SME
Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bez papiera (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Platí

to aj pre znalcov a tlmočníkov. Tí, ktorí išli na skúšky za horentné sumy a náhodou neobstáli, boli vymazaní zo zoznamu na Ministerstve spravodlivosti (!). Tí, kotrí na všetko vykašlali, neišli na skúšy a neplatili za ne ani cent, na zozname MS zostali naďalej. Kde je tu spravodlivosť?
 
Hodnoť

Žiaľ platí to pre x podnikateľov

Ktorý podnikatelia sa majú dobre? No tí, ktorí zákony obchádzajú. Tých poctivých vytláča DPH , daň z príjmu odvody a poctivo platené mzdy.
Ten, kto ide aj pomimo pokladne, nemá také vysoké odvody DPH, daň z príjmu: Prihlási zamestnancov (alebo aj neprihlási) na 4 hodiny a pracujú 8= nižšie odvody do poisťovni. Má aj inú možnosť práce na dohodu.
Predstav si napr. autoservis opravím auto bez dokladu, mám čistý zisk.Spokojný zákazník aj ja.Koľko? závisí od rozsahu opravy.
Niečo je aj v tejto oblasti nedomyslené.
Poctivo podnikať = trest .
 
Hodnoť

 

Kolko percent z vybranych penazi ide na financovaie ciest, nemocnic a škol? Vacsina z vybranych penazi putuje v podobe socialnych davok priamo na osobny blahobyt, alebo ked nie cez socialne davky tak putuje na osobny blahobyt cez statne zakazky pripadne PPP. Jedine na tom neplateni DPH by mi prekazalo to, ze sa nepodeli so zakaznikom. Ano, je hrozne ze na to doplatia poctivi ludia, ale pokial tu nebude poriadne a efektivne sudnictvo a sudny system, tak dobre nikdy nebude.
 

Niektorí sa aj podelia.

Niekde zákazník platí celkom bez DPH , teda podnikateľ si účtuje iba svoju obchodnú prirážku bez DPH, ale j šikovnejší, polovicu DPH, si nechá ako plus k príjmu.
Znamená to,ale, že bez DPH sa nakupuje aj niekde vo výrobe, potom aj vo veľkoobchode. Teda je v tom, nielen koncový podnikateľ.
Najhoršie je na tom to, že ak chce prežiť a mať aj zisk, ktorý mu nepohltí odvod DPH, daň z príjmu , mzdy a odvody do poisťovni + nevyhnutná prevádzková réžia, vlastne to aj musí robiť.
Zisk by sa dal zvýšiť, iba navýšením cien, ale v hladových dolinách je to nepriechodné.
Z toho vyplýva, že odvody + dane sú nastavené, asi nie sú celkom v poriadku.
Je to začarovaný kruh.
 
Hodnoť

 

proste právny štát a la fico. aj keď treba uznať, že predchádzajúce vlády v tom spravili toľko isto - nič.
no nech sa na to pozerám akokoľvek, motivácia platiť dane sa počas tejto vlády výrazne znižuje
 
Hodnoť

 

"chvile kedy štát ťa núti, na poctivost nepoctivym svetom z vysky šťať ťa núti
nechces snad zivorit od vyplaty do vyplaty, moja mila krajina to jedine co si mi zabezpecila ty
ibaze my nechceme vymenit si nase saty za niaky oblek a ci presivaky,
slusne zit, prepac mi štát ma núti" (Č.)
 
Hodnoť

pravy vyznam vety...

"Hnevá ma, že platím cenu rátanú s DPH, z ktorej má štát financovať cesty, nemocnice a školy, a namiesto toho prispievam na niekoho osobný blahobyt." precitajte si tuto vetu samu o sebe....a co vas napadne ? predavacka ktora neda blok v predajni ? mna napada uplne nieco ine...politici ktory to stopia do vlastnych vreciek....cize je to moralna otazka..ale z uplne inej strany ako pise autor :)
 

 

K+
Ten pán, čo to písal, je zrejme demokrat. Demokracia je to, keď sa traja rozhodnú, že štvrtému zoberú peňaženku, aby ich mohli utratiť na niečo, čo sami uznajú za vhodné. Radšej by mal pozrieť toto: http://www.youtube.com/watch?v...
 
Hodnoť

Drvivá väčšina štátov EU

nemá povinné registračné pokladne.Ako tam platia DPH?Pán Salner vidí v podnikateľoch,ktorí prevádzkujú malé potraviny,reštauračné zariadenia alebo nejaké služby,nenažraných kapitalistov,ktorí zapríčinili napr.to,že juhom Slovenska doposiaľ nie je postavená diaľnica.Predpokladám,že dotyčný pán je Bratislavčan a tam sa nikto nečuduje,keď mu za tretinkový teplý Budvar zarátajú jeden a pol eura.Ale sú aj oblasti,kde krčmári nevedia predať pol litra piva za 80 centov a byť na nule je úspech.A o pokladniach a ich povinnom zavedení by vedel rozprávať nejeden malý podnikateľ.V prvom rade vtedy nebol časový priestor a ani normálna ponuka na trhu a v druhom rade štát dával za nedodržanie časového limitu pokuty.Osobne som pracne zohnal tri pokladne za viac ako 60 tisíc korún a ešte som dostal pokutu 10 tisíc korún.V reštauráciách je používanie pokladní totálna volovina.Som vo fachu od.r.1978,tak viem ,o čom rozprávam.Napr.dnes si čašník nemôže zobrať plné pláto piva na ponuku a roznášať ho po terase a hneď aj inkasovať.Alebo pri účtovaní obeda sa dopredu musíte opýtať,koľko mali dotyční pečiva alebo chleba.Nádherná situácia nastane,keď od stola zahlásia,že im treba spočítať a medzi tým si rozmyslia,že budú platiť osobitne a nakoniec niekto ešte niečo doobjedná,napr.nejaký drink a vzápätí niekomu napadne ešte kofola alebo malé pivo.Jeden obsluhujúci zabije kvôli pokladničným blokom plno času,ktorý by mohol venovať iným zákazníkom.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre