SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bieda slovenskej pravice: volebný program KDH (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

no,
asi len ty by si vedel urobiť správny program pre pravicu. Vyrastá nám nový pravicový expert na všetko tzv " pravicový ficoid".
mio
ta kritika sa zda byt opodstatnena
na takuto kritiku nemusi byt nikto expert, najma ak sa dozaduje konkretnejsieho specifikovania nejakych moc vseobecnych vyjadreni.
lubo
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > >>

tak,

nech sa konečne vymačkne, ktorý to program je tak úžasný, aby sme vedeli, za koho kope.
 

RADO

je nebezpečný boľševik kapitalista. Takému sa neustále sníva o niečom povinnom a súčasne komerčnom.
"Napríklad spojiť nemocenské poistenie a poistenie v nezamestnanosti do komerčného poistenia. Previesť úrazové poistenie na povinné komerčné poistenie."
Asi by malo byť zo zákona povinné aj používanie komerčných služieb mobilných operátorov, zo zákona povinné poistenie majetku v komerčných poisťovniach a pre istotu aj povinné používanie železníc SR.
 

 

je to ekonomický analytik bez ekonomického vzdelania.
 

 

rovnako ako je Brocka ekonomickým expertom KDH bez ekonomického vzdelania
 

 

a teraz akože čo???? to napíš prädsedovi :-)))
 

?

Tento podľa Teba "ekonomický analytik bez ekonomického vzdelania" má za sebou niekoľko rokov vedenia najprestížnejšieho ekonomického týždenníka u nás. To musí mať človek na všetko akademický papier? Chodil si Ty už niekedy na vysokú školu na Slovensku? Veľmi rýchlo by si zistil, že len 10% z toho, čo tam do Teba hustia, sa dá v živote reálne využiť. Zvyšok musíš získať praxou a skúsenosťami. Dovolím si tvrdiť, že autora jeho prax naučila podstatne viac, než koľko by mohol získať ak by "mal ekonomické vzdelanie".
 

 

obľúbené slovenské mudrovanie o nedostatku praxe a nadbytočnosti teorie. ked sa ti žiada prax, šup, šup na učňovku, na vysokej škole sa učí teoria. to že ju nevieš využiť v praxi je už iba tvoja tuposť. vedením ekonomického týždenníka získaš akurát prax vo vedení eknomomického týždenníka.
 

 

analyzovanim politickej sceny sa zas z Rada stal analytik. A zdravy rozum mu urcite pracuje lepsie ako direktivy uderky na sumracnej.
 

 

dávam do pozornosti prídavné meno "ekonomický". vidím, ze ty si dalsí produkt slovenského skolstva, ktorý sa naucil citat, nie vsak porozumiet textu.
 

 

na politickych bludoch co Bato analyzoval nebolo nai stipky ekonomiky.
 

suchardo

ano tak ako činíš tak je to správne. Dobre si zvolil.
Radove znalosti v ekonomickej oblasti sú konkurenčné tým zo sumracnej.
 

to je mozne

vcera tu ale vital to ze sa ideme skladat grekom 300 milionov euro ako dobru spravu, neviem v akej praxi sa naucil toto..
 

Často opakovaný

nebezpečný nezmysel znevažujúci normálne vzdelanie. Zvyčajne produkovaný tými, ktorí nedokázali vyštudovať ani nejakú tú slabú slovenskú školu. Buď si istý, že napr. sestra s 20 ročnou praxou na chirurgickej sále by rutinnú operáciu zvládla lepšie ako lekár rok po škole. To však neznamená, že ju to aj necháme robiť.
 

Re:

ono to nie je nebezpečný nezmysel. Problém je, že len preto, že niekto vychodil medicínu neznamená, že je v tom obore dobrý a naopak len preto, že niekto nevychodil VŠ medicíny, tak to neznamená, že nie je dobrý. Aby som sa ako pacient nespáchal samovraždu je naozaj dobré nevychádzať z toho, že len preto, že dotyčný je MUDr. tak má pravdu a naopak len preto, že je MUDr. tak nemá pravdu, ale musím použiť svoj rozum aj keď nemám lekárske vzdelanie.

Takže argument, že čo sa do toho dotyčný montuje, keď na to nemá ani školu je nezmysel, lebo posudzovať sa má samotný argument a nie človek, ktorý ho vyslovil.

Samozrejme, že človek s formálnym vzdelaním v danej oblasti má lepšie predpoklady, aby sa stal v danej oblasti expertom, ale nie je to ani nutná ani postačujúca podmienka, teda aj človek bez formálneho vzdelania sa môže stať expertom a naopak človek s formálnym sa ním nikdy nemusí stať.

V kontexte tejto diskusie je podľa mňa obzvlášť nevhodné poukazovať, že Baťo nemá ekonomické vzdelanie (a tým teraz nenarážam na o s, lebo o s o tomto nepísal), lebo tu neriešime makroekonomický dopad opatrenia, ale úplne obyčajný dopad príjmov a výdajov štátneho rozpočtu a znamienka +, -, x, / a = sme sa učili všetci na ZŠ a keď je zadanie, že NOVÝ DEFICIT < STARÝ DEFICIT, NOVÝ DEFICIT = 0,8 x PRÍJMY - 2 x VÝDAJE a STARÝ DEFICIT = PRÍJMY - VÝDAJE, tak je zrejmé, že táto sústava rovníc má prázdnu množinu riešení. K tomu nemusí byť človek ekonomický expert ... dokonca nemusí mať ani VŠ ekonomického zamerania, ba čo viac túto sústavu rovníc by mal byť podľa osnov schopný vyriešiť aj bez maturity.
 

 

No dúfam, že mu to je teraz jasné. Ani chrobák truhlik by mu to nevysvetlil lepšie.
 

 

vies kamarát kolko casu zerie studium mediciny? takze kludne, ak sa niekto bude svojpomocne tolko vzdelávat, plus cas na atestácie, tak sa môzeme bavit o tom, ci samouk môze byt rovnako dobry ako vystudovaný lekár. inak sú to iba pindy truhlíkov - praktikov, ktorí sice netusia nic o podstate toho co robia, maju vsak nacvicene nejaké prakticke ukony.
 

 

v kontexte tejto debaty riesime ze ekonomia nie je iba o jednom grafe s nieko>kými hodnotami. o tom mudrobvat dokáze kazdy, nie vsak zmysluplne, lebo ten graf je v nejakom kontexte.
 

 

KDH nikdy od svojho vzniku nemalo žiadny pravicový ekonomický program. Ich ekonomický program vždy bol a
aj teraz je mierne povedané všetko možné, len nie pravicový a konzervatívny už vôbec nie je.
Aj súčasný podpredseda KDH pre ekonomiku Anton Marcinčin je skôr ľavicový ako pravicový ekonóm.
Jeho názory sú napr. na http://www.tyzden.sk/casopis/2...
Tvrdiť o dnešnom Slovensku, že je príliš pravicové ho ako pravicového ekonóma úplne diskvalifikuje.
 

 

Rad by som vedel ake sily pretlacili Marcincina do KDH. To budi velku nedoveru.
 

 

túžba po politickej kariére. a kdh je strana, ktorá zúfalo potrebuje ekonomických expertov
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre