SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stĺpček Lukáša Filu: Bez ceny (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Svet sa bránil pred USA netvorom

preto USA dostali ranu a problém USA je nacizmus, ktorý je v USA spoločnosti tak hlboko zakorenený, že vždy USA budú terorizovať svet v mene záujmov USA, len čo nato budú mať politické a materiálne sily

Teda dnes je čas doraziť USA netvora, lebo keď sa pozbiera z dnešného krachu, do ktorého sa USA dostali, keď sa uzbrojili na vojenských výdavkoch za terorizovanie sveta a na nezlomnej sile Talibanu, lebo keď dnes nedorazíme USA netvora, tak sa znova pozbiera do ešte väčšieho terorizovania sveta a ľudí, čo neslúžia USA záujmom

Veď si pamätáme Bushov odkaz svetu, KTO NEIDE S NAMI IDE PROTI NÁM, čím USA jasne dali najavo, že nik nie je v bezpečí, pred USA terorom
 

 

"Kto nie je proti nám, je za nás" (Mk 9,40)

Komunisticka modifikacia: "Kto nejde s nami, je proti nám!".
 

ono je to zlozitejsie ;-)

ale to nic nemeni na tom, ze predrecnik
1) vklada USA do ust co nikdy nepovedali
2) tara nezmysly
3) ignoruje co sa stalo, ked sa USA zamerali iba na vlastnu krajinu
4) ignoruje, ze to k comu USA dotlacila 2. svetova vojna robila britania (pax britanica) (co vsak neznamena, ze to je apriori spravne... len ukazuje, ze predrecnikovi chyba akykolvek kontext)
 

Predrečníkovi chýba hlavne zdravý rozum.

To je jeho hlavný problém.
:)
Inak plýtvať energiou na diskusiu s ním je absolútne sizyfovská činnosť. Odporúčam, nevšímať si a nereagovať. Ignorovať sa nedá, lebo stále generuje nové nicky a bohužiaľ do zoznamu ignorovaných sa nedá vložiť pomocou wildcards znakov niečo na spôsob centrum*.*.*, prípadne aj c*.*.*. Hneď by to znížili riziko poškodenia duševného zdravia ostatných diskutujúcich.
 

zrejme na vlastnú škodu

na hlúpe príspevky nereagujem /napriek tomu že starý otec hovorieval: aj od hlúpeho môžeš niečo - doparoma už si to nepamätám/ teraz však spravím výnimku a spýtam sa: aký máš plán na dorazenie USA netvora? Už tu bol jeden slovák - hitlerov knecht tiso - ktorý vyhlásil USA vojnu a pýtal sa svojho ideológa hitlera či má do vojny s USA poslať všetky dve stíhačky alebo bude stačiť jedna
 

Platí ťa Taliban?

Keby ťa platili, nenapísal by si lepšie.
 

Možno nabuduce Nobelovku za mier

dostane on. Po tom Obamovi by ma to už ani neprekvapilo.
:)
Tak sa snaží ako vie.
 

Asi si na drogach

ináč by si nemohol tak bohapusto tárať.
 
Hodnoť

ak dostal nobelovu cenu

Rabin s Arafatom,
mohol ju dostať Obama aj s Usámom :)
 

Počkaj o rok

možno ju dostanú. Aj Ahmadinedžád s velkým Kimom sú dobrí kandidáti. Alebo takému Fidelovi za celoživotné dielo - totálne zbedačenie a vymytie mozgov obyvateľsata slobodného ostrova.
Po tomto obamovskom extempore by ma už naozaj nič neprekvapilo.
:)
 
Hodnoť

 

Len poloretard moze napisat: "S odstupom rokov vyznieva predstava Nobelovej ceny pre Busha ako zlý vtip. Takmer taký zlý ako realita jej udelenia Obamovi".
 

Hovoríš mi z duše,

reagujem na to nižšie
 
Hodnoť

 

Fila,
Ty chumaj soplavy,
nedalo by sa to pochopit ani vtedy a vobec sa to neda pochopit ani teraz.
 
Hodnoť

Veľmi sa mýlite pán Fila,

nemám však z toho radosť. To, že Nobelovú cenu za mier si zaslúžil skôr Bush ako Obama ukážu nasledujúce roky. Toto je cesta do pekla a z toho plynúce ďalšie vojny. Na zlo neplatí žiadny argument. Každá prejavená dobrá vôľa je pre sily zla len prejavom slabosti. Túto politiku si ešte odtrpíme dvakrát. Bush bol proti zlu nekompromisný, inač to ani nejde, a preto bol veľmi kritizovaný od rôznych salónnych demokratov. Takže na záver. Nobelovú cenu za mier si zaslúžil Bush, lebo sily zla boli pod permanentným tlakom a nemohli si dovolili si väčšie aktivity.
 

Síce súhlasím s analyzou

ale súhlasím aj s Filovým výrokom. Bez ohľadu na to, že svojho času zaviedol Lenin pojmy ako spravodlivá a nespravodlivá vojna, každá vojna je zlá a je opakom mieru. Takže ani ten kto sa pustí do spravodlivej vojny a v konečnom dôsledku potrestá nejaký darebácky režim, nezmyje tým len tak ľahko krv nevinných obetí, ktorým sa objektívne nedá pri žiadnej vojne celkom zabrániť. A to zvlášt vtedy ak gaunerské režimy a teroristické skupiny zbabelo využívajú civilistov ako živé štíty.
Takže ak nejaká cena sa udeľuje za mier a má to aj v názve, tak ju nemožno udeliť za nič iné a vonkoncom nie za vojnu nech by už bola hociajako spravodlivá. Spravodlivá vojna totiž neexistuje, vždy existuje len ako mensie či väčšie zlo.
A problém s oceneným Obamom nie je v tom, že by nechcel mier (som ochotný veriť, že vo svojej naivite honaozaj chce), ale v tom, že je celkom predčasné oceniť niekoho, kto pre ten mier zatiaľ nič reálne neurobil.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre