SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Slovensko sa len držalo princípov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Autor je člen Predstavenstva VšZP, býv

Pojem ambivalence

Slovo:
ambivalence

Význam:
• (kniž. a odb.) ambivalentnost

• (psych.) součásná existence protichůdných citových postojů (sympatie, antipatie apod.) k určité osobě nebo předmětu
 

veru

Autor je člen Predstavenstva VšZP, bývalý viceguvernér NBS a zástanca poskytnutia pomoci Grécku...

v mene otca syna i ducha :)
 
Hodnoť

?

Autor je člen Predstavenstva VšZP, bývalý viceguvernér NBS a zástanca poskytnutia pomoci Grécku

Pojem ambivalence

Slovo:
ambivalence

Význam:
• (kniž. a odb.) ambivalentnost

• (psych.) součásná existence protichůdných citových postojů (sympatie, antipatie apod.) k určité osobě nebo předmětu
 

 

Uff!
 

v kazdom pripade

si pan bankar prave zavrel cesticku k moznemu buducemu teplemu fleku v darmozracskom bruseli - vsetka cest ak to urobil vedome
 

to urobil aj Dzurinda 10.04.2008

a
funguje to

EÚ ho ignoruje................
 

 

Kto ho z EU ignoruje ...ssik ?
 
Hodnoť

pinosz6

nejako si to do°°°°° .
Pán Barto celkom správne píšete , že Slovensko sa iba držalo podmienok !
 

 

No prave a napriek tomu je za pozicku . Hehehe!
 

 

Nie za pozicku. Je za pomoc Grecku, to je rozdiel.
 
Hodnoť

Naopak.

Trichetove hrozby znamenajú, že sa riadi, a nielen on heslom:
Qod licet Iovi, non licet bovi.
A pretože Slovensko postupovalo v súlade so svojimi záväzkami a povinnosťami, mohol si tie svoje kydy kľudne odpustiť. Lebo tým volom sa stal práve on. A dokázal tiež, zlodej kričí, chyťte zlodeja. Kde bol pri posudzovaní vstupu Grécka? Kto posudzoval plnenie kritérií, hodnotil vo výročných správach reálnu situáciu u členov Eurozóny? Kde boli tie stovky, tisíce darmožráčov v komisiách, subkomisiách, bankových radách, kontrolných orgánoch vtedy? Nemali by to teraz, po zosobnení všetko zaplatiť sami, aj s mastnými pokutami a trestnou zodpovednosťou? Kedy sa títo voli začnú zapodievať skutočnými problémami a prestanú vymýšľať idiotiny o správnom zakrivení banánov?
A nedá mi nedoložiť poznámočku.
RVHP a podobných Uebermenschských pokynov Moskvy sme si užili dosť, stačilo.
Preto sme na podobné eskapády mimoriadne citliví, vrátane mňa.
A to treba pánom, ktorí sa cítia rovnejší medzi rovnými, s klapkami na očiach a ušiach dôrazne pripomínať. Vždy a všade. A by nezačalo zaznievať, dosť bolo Bruselu.
 

Slovensko vs grécka pôžička

Zo všetkých informácii a reakcií na ne vyplývajú 2 konzekvencie:
1. Predstavitelia EÚ si mýlia EÚ s RVHP. V Moskve stačilo tresnúť do stola a bolo...V EÚ aj Slovensko môže zaujať postoj (a nedá sa to vyriešiť priateľskou vojenskou intervenciou a la 1968)
2. Vyhrážky, že pre svoj postoj Slovensko nepatrí do eurozóny je intelektuálny suterén, totiž práve do eurozóny nepatria krajiny ako je Grécko!!!!!!!!
 
Hodnoť

O spokojných bankároch.

Možno, pôjdem trošku mimo základnú ideu článku, ale len trošku. Chcel by som vedieť p. Barto, ako sme sa na Slovensku vysporiadali s bankármi (takzvanými), ktorí boli vo vedení slovenských bánk najmä v rokoch 1992 až 1998 a ktorí svojou odbornou "činnosťou" spôsobili len oficiálnu a zaplatenú stratu štátom 110 miliárd Sk ? Skutočná strata rozkrádaním bola ďaleko väčšia. To len používam ako malú exkurziu do minulosti, ako sa Slovensko vysporiadalo s bankármi a bankami po veľkej privatizácii (nehoráznom rozkrádaní) a ako je Slovensko "spravodlivo" nahnevané na postupy Francúzska či Nemecka pri riešení gréckeho dlhu (oddĺžovanie svojich bánk). Nemáme sa začo "hanbiť"! Aj u nás na Slovensku to nakoniec zaplatili za banky a ich vedenie občania. A bankári ? Usmiati, spokojní, počúvajúci cinkot svojich ťažko zarobených, poučujúci ako sa vysporiadať s gréckym dlhom, nielenže bez trestu ale bez akéhokoľvek šrámu. Natíska sa otázka : akéže to boli princípy, ktorých sme sa tu držali ? Len aby sme ešte neboli aj na Slovensku po čase prácou bankárov "prekvapení", len sa pozrime do Česka na účtovníctvo ČSOB ...
 

Ja pojdem trosku mimo

zakladnu ideu pre zmenu vasho prispevku:) ...situacia v policii a bankovnictve je podobna, prostredie je vysoko korupcne, policia je korumpovana mocou a politikmi, bankovnictvo systemom frakcnych rezerv, kde bankari mozu vytvarat peniaze de facto z nicoho a uctovat si urok, dalej mozu tymto spposobom prerozdelovat a presuvat realny majetok od pracujucich a sporiacich ludi.

riesenie pre policiu je vytvorenie viacerych sukromnych policii, kde bude kazdy jeden obcan poisteny, riesenie pre bankovnictvo je zlaty standard a bankovnictvo 100% rezerv, ktore minimalizuje moznosti legalneho falsovania /tlacenie z nicoho/ penazi.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre