SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Starí psi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Myslím, že namiesto tohto

komentára k TOP 09 by bolo vhodnejšie zacitovať SME:
"Ešte väčšie turbulencie vyvolala kauza v nedávno vzniknutej strane TOP 09. V jej mene s novinárom rokoval poslanec Jiří Šustr, ktorý je zároveň v dozornej rade Sazky, aj napriek tomu, že nie je členom strany. ...
Po odhalení kauzy Šustr tvrdil, že sa zachoval „celkom čestne“. V sobotu už oznámil koniec v politike. Končí v snemovni, v dozornej rade i na kandidátke TOP 09.
 

Je ťažké založiť nádejnú stranu

ale ešte ťažšie je zabrániť aby sa do nej nevotrela nejaká voš. Plakať na d tým, že nové strany vznikajú z často opotrebovaných starých tvárí je prinajmenšom bláhové. Založiť úspešnú stranu len z mladých a nepošpinených politikov je nereálne SciFi. Ono to totiž reálne bez tých starých nejde. Voliči potrebujú vidieť mediálne známe tváre a len málokedy uveria neznámemu človeku, pokiaľ nemá za sebou prinajmenšom vlastnú TV stanicu. Preto sa zas až tak nemôžeme čudovať, že tie vši tam boli, sú a budú. Dokonca ja vidím reálnejšiu budúcnosť v tom, že zavedené a silné strany zlepšia svoj morálny kredit a zefektívnia somočistiacu schopnosť. Najlepšou očistou je pravidelné striedanie sa pri moci a pobyt v opozícii. A samozrejme neohrození novinári. Veru klobúk dole pred takým novinárskym počinom, ktorý minimálne zneistil českých politikov, aby všetkým ostatným nadlho prešla chuť podľahnúť nejakému pokušeniu. Ja si myslím, že to bolo pre českú demokraciu nesmierne užitočné, a aj pre zasiahnuté strany. Kieˇž by sa také niečo mohlo udiať aj na Slovensku. Ale tu si ľudia nerobia o našich politikoch žiadne ilúzie. Všetci vedia, že mnohí sú všetkého schopní. Ale bolo by treba dosiahnuť stav, aby sa tí politici aspoň trochu báli. V tomto ohľade oslobodenie spod obžaloby poslanca Krlína je medvedím krokom späť. My bohužiaľ ráčame opačným smerom ako Česko.
:(
 

 

presne tak. chlapik nie je clenom strany a co je dolezitejsie, po chybe sam skoncil v politike. keby rovnaky meter platil na nasich poslancov, tak je parlament neuznasaniaschopny.
 

Veru,

u nas Karlin urcite este bude ziadat financne odskodnenie.
 
Hodnoť

TOP 09

Čítal som na iDnes, že poradcom tejto strany je aj MUDr. Rudolf Zajac.Pekne začal radiť, ako prvý kto ho poslúchol bol Šustr.
 
Hodnoť

Niečo o "čestném knížeti"

Morvay má málo informácií. Schwarzenberg spolu s uhľobaronom Bakalom ako členovia dozornej rady štátnej Karlovarskej Becherovky a.s. si pripravili privatizáciu tohto "Ceského stříbra" . Založili firmu SALB, a.s. a kúpili rozhodujúci balík akcií Becherovky za smiešne peniaze. Avšak ani túto smiešnu sumu nezaplatili a tak im FNM zrušil privatizačnú zmluvu. Na zásah Havla, pravdepodobne ich kumpána v nasledovnom obchode, FNM "odvolal, to čo predtým odvolal". Bez toho, že by SALB zaplatil za akcie, FNM ČR im umožnil  ich predať jednej z najväčších svetových firiem na výrobu a predaj alkoholu- Pernod Ricard - a až potom zaplatili kúpnu cenu FNM. Na transakcii zarobili takmer 2 mld Kč. Namiesto toho, aby zarobil štát, zarobilo dovtedy na hotovosť chudobné knieža, Bakala a asi aj Havel, ktorý sa mimoriadne v tejto kauze angažoval.Knieža dovtedy síce vlastnilo majetky, ale bolo bez peňazí. Malo podiel aj na iných privatizačných projektoch. Všetky fakty sú overiteľné na FNM ČR v zmysle informačného zákona. Je zaujímavé, ako si niektorí ľudia robia ilúzie o im sympatických politikoch. Schwarzenberg je taký istý  šmejd ako aj väčšina iných politikov. Len médiá z nejakých zvláštnych dôvodov si všímajú prešľapy len časti politikov, iní - ako "kníže" kradli bez medializácie.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre