SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hranie sa na tigrov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Dnes je to na SME neskutočné.

Ďalšia z rady najmúdrejších ide dávať rady.
Veď keď chcete platiť do eurovalu, tak plaťte ! Zo svojho !

My budeme platiť nezodpovednosť Fica a jeho zlodejov !
 

 

Už som Ti to napísal, bude to terkelicou. A preto nepochopíš o čo ide v kapitalistickom svete. Ja tiež nie, preto o mne môžeš napísať niečo podobne.
Český sociológ Keller píše v jednom článku, kto a čo sú pravičiari, pravicovi politici, médiá. A o solidarite ...
Jednou zo snáh vládnucich je dávkovať a usmerňovať hnev ľudí, napr. strednej vrstvy nie na tých hore ale na tých dole, ktorý si na rebríčku pod nimi. Ty si toho jasný príklad. A nie si sám. Je vás veľa takto zmanipulovaných. Väčšina debát potom končí, že "začneme" kritizovať cigánov, grékov, ficovoličov a pod. Veď nič nerobia, etc. Keller i ja SME vyspelejší (no a čo keď dostanem?). My dvaja tvrdíme, že problém Slovenska, Grécka, nie sú cigáni, gréci, ficovoliči, dokonca ani niektorí pravovoliči, ale tí hore. Biele goliere možno jednou emisiou ukradli toľko, že SME mohli ciganom celého sveta (dobre iba Slovenska) celý rok kupovať zemiaky, aby nekradli na poli, zásobovať drevom uhlím a plynom aby nedrancovali les.
Terkelica vidíš kde je rozdiel medzi Tebou a Kellerom? Ty si myslíš, že Tvojim nešťastím sú cigáni, gréci. Ja, že Iveta, Robo, bankár, kapitalista, komunista, náboženský fundamentalista.


Lebo zadlžovať svoju kasu znamená ohrozovať aj iných.
 

 

... ktorí sú na ...
 

 

Keď už hore mám túto vetu: "Lebo zadlžovať svoju kasu znamená ohrozovať aj iných."

Áno tá veta je pravdivá. Lenže pravda je aj tá, že kto núti, donucuje uvedených do zadlžovania? Komu vyhovuje stav, že napr. Grécko bolo poľnohospodárskou krajinou, s vyspelým textilným priemyslom a vyspelým lodiarstvom. Rôzne dotácie, zakrivené uhorky a rovné banány (preháňam) zruinovali v Grécku, ale aj na Slovensku poľnohospodárstvo, textilný priemysel odišiel (aká paralela s nami) do Bulhárska, lodiarstvo sa stalo nekonkurencie schopné (čo je zhnité nech odpadne-Husák), ...
V našom meste, v našej TV vidím čoraz viac inzerátov: "Predám 3-izbový byt za 1, alebo 1,5 izbový. Čo myslíš prečo? Áno takto sa kradne, lúpi aj na Slovensku. A kto pomáha "lupičom? Tí hore! Tvoji aj "moji!". Rozdiel je iba v tom, že Tvoji oveľa, oveľa viacej. To ale neospravedlňuje "mojich".
 

 

Takže zrušiť politické strany, ktoré sú zločineckými organizáciami, odrezať ich od riťovlezov, ktorí čakajú na štátne zákazky. Zaviesť priamu demokraciu, priame voľby z obcí do parlamentu, oslabiť centralizovanú moc štátu a posilniť moc obcí. Voliči sú v nevedomosti, lebo to zločineckým politikom vyhovuje, ale príkladom môže byť Švajčiarsko, alebo India. Centrlizovaná EÚ je katastrofaálna koncentrácia zločinnej moci.

S priamo volenými poslancami v obecnom parlamente sa ľudia rýchlo vysporiadajú!

Obce musia zabezpečiť rozvoj regiónu, poľnohospodárstvom počnúc. Boli časy, keď každý okres mal svoje poľnohospodárstvo, mliekareň, mäsozávod. Potraviny boli doma. Dnes sa suroviny vozia tisíc km preč a výrobky tisíc km späť a každý obchodník a preravca chce svoju maržu. Naše vnúčatá sa budú v dejepise učiť o krajinách v Európe, ktoré sa volali Idiocia.

Treba zrušiť dotácie, fondy, ten najväčší zdroj korupcie a mafiánsva. USA, Kanada, Austrália, celá Južná Amerika dotácie do poľnohospodárstva nemajú a potraviny sú možno lacnejšie ako u nás. Dotácie do poľnohospodárstva končia vo vreckách obchodníkov so strojmi, technológiami, hnojivami, osivom...
Obce si zdroje na rozvoj musia obce zabezpečiť svojim rozumom, nesmú natŕčať cigánsku ruku, že štát daj, lebo inak zbankrotujem.

A keď konečne voliči pochopia a donútia politikov ku demokracii v pravom slova zmysle, tak je tu ešte Soros a jeho fondy, J &T, FED, a celá US a EÚ mafiánska finančná loby, ktorí dopustia len takú demokraciu, aby mohli bohatnúť a vládnuť. Že vy padnete na hubu, žiaľ, ste nevyhnutná obeť.
 

 

Iba ja, Ty nie?
 

Inak

aj ja aj ty, ale J a T nie.
 
Hodnoť

Smutne citat takyto komentar...

Hlavne ked si clovek uvedomi, ze cely val a to okolo neho nie je ziadnym prejavom solidarity v ramci EU, ale priamou rekapitalizacou zapadneho investicno-bankovnickeho sektora, prenesenie jeho problemov na vlady a difuzia odpisov z nesplacanych dlhov medzi vsetkych. Vsak uz dnes sa odhaduje, ze vyska zaruk vo vale ani zdaleka nebude postacovat...

Este stale ma fascinuje tato bezbreha viera v odbornikov v bruseli, ktory za zavretymi dvermi mudro posudia riesenie, ktore vraj obcan nevie ani len posudit... Tak ako tito odbornici pred rokom ani len netusili, ze by nejaky stat mohol mat problem a ako este v januari mysleli, ze grecko nie je problem, tak dnes vydierany val vyriesi vsetky problemy. Niekto si mysli, ze je to TINA, a iny zas, ze je to prve lazy riesenie co im bankari vtlkli do hlavy, take your pick...

Nuz mozno ze budete prekvapena, ale samotny val, tuto spasitelsku luxembursku srocku, nevymysleli nasi
ani eu odbornici v luxemburgu, ale bankova kleptokracia ktora tuto strukturu vyuziva uz desarocia pre svojich klientov, ked im chce predat nieco (a.k.a. sa chce sama zbavit), no nazvyme to ze "zvlastne".

Dovolim si tvrdit, ze pri podpise valu ani jeden z nich nerozumeli tomu, comu vlastne vystavuju svojich danovych poplatnikov, a vacsina ich netusi ani dodnes, asi tak, ako netusi nas priemerny obcan, ked poskytuje zaruku na uver susedovi... Komu nieto rady, tomu nieto pomoci.

Ale najviac ma mrzi, ze sme sami o sebe presvedceni, ze nic vlastne nezmozeme a nazor nasho obcana je zly.
Nuz, kym si budeme namyslat, ze sme bezvyznamnymi a nesvojpravnymi, tak nimi v bruseli aj budeme....

Referendom do nich ;-)
 
Hodnoť

Nezodovednosť mocných.

Večné vymývanie mozgov, keď mocný používa v komunikácii so slabším agresivitu, volá slabšieho na zodpovednosť podľa hesla, kto nie je s nami, je proti nám.

Celente, Faber, Schiff, Rogers predstavujú vo svete myšlienkový prúd úplne iného charakteru, ako FED, USA, EÚ. Názory týchto pánov sú vo verejnosti okrajové, oficiálna tlač je služobníkom finančníkov a štátov, tie sú zase mafiánskymi služobníkmi finančníkov. Verejnosť je finančne nevzdelaná, oficiálna politika drží občianstvo vo finančnej nevedomosti podľa vzoru cirkvy- na ľudskej blbosti sa najlepšie zarába. Za desiatky rokov tu máme generácie pseudoekonómov, ktorí nevedia ako funguje ekonomika, za to vedia ako zbohatnúť na podvodoch, akciách, pyramídových hrách, na raste životnej úrovne postavenej na dlhoch, pôžičkách na dlhy, ktoré dlžník nikdy nebude vedieť splatiť. Takýto dlžníci sú aj štáty, aj občania, aj USA, aj EÚ.

Konkrétne menovaní páni predpovedali krízy, informovali zodpovedné štáty a politikov, nikto ich nebral vážne, predpovede sa naplnili. Dnes si dovolia povedať, že politické strany sú zločinecké organizácie, že verejní zametnanci sú hlúpejší ako ostatní, že okolo verejného sektora sa plazia podnikatelia -riťovlezi, ktorí fungujú ako lievik na prelievanie verejných peňazí- daní občanov do vreciek niektorých súkromných osôb, hlavne vo verejnom sektore. Že Bernanke a jeho predchodca sú totálni amatérski ekonómovia, čo je podľa mňa slušne povedané, že sú najväčší pokrivenci, z latinčiny zdmácnelé -ako kur.y, že sú superzločinci, ktorí zničili finančný systém sveta.

Ďalej sa dozvedáme, že riešenie dlhu pôžičkami pre dlžníka, ktorý nie je a nebude schopný splácať dlh,
je zhoršovanie krizy, je to podvod na daňových platcoch, ktorých peniaze sa cez pôžičku - lievik prellejú do bánk, ktoré toto všetko spôsobili. Týmito opatreniami sa kríza zhorší a zrýchli, a vojny nie sú vylúčené. Dovolím si poznámku, že túto múdrosť ovláda každý zdravý sedliacky rozum aj bez univerzity, aj na Slovensku.

Je načase sa pýtať. Aké boli príčiny vzniku 2. svetovej vojny, kto a prečo bol zakladateľom EÚ, na akých princípoch funguje EÚ, aké sú vzťahy silných voči slabším? Základom ekonomiky je domáca výroba a domáca spotreba, export je nadstavba, ktorá zajtra nemusí byť. Východ 20 r. likviduje výrobu, domácu výrobu nahradili zahraničné monopoly s tajnými úľavami od štátov, ak jedna fabrika prestane exportovať, tak v štáte stúpne nezamestnanosť a ekonomika sa pos.rie. Západ dáva dotácie a fondy, tie sú direktívne, ak nechcete, tak nemusíte. Dotácie sú nástrojom moci a poslušnostim nie sú dohodou seberovných partnerov. Dotácie pre východ, sú v konečnom dôsledku dotáciou pre zahraničné monopoly, tovar sa vyvezie, tovar sa dovezie a slovák svoje peniaze zase minie v supermarketoch.

Mocní tohto sveta spôsobili nekončiacu sa krízu, zničili finančný svetový systém, navrhujú opatrenia, ktoré zhoršia stav. Opatrenia na úkor slabšieho, aby si slabší na splnenie opatrení museli požičať, aby zo slabšieho urobili finančne závislého otroka, neslobodného a chudobného.

Slovensko sa ozvalo, ostatní sa boja, alebo sú správni riťovlezi. Slovensko musí byť umlčané, aby ho nenasledovali ďalší, vzbura otrokov nie je v kurze. Na ilustráciu možno uviesť Kanadu, Austráliu a severoeurópske štáty, ktoré nie sú v EÚ, tí skôr nevedia, ako vedia, čo to je kríza. Japonsko a Nemecko sú porazené štáty, tie museli muziku podľa USA. Nemecko je mimoriadne schopné, Otázkou sú schopnosti dané do dvoch svetových vojen a do novodobej ekonomickej kolonizácie slabšej európskej časti. Žijeme!
 

 

Tvoje videnie a Tvoju pravdu si nikto neprečíta, nikto sa nezamyslí. Pre modrých je to veľa textu a mnohí tu píšuci sú schopní zosmokliť iba pár viet proti svojmu triednemu nepriateľovi Ficovi. Na čo by čítali, načo uvažovali? Potravu im predžujú ich celebrity. Potom tu zúri boj dvoch táborov, ktorí podnecujú, zamlčiavajú a dávkujú pravdu, polopravdu, lož uvedené celebrity (politici, média, herci, modré sektory). Podnecujú nenávisť zhora dole, až najväčšími vinníkmi sú nepracujúci romovia ... Koľko vojen okrem 2. svetovej spôsobili rómovia? Ale je to zbytočne ... aj Tvoja snaha vyšla nazmar!
 

definitiva

ak je to takto, otom nechapem, na co s to tu hrame... ved vladne niekto uplne ini..
 

 

No vidíš, už si pochopil. Treba čítať múdrych ľudí, ako je Definitíva a potom sa to na Slovensku raz aj čosi zmení!
 
Hodnoť

stale nechapem

co hrozi slovensku v pripade krachu eura (pri pohlade na kurz ceskej koruny);
ale viem presne co hrozi slovensku pri zapojeni sa do valu: ze tesne pred krachom eura este nenavratne poputuju 4 mld. eur zo slovenskeho rozpoctu do niektorej z pigs;
 
Hodnoť

?

Slovensku hrozi pri krachu eura to iste, co kurzu ceskej koruny. Ze pojde do ... (konkretne do haja). Ak sa zakolise hospodarstvo zapadoeuropskych odberatelov, tak sa ceske i slovenske zosype
Autorka ma stopercentnu pravdu, ze sme ako zobraci pred Tescom. Ked treba brat, hlasime sa o svoje, a tym to pre nas konci. Proste, ciganska (pozor, nie romska!!!) mentalita.
Otazkou je, kedy Merkelova povie dost, vraciame sa k marke. A Slovensko bude lizat labu. Pretoze v idealnom svete nasich libertarianov, kde kazdy kope sam za seba, bude Slovensko tahat za kratsi koniec.
Takze by som si uz z ciste pragmatickych dovodov (ked uz mi moralny zavazok solidarity nic nehovori) daval pozor, aby Nemecko nechytilo nadchu. Lebo Slovensko skonci so zapalom pluc.
A co sa prispevku vyssie tyka: aj ked ekonomiu povazujem za samanizmus, nie vedu, voci bruselskym (a berlinskym, a parizskym, a ...) ekonomom mam predsa len vyssiu doveru nez voci insitnym konzervativcom z EUBA.
 

 

A co ked sa mýliš?
 

?

mylim sa casto. Ked sa pomylim, zvyknem svoj nazor zrevidovat.
V tomto komentari som vyslovil viacero nazorov. V ktorom konkretne by som sa mal mylit? V nazore, ze SK aj CZ su bytostne zavisle na nemeckej ekonomike? V tom, ze hrozi navrat k marke, ak tlak nemeckych volicov bude dostatocny a "novi Europania" sa budu nadalej hrat na tigrov (dajte mi nazrat ale nic odo mna nepytajte)? V tom, ze EUBA nepatri k hviezdnym ustanovizniam europskej ekonomickej vedy?
 
Hodnoť

Slovensko obranný val už dávno schválilo

Už niekoľko týždňov na Slovensku zúri úplne zbytočná mediálna vojna. Aj v dnešnom článku je uvedené, že "Súhlas Slovenska s ochranným valom eurozóny experti nepovažujú za nevyhnutný." Podotýkam, že dňa 11. mája 2010 v Úradnom vestníku EÚ bolo zverejnené NARIADENIE RADY (EÚ) č. 407/2010 z 11. mája 2010, ktorým sa zriaďuje európsky finančný stabilizačný mechanizmus. V článku 10 tohto nariadenia sa konštatuje - "Toto nariadenie je záväzné v celom rozsahu a priamo uplatniteľné vo všetkých členských štátoch." Z legislatívneho hľadiska na platnosť nariadenia REÚ nie je potrebná ratifikácia, ani žiadny vykonávací predpis zo strany legislatívneho orgánu členského štátu. Z tohto dôvodu Slovensko už dávno tzv. obranný val schválilo (Fico + Počiatek) a je ním zaviazané. Už ide len o to, aby splnilo svoj záväzok a do spoločného programu vložilo 4,37 mld. EUR. To je všetko.
 

Len toto rozhodnutie REU

este stale nie je nadradene rozhodnutiu nasho parlamentu, takze stale ma zmysel diskutovat o tom comu by sme sa vystavili a ci je to vobec nieco riesiace riesenie, nie? Vobec to neznamena, ze parlament to uz musi len a len schvalit, inac bude koniec sveta a co ja viem co este. Imho...
 

Tak to bol potom

protiústavný čin Fica a Počiatka. Zrušiť.
 
Hodnoť

mmmmmmm

ale chodte niekam do ***** materinej. Fico mal pravomoc pozicku podpisat. Ale musel hrat divadlo, ze akoze caka na novu vladu, lebo mu to vyhovovalo.

Vo vlade nadalej nakupuje a schvaluje miliardove obchody pre kamaratov, tam uz na novu vladu necaka, lebo mu to tiez vyhovuje. A novinari prehnane kriticki mu sadaju na lep. mam taky dojem, ze slovaci si nic ine ako zlodejov a vrahov vo vlade nezasluzia a vlastne ani nic ine nechcu.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre