SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stĺpček Lukáša Filu: Repete (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

tu niekde sa koncia zarty?

ano, pre normalnu verejnost. ale sandokan kalinak & comp. sa bavia vyborne. aj packa pritvrdil.... :-)
 

Otázkou nie je, či by mal minister

vnútra Róbert Kaliňák odstúpiť. Po škandáloch s čínskymi bitkármi, zatknutí slovenských občanov v júni. Po prípade Hedvigy Malinovej a prezentácie jej trička, akoby bolo futbalovým dresom usvedčujúcim ju z príslušenstva v nepriateľskom klube, po zásahu polície na futbalovom štadióne a najnovšie po afére s výbušninou si musíme položiť otázku inak.
Existuje vôbec nejaká hypotetická udalosť, ktorá by viedla ministra k demisii? Rozumie vôbec Róbert Kaliňák čo znamená niesť politickú zodpovednosť? Najnovšia blamáž slovenskej polície prekonala síce všetko, čo sme si dokázali predstaviť, ale zdá sa, že Kaliňákom to nepohne. O čo teda ide?
V čase, keď americký prezident zoberie na seba zodpovednosť za zlyhanie amerických tajných služieb v prípade zmareného pokusu o atentát, sa Kaliňák tvári akoby prehral partiu vianočného scrabblu. Keď však už nechce prijať zodpovednosť za svoj rezort, mohol by podať demisiu za poškodzovanie dobrého mena krajiny vo svete.
Komunikačné oddelenie vlády nepochopilo zjavne jednu vec. Tu nejde o hysterické volanie po odstránení boľševikov, aké vidíme denne na blogoch a na facebooku. Ani o zákernú akciu opozície. Je mi v zásade jedno, že SDKÚ a KDH žiadajú Kaliňákovu demisiu, je to ich povinnosť a zastupujú voličov, ktorí si to pravdepodobne myslia. Vláda by nemala uveriť tomu, že čelí ďalšiemu útoku slovenských médií. Škandál totiž odhalili média írske tým je Fico ukradnutý, tak ako je Slotovi ukradnutý aj nadchádzajúci rok.
Kaliňák je ministrom v krajine, kde by mali byť demisie síce častejšie, no pár sme ich predsa len zažili. Neviem či je také ťažké pochopiť, že minister je za svoj rezort zodpovedný. V polícii a v armáde to platí ešte viac.
Kaliňákovo odmietnutie odstúpiť síce môže znamenať, že po voľbách s ním má premiér iné plány, no dnes to vypovedá predovšetkým o tom, že slovenský minister v skutočnosti svoj rezort neriadi, lebo sa zaň zjavne necíti zodpovedný. A to je horšie poznanie ako vidiecka skúška batožín, ktorú predviedla slovenská polícia.
 

 

absolutny suhlas...
 
Hodnoť

pri sikovnosti nasej policie

je mozne, ze aj ked mal sputane ruky, stihol si dat Red Bull, ktory dava kriiiidla :-))
 
Hodnoť

Nieto dňa, nieto hodiny

aby sme sa nepresvedčili o idiocizme vlády a koaličníkom.
Ponuka dňa:
-sociálne podniky Tomanovej a Zalu
-ďalšie tutlanie policajnej neschopnosti
 

 

čím dlhšie vládnu, tým je to hustajšie :-((
 
Hodnoť

Za neschopnosť sa z vlády neodchádza

To by už dávno nemala predsedu.
 

Múdro hovoríš. Len paradoxom je, že

neschopnosť sa u socialistov cení ako talent a umenie.
 
Hodnoť

Mali kriminalnici ...

...policajtom utekaju. Velkych kriminalnikov pustaju sudy. Oberkriminalnikom davaju Slovaci hlasy vo volbach ...
 

super...!

...dievča, toto bolo dobré...!!! Veľmi dobré...
 

GRADACIA ako BRNO -

vystizne a mozno sa prida aj velky MUFFTY bin MOCIAR.
 
Hodnoť

to je super výkon

článok zástupcu šéfredaktora, už vôbec sa nečudujem tým ostatným potratom, ktoré zapĺňajú SME
 
Hodnoť

Existuje povinnosť hlásiť udalosti.

Polícia má povinnosť od jednotlivých policajtov počas služby oznamovať cestou operačného strediska (okres, kraj, Aaž na MV SR) všetky závažné informácie, ktoré sú uvedené v pokyne ministra. Predpokladám, pokiaľ sa nezmenil rozsah týchto hlásení, tak útek zadržanej osoby je takou informáciou, ktorá sa musí hlásiť. Otázkou je či to hlásené príslušnými policajtami bolo, alebo to zatutlali. Zverejniť informáciu o úteku zadržanej osoby polícia nemusí, záleží to na tom príslušníkovi, ktorý voči danej osobe vykonáva vyšetrovanie.
 

Na Slovensku je to tak

Za všetko, čo dnes "vybuchne" nemôže súčasná vláda a jej úradníci, ale predpisy prevzaté od čias Márie - Terézie a ... DZURINDA.

" Súdruh generál ! Poslušne hlásim, že počas mojej služby sa nič mimoriadne nestalo."
 
Hodnoť

Tak ako Palko

správne a veľmi trefne povedal, Je to splašený minister. Mne osobne sa zdá že často sa veciam okolo seba čuduje s vypúlenými očami ako mucha PUK. A keď nepúli oči všetko vie a všetkému rozumie ako chrobák Truhlík.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre