SME
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Starý otec a referendum (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

veľmi pekne napísané. kiežby sa koalícia inšpirovala
 
Hodnoť

Na zamyslenie?

Na zamyslenie sú naopak 3 milióny voličov, ktorí sa referenda nezúčastnili, napriek populisticky položeným otázkam. Kto by už chcel platiť koncesionárske poplatky za niečo, čo sa nedá pozerať, kto by nedoprial papalášom, aby sa vozili podľa možností na trabante či na bycikli, atď. a tak podobne. Keď sme sa referenda napriek tomu nezúčastnili, nebolo to preto, že by nám boli veci ľahostajné, ale práve naopak, bol to zodpovednejší postoj, než u tých, ktorí naleteli na Sulíkovskú demagógiu.
 
Hodnoť

Neviem, koľko má autor rokov,

isté je že sa v ich rodine stávajú otcami v nezvykle vysokom veku. Ak nám teda hovorí pravdu, že jeho starý otec by mal v tomto roku 162 rokov. Ak je autor šesťdesiatnikom, jeho predkovia sa stali rodičmi vo veku vyššom ako päťdesiat rokov. Čo je síce fyzicky možné, ale v opakovaní generácií nezvyklé. Ja mám v tom roku, ako udáva autor už starého otca môjho starého otca, teda predkov o dve generácie dopredu.
 

Že by predsa preklep?

Vo februári bude mať K.Földvári 79 rokov, ale aj tak je dátum narodenia jeho starého otca dosť vzdialený. Mal by tento rok dokonca nie ako píšeš 162 ale 168 rokov. Ja mám síce o 15 rokov menej ako autor, ale môj starý otec sa narodil v r. 1896 (rovnako ako K. Gottwald, ale s tým som sa nikdy ani spolužiakom nechválil) teda o 54 rokov neskôr ako ako citovaný autorov dedo.
 

 

sorry, 168 rokov je správne
 

 

Nuž ja mám vyše päťdesiat rokov a môj otec sa narodil v roku 1905. A jeho otec, môj dedo, ktorého som, žiaľ, nikdy nevidel, v roku 1869.
 
Hodnoť

Takýchto rozmuných názorov ,

ako napísal pán Foldvári je na Slovensku ako šafranu.
Kde sa podel rozum ?
 
Hodnoť

Mám len jednu prosbu

Napíšte niekto /ak viete/ ako navrtať a naplniť pušným prachom nakradnuté peniaze.Viete si predstaviť ten výbuch,ak by všetky "poctivo" nakradnuté peniaze /na Slovensku /naraz vybuchly?Aj Hirošima by sa červeňala od hamby.
 

správne je haNba, pán inžinier132

pekne prosím, nabudúce ak už...
 


Najčítanejšie na SME Komentáre