SME
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Viac kontroly pre SIS (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

O práci SIS opozícia nebude nič vedieť

a to iba u nás, ale ani nikde vo svete sa k informáciám tajnej služby opozícia ani náhodou nedostane
 
Hodnoť

 

"Ale nie je dobré, aby skutočné informácie o jej práci mala len koalícia."
-
Už sa vo vláde vystriedalo dosť strán, aby vedeli, ako SIS funguje. A pokiaľ ide o únik informácií, niekde by malo byť nastavené, čo sa má stať, ak úniku dôjde. Stalo sa to? A vôbec - vie aspoň koalícia, ako to tam frčí?
 
Hodnoť

Asi treba pripomenúť, že

súčasné znenie zákona o SIS vzniklo v čase, keď bol jej riaditeľom Pitner, predsedom vlády Dzurinda a šéfom parlamentu Migaš. Vtedy tieto isté noviny písali o tom, ako je konečne po ére Lexu zabezpečená demokratická kontrola tajnej služby. Je pravda, že "vďaka" nadštandardným vzťahom riaditeľa SIS s niektorými novinárkami videli istý čas SISke (alebo tej jej časti, ktorá bola určená na odstrel) do šuplíkov všetci, ale postupne aj vládnym činovníkom došlo, že o práci tajnej služby by sa v novinách referovať nemalo, lebo potom nie je tajná... Tento chlapík to asi robí dobre, keďže za štyri roky nebol okolo SIS žiaden väčší prievan. Ten zoznam Nového času môže byť aj nejaký pozostatok po investigatívnej Ľube Lesnej...
 

tož,

je to presne tak, akosi uviedol, ani ja by som to lepšie nenapísal
 

RE: Andrejbur

Zabudol si na "investigatívca" Petra Tóth, najskôr člena tieňovej pittnerovej tajnej služby a potom šéfa rozviedky SIS-ky, pričom stále robil v SME. Podobne bol na tom ŽItný, aj spomínaná Čuba Besná. Tento prípad tipujem na riadený únik, ktorý má zrejme niekoho zmiasť. Bežne sa takéto "bubliny" vypúšťajú von aj inde.
 

synak

agent SIS Tóth, priamo pracoval v redakcii SME...!
 
Hodnoť

Doporučoval by som

aby boli informovaní páni z SMK,sváko Orbán, Vóna,Masážnikov,bin Laden,Gaddáfí,OKS,Maj fér Lajdy a ostatné spolky vrátane česnakového klubu!
 


Najčítanejšie na SME Komentáre