SME
Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bieda slovenskej pravice: volebný program KDH (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Tento volebný program je silne diskriminačný pre tých, ktorí pracujú, ale nemajú deti, alebo nie sú zosobášení.
antarktis
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > >>

 

Áno, znevýhodňuje nezosobášených ľudí, žiaľ, ale to je napokon hlavná črta a priorita kresťanských demokratov - zvýhodňovať ľudí, ktorí žijú podľa istých zásad. S týmto ja osobne nesúhlasím. A nielen preto, že je to už dávno prežitok.
 

hm

Zvyhodnovat jednych neznamena znevyhodnovat automaticky druhych - ak som to dobre pochopil tak ti druhi zostanu na tom co teraz.
 

 

Ktosi tie odpustene dane a danove bonusy musi zaplatit.
 

 

Lenže to blbečkom, ktorí si myslia, že peniaze rastú na stromoch budeš darmo vysvetľovať.
 

 

=> ad winston: Opat raz lutujem, ze som si dovolil vyjadrit svoj nazor v tychto diskusiach. Aby som za to znasal nezmyselne osobne urazky a nie solidne argumenty..

=> ad chech: Samozrejme ze som si vedomy, ze tie dane ktore budu odpustene/znizene budu v rozpocte chybat, ale to sa da vykompenzovat aj tym ze sa zoskrtaju vydavky na ine veci s tym ze pre zvysok populacie bude zachovany sucasny status. Preto nemozem suhlasit so zjednodusenim toho razu, ze zvyhodnenie jednych znamena znevyhodnenie druhych.
Ci sa opat a stale mylim a winston&co mi priamo alebo nepriamo oznamia ze som blbecek?
 

 

Nepísal som o Tebe. Písal som o tých, ktorých myslenie bolí.
 

 

Pravdu by si mal len vtedy, keby sa zokrtali vydavky primarne urcene pre tych, ktory by zo znizenych dani profitovali. Co si neviem dost dobre predstavit. Pokial sa zoskrtaju vydavky neselektivne, tak nadalej automaticky znevyhodnujes istu skupinu ludi oproti inej. Jednoducho je to zero-sum game.
 

 

Pokial mozno zoskrtat vydavky (s cim suhlasim a podporoval by som), tak usetrene mozno pouzit na znizenie dani vsetkym, nielen vybranym skupinam.
 

zrusenie zdravotnych odvodov

pomoze zamestnavatelom aj zamestnancom....
 

ale sak o to

ide zvyhodnit tych co produkuju buducu pracovnu silu..nie tych co nsa valaju na plaziach karibiku. co si myslis, ze preco nemci potrebuju vytvorit 3 miliony prac. miest a doviest presbne tolko gastarbajtrov? lebo im vyrastli cele generacie ludi bez deti a boja sa, ze ich dochodkovy system sa zruti. preto potrebuju napchat peniaze do ekonomiky.
 

 

Zvyhodnenym jednych sa zvysi aj priemer oproti ktoremu sa porovnava. Teda tym ktorych situacia sa nezmeni budu na tom relativne horsi oproti priemeru a este vyraznejsie oproti tym zvyhodnenym.
 

Vsak ak niekto chce vyhody

A zije na divoko tak sa moze zosobasit, staci aj civilne o 2 svedkoch a nemusi to byt ani extra drahe.
Inak civilny sobas je z hladiska krestanskeho neplatny. Kto nechce peniaze, moze zit dalej na divoko, je to aj o slobodnej volbe.
 

Čo

je prežitok?
 

 

tento volebný program je silne diskriminačný pre tých, ktorí nepracujú, vyrábajú deti a nie sú "zosobášení".
, a plným právom so spravodlivosti.
 

 

každému podľa jeho zásluh.
 
Hodnoť

Pozor na základný rozpor

Predovšetkým chcem oceniť záslužnú prácu pána Baťa - snahu pozrieť sa kriticky na predvolebné vajatanie politických stran. Je zrejmé, že žiadna z nich si, ani náhodou, nedala prácu s prepočtami dopadov realizácie predvolebných sľubov. V jednom sa s pánom Baťom nezhodujem - v rozpočtových zámeroch. Ak si pozorne pozrie všetky doposiaľ diskutované programy, rozpočtové limity v nich trónia na poprednom, ba až reklamnom, mieste. Ale... sú v rozpore s predvolebnými sľubmi. Sú dve možnosti: Prvá, po voľbách vlády konsenzuálne prijmú rozpočtové limity, lebo je to jednoduché, zrozumiteľné a odhodlané opatrenie - to sa ráta. Dnes netušia, a ani v čase prijímania tohoto záväzku nebudú vedieť, čo prijali, k čomu sa zaviazali. Na Slovensku je to tak. A preto ich záväzok, vystavený skúške času, tak amo prijatie eura a Paktu rastu a stability, bude postupne erodovať inými prioritami, až ho porušia a zrušia. A bude po vtákoch. Druhá, záväzok neprijmú, alebo v takej oklieštenej podobe a s toľkými výnimkami, ako zákon o preukazovaní pôvodu majetku, alebo o poslaneckej imunite. Výhodou takejto možnosti je, že ho nikdy neporušia, lebo ich k ničomu nebude zaväzovať. Našťastie, je tu Pakt rastu a stability. Ten sa síce tiež sústavne porušuje, ale je to väčšia - medzinárodná - hanba a porušujú ho všetci. Pán Baťo by sa mal na (pred)volebné programy pozrieť ešte raz z iného uhla. Zabudnúť na rozpočtové limity, posúdiť vecnú stránku programov a skúsiť odhadnúť ich dopady - nielen rozpočtové. Rozpočet má totiž dve strany a ak odhliadneme od, podľa mňa zbytočných, výdavkových limitov, dá sa splniť. Jediné, čo by malo rozhopdovať o rozpočte, je efektívnosť - tá nie je dnes - ako ukázala kríza - automaticky garantovaná tým, že zdroje budú tiecť do súkromného sketora - naopak. Ostatne: čo je efektívnejšie: PPP projekty, alebo výstavba diaľnic za štátne? Je anaozaj efektívne zvyšovať ponuku a kapacity v situácii, keď nemá kto kupovať? Je naozaj efektívne, ak neexistujúci dopyt (kvôli nízkym mzdám) podporujeme rizikovým úverovaním?
 

 

Bohužiaľ máš pravdu. Politické strany už voľby nevnímajú ako súťaž myšlienok, alebo hodnôt.
Voľby vnímajú ako reklamu na Pepsi. A podľa toho vyzerajú aj ich volebné programy. Sľubovať, sľubovať a sľubovať.
Únia strana pre Slovensko sľubuje voličom dokonca internet zadarmo.
Ich návrh :
V oblasti znalostnej ekonomiky chce Únia zaviesť bezplatný internet na celom Slovensku a výučbu informatiky už na prvom stupni základnej školy. http://www.stranaunia.sk/blade...
Politici sa k nám, voličom správajú ako k totálnym idiottom:
http://bologa.blog.hnonline.sk...
 

Zakladny internet od statu zadarmo

je skvela myslienka. V dnesnej dobe znalostnej ekonomiky by sa dalo povedat ze pristup na internet sa stava takym dolezitym a lacnym, ze by malo ist o zakladnu sluzbu garantovanu statom. V niektorych krajinach to tak prakticky funguje. Ozuvaju sa hlasy ze pristup na intenet by mal byt jednym zo zakladnych ludskych prav, alebo spadat pod pravo na vzdelanie. A ja s tym suhlasim. Co je na tom zle?
 

 

Kto ten internet zadarmo bude poskytovať?
 

no

sukromni provideri, popripade statny alternativny provider? A nebude zadarmo, ale plateny z dani..
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre