SME
Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nálady bumerangu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

 

No co , ty expert, mas vari nejake podozrenie, ze Madarsko tu zmluvu nedodrziava? Madari su od vzniku SR ako susedia maximalne v pohode.
 
Hodnoť

Sila akcie je väčšia ako sila reakcie.

Demokracie akceptuje rovnicové myslenie, ktoré je odvodené z fyzikálneho zákona Akcie a reakcie, ktorý hovorí o tom, že sila akcie je rovnako veľká ako sila reakcie a zapisuje sa nasledovne: +F = -F.

Celý problém vynára sa v plnej nahote vtedy, keď chceme vedieť ako zistiť, ktorá z tých dvoch rovnocenných síl je silou akcie a ktorá silou reakcie.

V praxi to vyzerá nasledovne, v demokratickom štáte sú si občania vo všetkom rovní. Všetci majú nárok na bývanie, na pitnú vodu atd. Ale s platením za bývanie a vodné a stočné, demokracia sa už nevie vysporiadať.
Tí ktorí nechcú platiť za tie výhody demokracie a preto ich nedostanú zadarmo, považujú sa demokraciou diskriminovaní. Aby demokracia nemusela riešiť veci nedemokratickým spôsobom, čiže reálne, platí neprispôsobivých ako strhaná a to na úkor prispôsobivých.

To sa dá robiť do určitej miery, ale nie do nekonečna. Občania Maďarska nechcú čakať na to, kým sa ekonomika ich štátu zruinuje následkom demokratických nezmyslov a tak volia cestu odklonu od bludov demokracie.

Či sa vec podarí, to ukáže budúcnosť. Ale že nie je nič horšieho, ako zo založenými rukami sledovať hnilobné, morálne a ekonomické účinky demokracie na spoločnosť, to ako prví v Európe pochopili Maďari.

Takže strach z výsledkov Maďarských volieb je strach z eliminácie demokratických nezmyslov likvidujúcich všetky morálne a národné hodnoty žido-kresťanskej Európy.
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Mám dojem, že som genius-a pochopil.

Ale jeho príklad, aj keď dobrý, je neúplný a v demokracii ruka v ruke paralelne funguje aj jeho pravý opak. Napríklad, že v demokracii všetci majú rovnaké povinnosti všetci prispievajú štátu ale špeciálne benefity dostanú len niektorí. V demokracii, z moci volených funkčných privilégií je možné udeľovať, špeciálne platové ohodnotenia, luxusné odstupné, lukratívne dôchodky, daňové úľavy, investičné stimuly, privatizačné zľavy, výnosné štátne zákazky. Jedine demokracia je schopná pod vlajkou verejného záujmu z verejných zdrojov zabezpečiť blahobyt spriazneným elitám.

V Maďarsku to socialisti robili natoľko okato, že to už bolo jasné aj tomu, kto sotva mal nejaké vzdelanie. A tak socialisti padli vo voľbách na hu*u. Ale maďarom to už asi nepomôže, môže sa stať, že sa dostanú z dažďa pod okap. Počkajme, uvidíme, ako sa veci vyvinú. Aj u nich, ale aj u nás doma, však tiež stojíme pred voľbami.
 

 

"Jedine demokracia je schopná pod vlajkou verejného záujmu z verejných zdrojov zabezpečiť blahobyt spriazneným elitám."- To je blud, a pravý opak je pravdou: "blahobyt spriazneným elitám" zabezpečuje taký režim, ktorý si stabilitu udržuje policajnou a inou mocou, a tak presne vie, kto sú a kto nie sú "spriaznerné elity". Teda totalitný režim buď fašistického, alebo komunistického, alebo nejakého exotického (afroázijského) typu. Demokracia nepozná nijaké "spriaznené elity". Veď s kým konkrétne by mali byť spriaznené, keď demokratický režim je personálne spravidla veľmi premenlivý a jeho predstavitelia podliehajú voľbám s neurčeným výsledkom?
 
Hodnoť

Re: genius

Prosím, definujte mi "morálne a národné hodnoty žido-kresťanskej Európy". Nezabudnite na dve svetové vojny. Ďakujem
 
Hodnoť

Ako Konrád,

je v Maďarsku teraz veľmi málo. Je takmer 70 ročný a vie o čom hovorí. Vo svojích príspevkoch som písal, že nie je nikto na maď. strane a dokonca na slov.intelektuálnej strane, ktorý by poukázal na nebezpečenstvo Maďarska. Slov. intelektuáli sa boja, že kritikou Maďarskej polit. scény nahrávali Slotovi a Ficovi. Oni s radikalizáciou Maďarska nemajú nič spoločné. Komentátori SME a dopisujúci intelektuáli v SME sa tvária akoby pozerali na zemeguľu z raketoplánu (taký majú nadhľad) a nič sa na zemi nič mimoriadne nedeje. Deje sa: Maďarsko sa môže stať Iránom v Strednej Európe. Konrád to vidí a ktovie, či nebude musieť emigrovať.
 

 

Konrád ako Maďar píše o Maďaroch, Slováci o Slovákoch. To je normálne, či nie?
 

To je normálne.

A touto normálnosťou si čo chcel povedať ?
 

 

Chcel som povedať, že je správne, ak maďarský intelektuál *** svojich politikov, a slovenský intelektuáll tiež svojich. Až začne maďarský intelektuál *** susedových politikov, bude to znamenať len toľko, že domáci si neplnia svoju úlohu a musí to robižť za nich niekto iný. Platí to aj opačne. Vraví sa tomu ľudovo, že treba sa najprv starať o brvno vo svojom oku, až potom o triesku v susedovom.
 
Hodnoť

Horúco ešte len bude. . .

Velkopanská šovinistická tvár, to je portrét maďarskej politickej špičky, ktorá nastupuje na pomyselný politický trón v Maďarsku. Nič sa nezmenilo. Felvidék v maďarskom ponímaní ostane felvidékom aj keď podaným v zlatom obale. Fele magyar, fele tóth ( buta tóth ). Pán premiér má ťažkú domácu úlohu zbaviť sa tejto nálepky.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre