SME
Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Každý deň viac či menej (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

kto je pravý slovák? ja. narodil som sa

tu a žijem tu celý život okrem roku vojny v juhočesku. neznášam to harašenie vatrami, fujarami a hlbokými vzdychmi ojojój pri slovenskej hymne, neznášam blbečkov čo neznášajú madarov, poliakov, rusínov , čechov a nemcov a vo svojej sprostej hlavičke žijúcich s predstavou že - na slovensku len po slovensky a ja slovák som tu pán . táto krajna patrí občanom , pomaly každý kus tejto zeme má svojho majitela -a tu pozorujem, že potenciálny zlosyni -áno presne tí, čo ako správni slovenskí arizátori kradli židom majetky, neskôr ako slovenskí komunisti kradli ludom majetky, tie isté ich klony dnes chcú opät vyhánat madarov za dunaj a ukradnút im ich pôdu a majetky, kradnút po vzore akéhosi predsedu akéjsi tzv slovenskej strany slotu
všade vo svete platí - ak by nenastalo ozdravenie národa iným plemenným národom slovensko už je zdegenerované medzirodinným obcovaním . vdaka za madarov, poliakov, rusov, šniclákov, čechov, vietnamcov, čínanov,rumunov,.....
najsámveru verte mi, nebyt ich už tie slovenské ovce by dnes dojili slovákov
:-)
 

ts ts ts tsss... =^..^=

No chce sa mi z vás grcať. Z Krištúfka i budúcehopremiera. Krištúfek vychvaľuje frajerke, že aké krásne má vlasy, ale má v nich plno lupín, krásne čelo, ale má na ňom veľkú bradavicu, krásny nos ale trčia z neho chlpy, krásne nohy ale chlpaté. Tak načo spomína ten prvý prívlastok, keď ho neguje tým druhým. A potom chce, aby ho ľudia mali radi.
Podľa teba nedajbože budúcipremier sú všetci lietadlá, len Slováci sú blbci. No a vy obaja ste len také kukučky, ktoré sa v niečiom hniezde vyliahli a nevedia sa samé zaradiť ku ktorým rodičom.
 

čest práci soudruhu

prosím prelož mi druhý odsek
dík
 

Tak sa pokojne vygrcaj,

ale nemusíš nás tu o tom informovať.
 

zaknaktel.

Nemyslím si, že Slovácis ú blbci, to netvrdí buducipremier, ale najsámväčší hejslovák Slopta. Ale ty si sa uviedol skutočne ako superblbec.
A naopak, v článku, ktorý stojí na zamyslenie, podobne v príspevku buducehopremiera je jasné.
Slovenskosť nie je preskakovanie vatier, hranie na fujare, jedenie strapačiek s americkými potatos, spolu s valašskou bryndzou. Ani chlastanie slivovice, či borovičky. Ani nadchýnanie sa gýčovitým poloporno ozajstným príbehom zidealizovaného zločinca.
A trošku z opačného brehu. Ani maďarskosťou nie je jedenie paprikáša s americkou paprikou, keby sa tam nasypala tiež americká kukurica, mohla by sa kuchyňa nazvať mexickou, čabajky, ktorú vynašli Slováci v Békéscsabe, ani počúvanie cigánskeho folklóru. Podobne by som maďarskosťou nenazval ani zápecnícku nostalgiu po akomsi veľkom Uhorsku, olepovanie sa mapami, trikolórami, ani pochodovanie idiotov v čašníckych uniformách liečiacich si vlastné komplexy a osobné zlyhania.
Lebo všetci sne mnohonásobnou zmeskou všetkého, čo sa tu premlelo za vyše tisícročie a príslušnosť k nejakej národnosti, plemenu a rase si nikto sám nevybral. Určili to naši predkovia, niet sa čím chváliť a nepatrí sa za to ani hanbiť. Určuje ju predovšetkým materinský jazyk. Mohol by som písať o kultúre, ale tá kultúra je tiež podobnou zmesou ako genetika.
Zdá sa, ako to píše aj buducipremier, s ktorým mám spoločné jedine ten ročný pobyt v juhočesku, že to niekomu ohromne vadí. Preto sa snaží silou mocou dokázať, že ten, kto vyššie vymenované paznaky nepokladá za pravý prejav vlastenectva nie je ani echt Slovákom, Maďarom, .....
Toto nálepkovanie sa navzájom len dokazuje. Ide jedine o moc, peniaze a ešte raz o peniaze. Lebo byť pri koryte znamená jedinú možnosť beztrestne kradnúť.
Ľudia, čo toto všetko obdivujú podobných volia, naopak tí, čo ich pravé zámery verejne odhaľujú sú označovaní za nepriateľov "štátu", janičiarov, iredentistov.
Mnohí, pokladajúc zlodeja dočasne reprezentujúceho štát, každý útok voči tomuto zlodejovi pokladajú za útok proti štátu. Lebo zlodej, ale náš.
A preto sme v takom svrabe všetci. A keď ešte celkom nie,zachvíľu to bude platiť určite.
 

Tým, že obhajuješ

blba "buduceho premiera" sa dostávaš na jeho úroveň! Napísal si o ňom mnoho pozitívnych vecí, ale z jeho príspevkov zvyknú prýštiť iba uletené blboviny zhuleného feťáka, bez ladu a skladu !!!

Ešte iba tak na záver, ja si nemyslím, že sme v srabe všetci, možno to platí iba o tých pravoverných pravicových súkmeňovcoch, ktorí nedokážu prehltnúť, že väčšina ľudí sa na svet pozerá inými očami a nevidí všetko dobré iba v modrom a v ostatných farbách je všetko zlé ! Dokážem síce pochopiť, že mnoho poskokov modrej farby bolo odstavených od koryta a majú teraz redukčnú diétu, ale za svoje bačovanie si ho plne zaslúžili !!!!
 

:-)

nech žije mdž!!
 

ts ts ts tsss... =^..^=

Možno ani nevieš o tom, že vyzdvihuješ všetkých okolo, len Slovákov zatracuješ. Tých Maďarov si tam pridal z nekalých dôvodov, aby nevzniklo podozrenie, že si Maďar - čo mne vôbec, ale vôbec nevadí - neviem prečo sa za to hanbíš. Ešte by som rád pochopil tvoje duševné pochody, že prečo ti vyšlo, že som superblbec. To, že sa nevieš zaradiť otvorene, ... áále škoda rečí. Nech sa ti darí.
 

 

Ale aj tak je dobré, že sú takéto články. Aspoň je o čom diskutovať, je na čom sa vadiť a dosť dobre sa dá otestovať kolektivistická súdržnosť ľudí, založená hoci aj na národnom princípe. Má to praktický význam aj pre štátnu moc, vie do akej miery môže zvyšovať daňové zaťaženie obyvateľstva. Čím viac sa ľudia stotožňujú so štátom (je jedno, či to stotožnenie má nejaký ideologický základ, socialistický, kresťanský, komunistický, demokratický alebo prípadne neideologické národné cítenie), tým viac si môže štátna moc dovoliť voči obyvateľstvu. Obyvateľstvo by som ale nenazval ovcami, jednoducho len obeťami štátnej ideológie, podporovanou štátom vydržiavaným školstvom.
 

vzduch1

Máš pravdu a naša štátna moc vie, že v tejto krajine možno na ludoch prevádzať "hlbokú orbu" a že ludí možu žmýkať ako olivy. Ludom to nevadí, ked niekto protestuje voči štátnej moci, je hned Madar a iredentista.
Aj ja som bol obeťou štátnej (vtedy ešte socialistickej) ideologie - cca do svojich desiatich rokov. Neskor mi už mohli súdruhovia tárať oi krajších socialistických zajtrajškoch so ZSSR, boli mi n smiech, rovnako ako mi je na smiech súčastná ludácko-bolševická sebranka.
Dospelí ludia by nemali byť lahkými obeťami nejakej štátnej propagandy a už vobec nie takej primitívnej akou nás "ohuruje" naša štátomafia. A ako teda nazvať jej prívržencov ak nie ovcami...
 
Hodnoť

Tak tento článok

niektorých diskutujúcich trafil presne na komoru :)
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre