K názoru šéfa ECB, že krajinu s takým rizikom nesolidárneho správania ako Slovensko by do eurozóny osobne viac neprijímal, existuje i také apropo, že oceňovanie rizika nie je prednosť centrálnych bankárov.
Príčinu jeho zainteresovanosti
môžme hľadať v Luxemburgu uloženou pozornosťou od nemeckých a francúzskych bánk.Ale on musí.
Aby náhodou niekto nezačal kritizovať jeho. Lebo on je si hodne vedomý toho, že Grécko pohnojili viac, ako by ktokoľvek z nich dokázal vymyslieť.trichet
chce hlavne umlcat kritizujuce krajiny ako cesko s klausom, ale cesi mu na jeho euro kludne ukazu prostrednik ;-)Trichet ma recht..
dalsi stat, spravajuci sa ako Slovensko uz Eurozona naozaj nepotrebuje. jeho otazka je spravna- naco sme sa tam tlacili, ked nechceme hrat spolu s ostatnymi. je neudrzatelne, tvarit sa ako miklos, ze vsak nic sa nedeje, kasleme na Grekov ale ide sa dalej. ale pre SR to nie je nic nove, mat vonku hanbu..co stale vyplakavate... mam navrh...
kolko mal fco volicov... 880 000?... tak je to jednoduche.. pozicat mame 880 milionov, teda ak dobre pocitam, kazdy ficovolic zlozi 1000€ a moze sa pozicat Grecku... vynosy sa spravodlivo rozdelia ficovolicom a rovnako aj pripadna strata... kto je za?...súhlas!
Všetkými 10-timi hlasujem ZA!:-D
Skvelý návrh. +Ksuperspy.
Po Trichetových slovách, ktoré znamenajú " silnejší pes je..." si ostatní kandidáti veľmi dobre premyslia, či má význam vstupovať medzi vydieračov. Slovensko bolo prijaté, lebo plnilo kritériá. A bolo prijaté s vierou, že platia určité zásady, ktoré dodržia aj ostatní. Reakciou Mikloša malo byť "súdruh Trichet, pozametajte si pred vlastným prahom!"SK sa to vypomstí
Kedysi sa CZ prví reformovali v Európe. Krajina dostala nálepku "kacíri". Potom sa Európa 100 rokov neskôr tiež reformovala - ale žiaľ, nik nemyslel anulovať aj nálepku "kacíri". A tak kacírov napríklad kľudne darovali adolfovi h a ani pes neštekol. Teraz táto zženštilá vláda zbabelých fušerov si koleduje o niečo podobné. Všetko stavia na peniaze a preto padne a ani pes za ňou neštekne.Mzslíš toho spiaceho Tomanovej psa?
ten naozaj ani neštekne. A budúci premier Fico kvôli tomu zvolá mimoriadne zasadanie odvážnej vlády :-)))Zaujímavé prečo si tento "odborník"
neotváral papuľku skôr, napr na Grécko, ale aj trebárz na Nemecko - ale v 2004 a nie v 2009? Je to tým, že je pokakaný a otvára papuľku len tam, kde očakáva malý odpor. Myslím, že Slovensko so svojou psou dušou voči inštituciam EÚ je klasický príklad.Také jednoduché a samozrejmé veci a aj
tie treba vysvetľovať? Iba oplan sa zastáva podvodu...Ten pán Trichet asi nevie
že každá krajina sa pri vstupe do EU zaviazala v zaviesť menu Euro. Lenže vyzerá to tak, že nikto už nemá veľkú chuť to Euro zavádzať. Okrem grékoidných krajín ako je Maďarsko..Prečo Trichet nenadáva na Grécko?
Aby to človek pochopil, treba si uvedomiť, kto je Trichet. Je to člen európskeho top establishmentu. Teda jeden z vládcov. Grécko si EU kúpila. Podplatila elity krajiny a získala si ich loajalitu. Elity podplatili obyvateľstvo. NIečo to stálo, ale fungovalo to. Vládcovia boli spokojní. Slovensko sa do EU a EMU natlačilo. Slováci si utiahli opasky, aby splnili náročné kritériá prijatia do kráľovstva. A teraz si myslia, že majú právo do riadenia kráľovstva hovoriť. Vládcovia sú popudení.Pán Trichet
by pochopil, keby sa aj on musel uskromňovať už 20 rokov a po tom všetkom prispieť iným na blahobyt. Nech si strčia Eurofondy za klobúk, ale v tom prípade nech sa aj skončí s dotáciami celkom. Aj tak to deformuje trhy a vedie to k neracionálnemu a nehospodárnemu chovaniu aktérov. Grécko by sa z dlhov hravo dostalo, keby nahodilo životný štandard, aký je u nás.