SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dešpektom k podvodu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

je smiesne kupovat hlasy volicov, ked sa daju nakupovat hlasy poslancov..
 

ale kúpiť si hlasy

v cigánskej osade a získať tak poslanca, či trebárs župana(!) je lacnejie (á 10€:), ako kupovať si ad hoc hlasovanie poslancov, či župana
 
Hodnoť

Dnes som začula aspoň raz,

ako europoslanec B. Zala zadudral, že tzv. kupovanie hlasov v regionálnych voľbách je "maličkosťou". Sú vážnejšie veci...
Podvod pri voľbách je drobnosť, "blbostička"...
Neskoršie sa síce snažil tieto slová vylepšiť, ale už vyriekol to,čo excelentný politik vyriecť nemá...
 

Teda, vyjadril sa tak

v debate Mikloš-Zala v STV.
 

v Smere

majú z neho radosť.
Upratali ho do Bruselu a aj tak im to tuná kazí
 
Hodnoť

 

"ako sa vôbec mohlo stať, že voľby zaujímajú také množstvo voličov, že sa „oplatí" kupovať jednotkové (desiatkové) počty hlasov, sú dlžní odpovede všetci korporatívne"
-
Keby boli voľby povinné, neoplatil by sa taký malý "nákup" hlasov. Lenže to by mnohí volili so sebazaprením, lebo jednych škrie, že politici myslia iba na svoje blaho, iní im zas neveria ...
 

Máš pravdu

aj keď táto palica má takisto dva konce. Jedino šancou ako poraziť dnešnú zlodejskú koalíciu je zjednotenie opozície a maximálne stimulovanie ich voličskej základne aby prišli voliť a naopak stávka na to, že voliči koalície budú menej zodpovední a pošlú niektorú z menších koaličných strán (najlepšie obidve) do parlamentnej čakárne. Pri povinnej účasti by sa na toto spoliehať nedalo.

Ale je mi smutno, že žijem v štáte v ktorom sa dá dobrý výsledok vo voľbách dá dosiahnuť len ak jedna skupina nepríde.
;-(
 
Hodnoť

Politici sa už len ťažko počúvajú.

Zo systému "plurality politických strán" sme spravili modlu. V ústave a nadväzujúcich zákonoch sme politickým stranám prisúdili rozsah právomocí, ktorý zjavne presahuje ich schopnosti a naše potreby. Je až smiešne pozerať sa na mediálne pokusy, pri ktorých sa redaktori snažia od politikov vydolovať aspoň trochu uveriteľnú odpoveď na otázku, prečo došlo k takému rozkladu "politických osobností" na Slovensku ? Až na malé výnimky mi tieto "politické osobnosti" pripadajú ako exhibicionisti strieknutí truhlíkovstvom ... neboj, všude sem byl, všechno znám, ... pomóc ... Po 20. rokoch sú opotrebovaní, zjavne znechutení, zjavne napakovaní, obrnení vlastnou imunitou a už idú len preto, lebo ..., zo zvyku a možno preto, lebo sa nedá z vlaku vyskočiť. Veď okrem hlavy už aj tie nohy tak neslúžia.
PS : už prestaňme, no veď s Jankom si zaspievajme tú našu, írečitú - Nad Tatrou ...
 
Hodnoť

Nie je to náhodou porušenie moratória,

keď niekto v deň volieb presviedča iného, koho má voliť? Samozrejme kupovanie voličov je omnoho ťažší prečin, no polícia tvrdí, že sa nedá dokázať. Celkom im v tomto prípade verím a práve preto by sa možno dalo ľahšie dokázať porušenie moratória. Neviem aké sú za to tresty, ale určite viem, keby polícia chcela, vedela by to dokázať.
 

nie je to porusenie

ked sa to urobi stylovo a la Fico v Prahe v den prezidentskych volieb....
=
Hovorkyňa Smeru Katarína Kližanová-Rýsová povedala, že Fico len odpovedal na otázku českého novinára. "Tým, že to bolo na území ČR, tak nemáme pocit, že došlo k porušeniu. Sám od seba o voľbách premiér nehovoril," dodala Kližanová-Rýsová.
=
romovia na vychode sice boli na uzemi Slovenska ale ten kto im rozdaval tie listky a zvazal ich len odpovedal na ich otazky koho volit a ako sa k urne dostat..... sam od seba by o tom nikdy nehovoril, boze chran....
 
Hodnoť

Zala

si píše na lístok poslancov, ktorých bude voliť

To nie je ako pri hlasovani v parlamente, kde je "kompetentna osoba zo strany", ktora prstom ukazuje, ako treba hlasovat.
 

Na tom lístku nie je nič zlé

ak si ho doma v kľude vytvorím sám. Aj ja som si spravil ťahák, lebo ako inak by som mal vo volebnej miestnosti vybrať 13 zo 102 kandidátov. To by sa dalo jedine pomocou prísne straníckeho kľúča. Ja som ale vyberal hlavn osoby, ktoré poznám a ich príslušnosť k starne bola len jedným z mojich kritérií.
 
Hodnoť

Vsetko bolo inak:

Na tom lístku bolo napísané:
1 l mlieka
10 vajec
flasa Budisky
2 jogurty
1/8 masla
pecenova pasteta
(Z volebnej miestnosti siel do Tesca)
 

Ak myslíš na ten 2. lístok, tak tam bola

len Okena, Alpa a Kláštorné dievča.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre