,9%
SMK - 4,2%
HZDS - 4,1%
nerozhodnutých - 33,7%

to je 33,7% z rôznym stupňom premennosti - takže ešte je o koho zabojovať. "
 

VŽDY

je o koho zabojovať, Michal. Ľudia menia svoje preferencie, niekedy z prekvapujúcich príčin.
Za dôležité pokladám to, že tí, ktorí majú malé percentá a chcú zvrátiť stav, nesmú robiť chyby.
Teda:
- nesmú robiť kauzy a štabarc okolo drobných prechmatov a okolo zle dokázateľných záležitostí, to im percentá iba uberie
- nesmie sa im stať, aby narobili obrovský štabarc a ukáže sa, že planý
- mali by sa vedieť čelom postaviť k vlastným chybám, aj keď pritom porovnať ak protivník narobil preukázateľne väčšie seky
- nebyť unfair voči iným (nielen možným spojencom, ale ani voči vážnym protivníkom)
- mali by dokázať povedať "toto tento náš protivník urobil dobre", ak je to pravda; netreba vždy hneď dodávať "ale ...", to mnohí, najmä rozhľadení voliči ocenia. Nanajvýš by som dodal "posúďte sami, či to stačí"
- nehovoriť intelektuálsky ale jednoducho a výstižne.
Určite existujú ešte aj iné, múdrejšie recepty, ale toto mne na súčasných politikoch najviac chýba.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre