SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako jesť puding nožom na ryby (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

Prvý krok

Možno by na začiatok stačilo, aby sme si všetci spolu, aj na týchto stránkach, prečítali jeden (úvodný?) prejav vtedajšieho predsedu NR SR pána Hrušovského. Bol to jeden z mála ústretových a skutočne štátnických krokov slovenských politikov.
 

 

Len škoda, že z druhej strany Dunaja ani ťuk. Ak by práve maď. menšina u nás odsúdila túto asymetriu, dala by facku obom stranám. Z hľadiska volieb sa tak u nás ako v demokratickejšej spoločnosti aj stalo, voľbou Most-Híd, len by bolo potrebné dať to na vedomie cez hranice, len či to budú chcieť spraviť pokračovať požiadavkami sa totiž dá donekonečna a týmto aj politický flek zaistený do dôchodku, len či práve toto naši Maďari chcú; byť donekonečna obeťou jednej alebo druhej strany. Asi by bolo fajn ak by existovalo nepolitické združenie, ktoré by politické sprostosti z jednej aj druhej strany odsúdili a bol by pokoj a všetci by si žili ďalej svojím životom.
 

-agm-

Žiadna škoda, ak pochopíš, že žiadna opačná strana Dunaja neexistuje.
Lebo buď na tejto strane Dunaja dokážeme bez predsudkov a v priateľstve spolu žiť, alebo nie.
To o čom píše Szigety je až do detailov dovedená precízna analýza stavu U NÁS.
Preto je dôležité, či sa naplno využije ponúknutá šanca, asby už žiadni ďalší Ficovia, Orbánovia, Slotovia, Durayovia, do naších spoločných vecí nemohli kecať a mútiť už nikdy vodu, alebo nie.
Tú šancu ponúkol Most. Teraz je rad na "liberálnych nacionalistických" politikoch v SAS, KDH a SDKÚ, či dokážu prekročiť svoj tieň a fóbie. Zatiaľ sa nezdá, žeby pochopili, ďalšia šanca nebude.
Nebude ju im mať kto ponúknuť.
 

 

Veď to, meriam to len kvantitatívne bez emócií, počet politických odkazov z jednej strany na druhú. Tých naších je ďaleko menej ako naopak, ešte raz politických, nie ľudských, lebo vtedy ako píšeš žiadna strana neexistuje a mali by sme to dať tým politickým tajtrlíkom najavo, pretože snahou zaujať budú vymýšľať ďalšie a ďalšie somariny a sprostí novinári samozrejme o normálnych ľuďoch písať nebudú, pretože sú niekedy z rovnakého cesta ako politici. Myslím, že fóbie nemajú a po odstránení blbostí po minulej koalícii budú veci v podstate v poriadku.
 

 

"Žiadna škoda, ak pochopíš, že žiadna opačná strana Dunaja neexistuje." Chápeme, chápeme škorpión. Tvoj brat hore Občan karpátskej kotliny, Ty rovno Škorpión občan priamo Felvidéku.
Opačná strana Dunaja neexistuje, hranica rovno s Poľskom. Ktovie či nesnívate až o hranici s Baltom.
Už iba so Szigetým uznať, že sú tu 2 NÁRODNÉ ŠTÁTY a A JE TO!!! Ste Vy prefíkané líšky. A ešte troška polichotiť Ivetke a máme veľké čierne uhry.
 

Aké národné štáty ?

MR sa tak nedefinuje, a SR ním jednoducho nie je....
 

 

Szigeti píše:
"Kým bude slovenská zákonodarná moc v tejto téme úzkoprsá, dovtedy bude maďarské kolektívne povedomie na Slovensku očakávať legislatívne a inštitucionálne uznanie svojej NÁRODNEJ KOLEKTÍVNEJ EXISTENCIE (!) od Maďarska. Obávam sa, že dovtedy sa časť Maďarov na Slovensku nebude vôbec, a časť sa bude iba čiastočne cítiť doma.

A čím SME? Nie sme národ? A Maďarsko ako sa definuje?
 

Slovensko je

multietnický štát, v ktorom žije jeden národ (Slováci) a iné národnosti. Čiže môže byť iba občianskym štátom, nech už v ústave deklaruje hocičo.( Podobne občiansky sú vo svojich ústavách definované aj ČR, a PR ). MR v ústave nič také ako výlučný štátoprávny národ nemá, rovnako za štátotvorné považuje aj svoje menšiny.
 

 

Existuje štát, ktorý nie je multietnický?

Ústava SR hovorí "My národ slovenský, pamätajúc na ... , spoločne s príslušníkmi národnostných menšín a etnických skupín žijúcich na území Slovenskej republiky, ... duchovnej kultúry a hospodárskej prosperity, teda(!) my(!) občania(!) Slovenskej republiky(!) uznášame sa prostredníctvom svojich zástupcov na tejto ústave:

Prečo potom Szigeti píše "na Slovensku očakávať legislatívne a inštitucionálne uznanie svojej NÁRODNEJ KOLEKTÍVNEJ EXISTENCIE (!) od Maďarska?"

Píše NÁRODNEJ! Angličania to je iné. Oni národ nie sú ...
 

Angličania nemajú

ústavu, a celkom sa zaobídu bez nej. Angličania síce národom sú, ale spolu so Škótmi, Cornwalčanmi, Welšami a Írmi tvoria britský (politický) národ.
Naozaj neexistuje skoro žiadny monoetnický štát, ale okrem takých veličín demokracie ako Slovensko alebo Rumunsko sa drvivá väčšina deklaruje ako občiansky štát, bez vyvoleného (pardon štátotvorného) národa.
 

 

Ja som rusín a nevidím problém, že ústava SR hovorí o slovenskom národe, keď vzápätí aj o občanoch SR. V čom je problém? Slovenský národ nikdy nenapadne okolité štáty. Anglicko nie je "národ" (nemá to v ústave), zato nemali problém kolonizovať "pol sveta". SVET nemá dôvod sa báť agresie slovákov. Slováci ÁNO!!!
 

 

až na to že pre madarov národnostne menšiny neexistujú. Su prehliadané, ignorované... teda pokiaľ to nie je národnostna menšina madarov u susedov...
Inak orban chystá vlastnú ústavu takže uvidíme či tuto otazku bude nejako rozoberať. Súčasná ústava je že vraj ešte socialisticky (so zmenami)
 

 

vampire1330
Dnes je v meste Balatonfüred 185. Anna bál.Rozmýšlaj môjko,abo co?Volia tam krásku,185 krát.
Ľutujem,ale je to tak.
 

 

Čo ľutuješ, že je to ták? Krásky sú iba na Slovensku! Akú krásku Vy tam môžete voliť? Vari tá Vaša kráska má 185 rokov? My máme krásky od 3 do 100 rokov.
Ľutujem, ale je to tak.
Si pekne komický. Boli národy a dnes už nie sú (Mayovia, Etruskovia, ...). O milióny rokov sa kontinenty vraj opäť spoja, potom po ďalších opäť rozpoja, medzitým začneme lietať a vytvárať atmosféru na MARSE a Vy chcete vytvárať Veľké Uhry z ktorými, najmä mladí majú také problémy ...
 

mayovia ešte sú !

.
 

 

Prave o takom primitivnom zmyslani sa v tom clanku pisalo. Ty si toho prikladom, ze este je vysoke percento ludi na Slovensku, co takto rozmysla. To su take nizke pudy a taky lacny politicky kapital sa da na tom vybit. A potom sa cudujeme, aki grazli sa dostanu ku korytu a arogantnym sposobom kradnu a este sa k tomu predvadzaju, ze oni su nad zakonom. A tie primitivne vyhovorky, ked vela slusnych obcanov chce znizenie ich imunity. Skoda, ze za tuto skupinu ludi, musime trpiet viaceri.
 

 

To čo si preboha Kamasutra zosmoklil. To primitívne zmyšľanie je Tvoje (Vaše). Ty si toho prikladom, ze este je vysoke percento ludi na Slovensku, co takto rozmysla. To su take nizke pudy a taky lacny politicky kapital sa da na tom vybit. A potom sa cudujeme, aki grazli sa dostanu ku korytu a arogantnym sposobom kradnu a este sa k tomu predvadzaju, ze oni su nad zakonom. A ako pekne, elegantne (ako p. Paľlo Čaky) si prešiel na imunitu. Skoda, ze za tuto skupinu ludi, musime trpiet viaceri.
 

Tu je ten prejav

Prejav Pavla Hrušovského na slávnostnej schôdzi NR SR k 10. výročiu vzniku SR

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/772271/pre...
 

 

No vidíš Občan karpatskej kotliny. Máš to, tak si čítaj hoci každý deň Veľkého Slováka a jeho štátnický prejav.
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre