SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kruh moci sa uzavrel (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Ich ctihodnosti ?

Na inej stránke som sa pozastavil práve nad týmto v USA zaužívaným oslovením sudcu,ktoré vyjadruje vysoké, nielen odborné,ale aj mravné nároky na sudcu.Ak si predstavím,že by som mal osloviť Harabína,alebo niektorého z jeho vydarených sudcov "Vaša ctihodnosť",natiahne ma na zvracanie.Treba práve naopak,až do odvolania zaviesť pre nich oslovenie "Vaša nectihodnosť"
 
Hodnoť

Vyhráva Mečiar.

Začína tu byť ako v Rusku. Vládnu oligarchovia. A ani ich nepoznáme. Ovládajú politické strany, rozhodujú kto môže a nemôže byť líder, ktorý im vráti vložené financie do nich. Majú neobmedzené prostriedky.
Načo je ústava ? Aby ich chránila.
 
Hodnoť

Bolo by fajn dostať sa k tomu rozsudku

a zverejniť ho. Úloha pre šikovných novinárov...
 
Hodnoť

Smutne pravdivé.

Kedy dosiahneme dno tohoto morálneho bahna? Takto zdevastovať za tri a pol roka ekonomiku, morálku, právo, spravodlivosť, na to treba skutočnemu spoločenskemu odpadu dať premierske, parlamentné a prezidentské právomoci. A my, Slováci, sme to dokázali. Nech žijeme. Hallelujah.
 

Dno sudcovia dosiahli.

Ako hovorí autor, kruh sa uzavrel.
Riešenie je iba v defenestrácii.
 
Hodnoť

Sudcov vymenuváva pán prezident a

súčasná vládna koalícia im dala cez parlament plnú moc na to, aby si robili v tomto štáte čo chcú. A my všetci sa im budeme skladať na ich vrtochy.

Týmto prvým rozsudkom boli občania tohoto štátu odsúdení na platenie odškodného. A to nám ani neukázali rozsudok, nepovedali nám, ktorý zákon sme porušili a neumožnili sa odvolať.
 
Hodnoť

Bolo to vymyslené perfekne.

Štát (teda my všetci) bol odsúdený na platenie. My, ktorí by sme to mali platť , sme ani neboli s rozsudkom oboznámení. Pokiaľ viem zatiaľ sa štát, ktorý nás zastupuje, proti rozsudku neodvolal. Pokiaľ by sa odvolal, tak to nebude môcť riešiť žiadný sudca, nakoľko všetci sú zaujatí.
 
Hodnoť

Veľmi dobrý článok

Demokracia bola krátko, už tu vládnu politické strany a porevoluční zbohatlíci. Nech je akokoľvek niekto šikovný, ale má tú smolu, že nie je na podnikanie a chce normálne pracovať a zarábať vo verejnej správe, nedostane sa tam, pokiaľ nemá tie správne známosti. Tzv. výberové konania sú obyčajná sprostá fraška. Skrátka vládne tu nesmierny klientelizmus a korupcia.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre