SME
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vôňa človečiny (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

No neviem...

Obor spravidla hodil dopredu budzogáň a potom zakričal: "Ženo, človečina SMRDÍ!" Keď nás pred pár rokmi rozrušila bosá slečinka na obrane, čo si až po nástupe začala zisťovať, čo presne tam má robiť, tak sme svorne hučali spravodlivým hnevom. A keď príde iná, ale "naša", máme jej držať palce? Nanajvýš na nohách...
 

 

...myslim, ze ten clanok je o niecom inom ako pointa, nie zla, aku ma tvoja reakcia...
 

 

Myslim, ze pointa bola v tom, ze je skvele, ked po nenazranych nastenkarskych biznisaparatcikoch prichadzaju neskazeni, cisti a hadam aj cistotni amateri vonajuci clovecinou. A ja hovorim, ze amaterov si nabrali aj ti predosli. Zazil som ich v priamom prenose a ta ich clovecina vobec nebola vonava. Vtedy nam to prekazalo, dnes sme z toho happy hippo. Кон&a mp;#1077;ц фил&a mp;#1100;ма.
 

Daltrey.

Všetci súmračníci v prípade Ficových nominantov svorne vykrikovali. Dajte im 100 dní, čo do nich rýpete.
A zrazu aký to obrat a krik. Po 10 dňoch od zostavenia vlády, ešte pred predložením a schálením programového vyhlásenia.
Podľa doterajších reakcií to vyznieva, akoby členmi napríklad zákonodarného zboru museli byť iba kvalitní právnici. Ale veď to by sme ich sem asi museli importovať.
Po zhodnotení kvality práce našich súdruhov docentov a profesorov práva, vrátane toho "nejvyššího" však tvrdím. Urťite by to kvalitnejšie zvládol nejaký stavbár, kamenár, zámočník. Aj hoci s výučným listom a bez maturity. Títo majú aspoň svoj názor a sedliacky rozum. Veď kvalitný "asistent" pomôže, poradí, vysvetlí.
A možno by ani nepotrebovali toľko hovorcov.
 

 

Vzdelanie nie je zárukou, len predpokladom a malo by byť aj podmienkou. Sedliacky rozum je skvelá vec, ale u očného chirurga dám prednosť vzdelaniu a praxi, podobne ako u štátnej tajomníčky. Uvažovanie predsedu ZRS nemohlo byť iné, než bolo, výhľad z lešenia sa líši od výhľadu z raketoplánu. Sipiaci najvyšší by aj mal predpoklad uvažovať inak, ale stal sa učebnicovým príkladom výnimky, ktorá potvrdzuje pravidlo. A ver mi, že tejto partii dám radšej celé 4 roky, než len 100-dňovú skúšobnú lehotu.
 
Hodnoť

 

...clovecinu citit aj z autorovych reci...
 

 

a veru zapácha poriadne
 
Hodnoť

nemyslím, že VŠ nie je nanič

minimálne človeka naučí, ako sa učiť a zvládať podstatne väčšie kvantá informácii ako na strednej škole
 

aj to sa vsak neda zovseobecnovat

vid predchadzajuce clanky o pravnickej fakulte
 
Hodnoť

 

to sa mi azda sniva, nedoukov je všade plno až moc, to budeme zasa počúvať somariny bez hlavy a päty a primitívne klamstvá... vdelaný človek vie aspo klamať na úrovni, ale že sa jej kornel zastáva to ma naozaj neprekvapuje... osobné motívy?
 
Hodnoť

TO ŽE JE TU PLNO VYSOKOŠKOLSKÝCH DEBILOV

A vysokoškolákov čo si diplom kúpili - neznamená že na ministerstve móžu sedieť maturanti..!!
PS; Alebo minister čo nevie po anglicky, na ministerstvách je to základný predpoklad..!!
 

nároky na managerov nižšie ako dole ?

Nech mi odpustí ktorákoľvek vláda, či súkromná spoločnosť - toto vždy viedlo danú inštitúciu "do kôpru".
Ak minister nemá jazykové certifikáty (nie každý ich má, jazyk používa a toto nepotrebuje), ale jazyk ovláda, nemal by to byť problém. Ak ho neovláda, vyvstáva otázka, čo tam vôbec hľadá. Ako bude komunikovať - trebárs neformálne - cez tlmočníka ako Gašparovič ??? Vo firme, kde robím by beznalosti angličtiny nevzali babu ani na recepciu, tak potom hore je to inak ?
Čo sa týka VŠ vzdelania - úroveň našich VŠ a univerzít (ako sa kedysi premenovali) šla dole. Možno abslovovanie špecializovaných medinárodných certifikátov dáva viac ako titul (ktorý, mimochodom vonku nikoho nezaujíma...). Fakt je ale, že ľudia bez aspoň pár semestrov na ktorejkoľvek univerzite, VŠ majú obmedzenejší rozhľad a to mi nikto nenahovorí, že to tak nie. Certifikát za ovládanie možností internetu sa ešte moc nenosí.
 

 

Ja si tiež myslím, že vzdelaný človek s vrodenou inteligenciou by mohol byť výhodou a v konečnom dôsledku aj prínosom každému. Ale pravdu povediac z dnešných mladých vzdelancov mám strach. Zväčša ide o ľudí túžiacich po teplom fleku v štátnej správe, o zástancov štátneho paternalizmu, štátnych ideológií a doktrín, sociálnych inžinierov. Sú zrkadlovým produktom štátom financovaného školstva.
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

Vrelo odporúčam autorovi

článku, aby svoje zdravie, finančné a daňové. právne záležitosti, technické veci a veci podobné zveril jemu milším "neohrabaným nováčikom" než patrične vzdelaným a kvalifikovaným špecialistom... Samozrejme, v politike sa dajú strpieť aj nedovzdelaní ľudia bez akýchkoľvek politických skúseností ...ak len kopú na správnu bránku, však pán Foldvári? Potvrdzuje to aj prípad ministra - buldozeristu v druhej Dzurindovej vláde... Len Jano "Kelňa" Ľupták modrákom prekážal - chudák stál na "nesprávnej strane", a preto vďačným terčom ich výsmechu... Z toho mi vyplýva len jedno: či za komunistov, či za "demokratov" cestu k lukratívnym flekom v štátnej správe stále otvára stranícka príslušnosť. Za dvadsať rokov sme sa veru ďalej v tomto nedostali ani o krok!
 


Najčítanejšie na SME Komentáre