SME
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stĺpček Matúša Kostolného: Cintorín nádejí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Sorry

ale takto to vyzerá, keď si niekto myslí, že vie viac ako odborníci. Tá istá situácia, ako pri Challengeri.
 
Hodnoť

Presne tak:

"Des, ktorý prežíva Poľsko, sa týka nás všetkých, je to naša spoločná výprava do hĺbky ľudského smútku."
Úprimnú sústrasť, Poliaci!
 

Polacy, jesteśmy z wami!

Poliaci, sme s vami!
 
Hodnoť

Dobré slová.

Už neviem či sú na svete národy ako SLovaci, Česi a Poliacil, ktoré majú ku seba tak blísko. A aj spoločné osudy. Vyhlasenie smútku aj u nás je úplne v poriadku.
Bude to mať vplyv na naš ďalší osud.
 

 

Keby nebola Katyň pred 70 rokmi, tak v sobotu neletí poľský špeciál do Smolenska a takmer stovka ľudí (nehovoriac o 22 000 poľských vojakoch) mohla žiť. Bezprostrednná príčina sobotňajšej katastrofy bola v posádke lietadla a v riadiacich letovej prevádzky na letisku Smolensk, ale hlavná a tá podstatná príčina bola v Kremli pred 70 rokmi.
 

 

hlúposť.
keby poliaci nebojovali proti rusom, nebola by žiadna katyň. takže za sobotňajší pád lietadla nezodpovedá kaczyňski, ktorý donútil pilota pristať, ale velitelia poľskej armády z pred 70 rokov
 

klamstva a vymysly

Katyn je priamym dosledkom dohody bolsevikov a nacistov, pakt Molotov–Ribbentrop. Tvoja demogogia je trapna, pravdu neschovas.
 

"Re" M.Michajlovič !

Prosím Ťa,kde Ti vymývali mozog?Veď takéto tvrdenie sa už ani Rusi naopovážia vysloviť nahlas.Tak čítaj: Katryn je priamy dôsledok dohody dvoch najbrutálnejších režimov čo kedy svet splodil a to Nemeckého fašizmu /počet obetí v II.sv.vojne 50 - 6O milionov - viď Vikipédia/ a Sovietskeho komunizmu /počet obetí cca 100 milionov - viď: A.Solženicin - Súostrovie Gulag/,ktoré bolo priamym dôsledkom dohody ktorú podpísali za Nemecko Ribbentrop a za Sovietsky zväz Molotov.Súčasťou tejto dohody bol aj tajný dodatok o spoločnom napadnutí a rozdelení Poľska.Tak,že pravdou je aj to,že Katyň II je priamym dôsledkom diabolskej zmluvy dvoch zverských režimov.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre