SME
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Blanárik riaditeľom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Marian, utri si penu z ust, a ked povies A tak povedz aj B, lebo inak si sam karikatura novinara.

"Najpodstatnejšie je to, že Blanárik bol vojenským pridelencom na Ukrajine za predošlej vlády. Ešte predtým dostal všetky potrebné previerky, vrátane previerky NATO. On musel prejsť neuveriteľne prísnou kontrolou a bolo to za predchádzajúcej vlády. Čo si ja môžem viac želať ako šéfa NBÚ, ktorému previerky robila predchádzajúca vláda. To je najkrajšia kombinácia pre predsedu vlády," vyhlásil dnes Fico na tlačovej besede.
 

isteže

len keby to nebolo Slovensko, kde sa aj čierne po čase javí ako biele a naopak.
BTW, takíto Mr. N sa aj vo vyspelých demokraciách neprepierajú v médiách a ich výmeny prebiehajú skôr formou autonehody alebo srdcovej príhody :-)
 

starecka

demencia?
 

Takmer mas pravdu

Ono to však bolo inak s tým pridelencom. Mečiar sa dohodol vtedy s Dzurindom a bol orodovať priamo u Lišku (minister obrany) aby Blanárika bez problémov na Ukrajinu poslal a nehrabal sa veľmi v jeho minulosti. Druhá vec je, že aj zákon pozná niečo o nových skutočnostiach. VSS alebo VOS (furt sa mi tie dve pletú), ktorá robila Blanárikovi v tom čase previerku (Kašický bol jej šéfom) nemusela pražské záznamy z akýchkoľvek dôvodov mať k dispozícii. Navyše záznami o Blanárikovi boli v spise úplne inej osoby. Tipujem, že Gábor Grendel na to prišiel v roku 2008 na základe tipu niekoho z pražského archívu, ktorý si to pri bádaní iných spisov všimol. Náhoda. Takže Blanárik mohol mať v poriadku previerku pre voj. pridelenca vzhľadom na dovtedy známe fakty pre previerkovú komisiu. Tým, že sa však objavili nové skutočnosti sa však mal začať proces previerky odznova. Taký je zákon a to sa nestalo. Preto Blanárik na svoje miesto nepatrí. Ak tie záznamy sú nepresné, ako hovorí Blanárik, tak prečo si nenechal spraviť previerku ešte raz, ak ňou už v minulosti prešiel??? Asi vie prečo... a nezabúdajme, že Mečiar bol v kritickom čase 1990 minister vnútra a mal prístup ku všetkému z ŠtB a zničil všetko, čo sa mu hodilo a zároveň si schoval, čo sa mu mohlo hodiť neskôr, čo aj patrične využíval. Veď preto nikdy nebude sedieť v base. Ak tak ako 100 ročný dedo, keď všetci na koho niečo mal už nebudú žiť. Howgh.
 

Asi taká je pravda

Veľmi dobre ste to napísal.
 

 

slovencina hovori:NAPISALI PAN DOXA
 
Hodnoť

 

Agent STB v NBU s previerkou od Mojzisa preveruje spolahlivost ludi. Konecne je vsetko ako ma byt, sme konecne naspat v socializme.
 

 

Blanarikovi dal previerku Dzurindov milacik Ugor, a Dzurinda (teda jeho minister Fedor) po obchode s Meciarom urobil z Blanarika pridelenca na Ukrajine, bola to jedna zo splatok za nakup baranov Dzupu a Kolesara. zle to Sme citas, mal by si zmenit nick..
 

Ako vojenský pridelenec

išiel na Ukrajinu v roku 2006...previerku mu robili až predtým ako vycestoval, pretože ako ústredný tajomník HZDS ju asi nepotreboval...:-)....to už bol Mojžiš z NBU "odídený" takmer tri roky...okrem toho keďže sa stal príslušníkom VSS (ako musí byť každý vojenský pridelenec) previerku mu robili oni a nie NBU...skôr sa treba pýtať Lišku alebo Fedora....ako to bolo....
 
Hodnoť

Leško komentátorom SME..lol

P. Leško, komentujete iných, čo všetko našli novinári SME na Blanarikovi..etc. Kedy zverejnite aj to, čo našli vo vašej minulosti?. Blanárik pokiaľ viem má bezpečnostnú previerku ..CERTIFIKÁT" NATO!!! Hudec certifikát nemal, alebo ho Galko vo svojej unahlenostiani nepožadoval.....inak by nepochybil....Na doplnenie:- ak Blanárik v minulosti donášal na svojich zelených kolegov, ktorí namiesto plnenia svojich povinnosti v práci okopávali vinicu, tak až tak sa neprevinil oproti verejným šíriteľom komunistickej propagandy, čo je váš prípad.......neviem, , čo re rubom a lícom vášho kabáta.
 
Hodnoť

Leško, že to hovoríš práve ty, viď:

V článku „Nič iné než prestavbu“ (Nové Slovo, 31. 3. 1988, str. 4) súdruh Leško píše: „Z toho zároveň vyplynulo, že odkaz Februára (pozn. autor má na mysli február 1948) nás zaväzuje k tomu, aby sme riešeniu nových úloh a k prestavbe vo všetkých oblastiach života spoločnosti pristupovali s rovnakým revolučným zaujatím ako ich riešila komunistická strana pri uskutočňovaní socialistickej revolúcie v období budovania socializmu. ....
A dnes demokrat ako vymaľovaný!
 

utajený komunista

Moja stará mama by povedala: Ten chlap nemá Boha pri sebe.
Ja vravím nech si vypisuje možno príde čas,že zase otočí kabát.
 
Hodnoť

Yes!

Presne tak.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre