SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Klub chaotikov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

'Potupa, akú únia ešte nezažila, nesie hlboké posolstvo. Je absurdné, aby najbohatšia časť sveta bola súčasne aj časť najzadlženejšia.'

Otazka je ci by bola najbohatsia ak by nebola najzadlzenejsia.
 

 

Vyrok "Posledny nech zhasne" dostava novy europsky rozmer. :-DDD
 
Hodnoť

Ten Klaus

môže pomaly citovať Malcolma z Jurského parku I., : desí ma, že mám vždy pravdu...
 
Hodnoť

Áno pán Schutz, trefa ako väčšinou.

Zdá sa, že je to tak, veď problém Grécka je problémom len zástupným EÚ. Globálna svetová kríza a neobyčajne vysoká zadĺženosť najbohatších krajín EÚ a ich bánk je hlavným problémom EÚ a nie Grécko. Nemáme sa na čo tešiť.
 
Hodnoť

Nanazýval by som to krízou, ale

ozdravným procesom.
Je fajn, že socialistické hlúposti dostávajú reálnu formu a možno ich vidieť.
 
Hodnoť

Pred pár dňami

v reakcii na článok R.Batu:"Už žiadne výhovorky" som položil otázku:"Už ste pochopili prečo sa Česi na čele s p.Klausom netlačia do únie?"Tu je ďalšia ukážka toho prečo sme sa tam nemali "pchať" ani my.Slovensko ako jeden z najchudobnejších štátov EMU - kde mesačné platy sa pohybuju na úrovni 1/3 platov krachujúceho Grécka bude tlačené aby tomuto "skrachovancovi "pomohlo hoci jeho občania musia žiť podstatne skromnejšie ako Gréci.Nuž toto označiť za "absurdistan" je urážkou absurdistanu.
Ostane.... spimínam si na roky 68,69 - vtedy Československý politici /po obsadení ČSSR/ - v časoch normalizácie nás začali presvedčovať,že politika musí mať prednosť pred ekonomikou /solidarita,pomoc oslobodzovacím hnutiam atď../.A pred pár rokmi pri vzniku Eura sa to opäť zopakovalo v "starej europe".Opäť si politici presadili svoje tvdením/ale bez argumentov/,že tak to bude lepšie.Žial čas ukázal pravý opak.Bezmedzné rozhadzovanie penez /ako za socializmu/ podobne ako hospodárska situácia vo východnej Europe tesne pred rokom 1989.Detailné príčiny sú síce iné,ale výsledok veľmi podobný a ja začínam byť presvedčený,že konečné "rezumé" bude tiež podobné - Euro po dlhom a vyčerpávajúcom boji skončí "v zabudnutí".Ešte pripomeniem slová jedneho diskutujúceho na túto tému /žial neviem kto to bol,ani ktorý článok to bol/keď napísal:Britské spoločenstvo národov je spoločenstvo viacerých samostatných nezávislých štátov - bývalých kolonií Anglicka.Hoci ako kolónie používali ako menu Anglickú libru - po osamostatní maju všetky tieto štáty svoju vlastnú menu.Dôvody - inflácia,devalvácia či revalvácia sú osobitosťou každého samostatného štátu a jeho menovaj politiky a podľa mňa je choré chcieť tieto problémy riešiť spoločnou menou.Výsledky tohoto riešenia sa pomaly ale isto dostávaju na povrch a veru nie je sa čím chváliť.Ale kto to teraz vysvetlí Europolitikom -kto ich presvedčí ,že p.Klaus má pravdu?????????????
 
Hodnoť

Ako USA chceli mať zavedený luxus

pre masy v podobe vlastného domu pomaly pre každého, ktorý mohol dostať úver, tak si Gréci vydobyli luxusné dôchodky, prídavky a platy v štátnej službe. Zvyšok socialistickej Európy v čase nedostatku hotovosti v gréckej kase len napodobnil kroky administratívy vo Washingtone. Žiadne systémové riešenia však nevidno ...
 


Najčítanejšie na SME Komentáre