SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nemiestne žarty o národnej agentúre (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

 

Keď sme už pri tom žartovaní o miliarde: koľko peňazí z rozpočtov vykrojilla vláda RF ročne pre tajné služby? A pán minister Jahnátek pritom nevedel, na koho sa majú obrátiť o informácie? To je ten človek, čo iným nadáva do amatérov?
 

zobuď sa trulko

už je štvrtok a nepleť si stále SIS s ŠtB !!
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

Ako vždy

z bordelu aký za sebou zanecháva makroekonóm Mikloš treba obviniť , akože inak, vládu , ktorá prišla po modrej v roku 2006. Pýtam sa, kto zriaďoval a nastavil kritéria vzniknutej agentúry? Kto nominoval Bertholdyho? Nie je to diletantizmus makroekonóma Mikloša? Nepodobá sa tento prípad prípadom aké sú privatizácia SPP s manažérskou kontrolou minoritného akcionára, privatizácia SE , prenájom Gabčíkova, zvýšenie DPH PHM pri zlom zostavení rozpočtu, ako aj kauza Tipos, kde bol akoo vždy na jej začiatku makroekonóm Mikloš? Mám dojem, že p. Leško je neobjektívny a píše účelové komentáre. Len dodám, exminister Jahnátek podal trestné oznámenie. Iná situácia by bola, keby v čase ministrovania zistil ten bordel a nekonal. Potom by mohol p. Leško špekulovať . Účelovosť komentára potvrdzuje aj skutočnosť, že osoby , ktoré stáli pri vytváraní agentúry nie sú spomenuté.......
 

Skutocne krasna analyza,

skoda,ze si nenapisal,ze uz Tomas Garique Masaryk spominal,ze v taketo agentury mozu byt zdrojom kradnutia penazi danovych poplatnikov a V.I. Lenin preto taketo agentury ani nezriadil! Chcelo by to na sebe viac popracovat a trocha to rozviest!
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

No,

a Ľudevít Štúr spolu s M.R.Štefánikom spreneverili fondy Matice Slovenskej. To sú tiež známe veci.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Tvrdiť, že TGM (posmrtne?) rozbil

1. ČSR môže len ľudácky ignorant. Takisto nezmyselné sú kydy o jeho českom nacionalizme - keby si to vravel o Benešovi, dá sa diskutovať. Masaryk bol z polovice Slovák. Ním založený štát bol pod obrovskou hrozbou Hitlerovho Nemecka. Preto sa piata kolóna fašistov - Henleinova SDP - nikdy nedostala do vlády. Slovenské strany bežne, Slovák Hodža sa stal aj premiérom.
Nemal by si čítať len Ďuricu, obmedzí ti výhľad.
 

Ty si ale prípad.

Takže, vyúčtovanie zbierky, ktorá sa sústredila v rukách Jozefa Murgaša, mal dať TGM? Tak daj Ty vyúčtovanie zbierky na národný poklad, ktorú pre..bal Markuš, predseda Macochy slovenskej.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Macko,

Ty si typický príklad "svojstojného a roduverného Slováka", na ktorého sa hodí definícia môjho nebohého otca. Keď sa v roku 1939 niekto spýtal - komunisti, kde ste?, ozvalo sa mu - v Hlinkovej garde. Keď sa v roku 1948 niekto spýtal - gardisti, kde ste?, ozvalo sa mu - v komunistickej strane. A len tak na okraj - kto spreneveril majetky desiatok tisícov Slovenských občanov, ktorí boli poslaní kresťamskou a národnou vládou Slovenského štátu do plynu? Tiež TGM?
 

 

a Markus udajne odpasol statny poklad ...
 

Pán prezident Beneš ešte spreneveril

majetok 3 milónov čs Nemcov ktorých vyhnal, v hodnote niekoľko biliónov KČ
 

re: macko

Ja som citala, ze Benes spreneveril (prehral v kasine) tebou spominane peniaze.
 

 

Tým, že si svoj príspevok vyšperkoval duchaplnosťami si vlastne "ništ" nepovedal.
 

re: prinz

1. Tie kritérie neboli nemenné, a pokiaľ boli čo i len pochybnosti Jahnátek mal konať. A nekonal.
Nedvíhali mu vraj telefón.

2. Privatizácia SPP s manažérskou kontrolou zabránila dosadiť tam druhého Duckého, obsadzovaniu flekov straníckymi nominantami a teda tunelovaniu firmy. A bez tej manažérskej kontroly tak cena by bola podstatne nižšia, pokiaľ by sa vôbec našiel kupec.

3. Privatizácia SR bola verejnou súťažou a vyhrala najvyššia ponuka a čo sa týka bludov o Gabčíkove:
"SE prevádzkujú energetickú časť Gabčíkova, teda ho nevlastnia, ani nemajú v prenájme. Napriek tomu platia všetky prevádzkové náklady elektrárne. Navyše, SE platia 65 percent výnosov VE Gabčíkovo štátnej Vodohospodárskej výstavbe a ďalších 300 miliónov ročne za užívanie energetickej časti VEG. V roku 2008 očakávame, že štátna Vodohospodárska výstavba dostane z Gabčíkova na výnosoch vyplatené približne tri miliardy Sk (99,5 milióna eur) a nemá s tým spojené žiadne náklady. Takže, výnosy štátu by boli oveľa nižšie, ak by ktorákoľvek iná firma začala samostatne prevádzkovať toto vodné dielo. Dôvod je jednoduchý: Gabčíkovo je súčasťou portfólia elektrární, ktoré prevádzkujú SE, preto SE dokážu optimálne plánovať prevádzku VEG a jeho nasadzovanie v súlade s požiadavkami centrálneho dispečingu prenosovej sústavy. Navyše, štát na efektívnom prevádzkovaní Gabčíkova profituje aj ako 34-% akcionár Slovenských elektrární, pretože rastie hodnota jeho kapitálovej účasti v elektrárňach," zdôraznil ďalej Kopřiva.
http://www.ta3.com/sk/reportaz...

4. Kauza Tipos
Tipos mal v roku 2006 vlastné imanie vo výške 11 miliónov korún a pokiaľ niekto kúpil pohľadávku, vyfabrikovanú hlúpym alebo skôr podplateným sudcom, ktorý netušil, že zisk Tiposu je zo štátnej licencie na prevádzkovanie hazardných hier a nie zo žiadneho know-how, za podstatne, ale podstatne vyššiu sumu, tak musel vedieť, že na druhej strane má komplica, ktorý ochotne a rád mu na Cyprus pošle 2.5 mld. Sk, a kde to nevyšlo, Počiatek potajomky poslal len pol miliardy, a zvyšok prezradili novinári.
Keby taká dohoda neexistovala, tak len idiot by kúpil pohľadávku, kde tej druhej strane stačilo odobrať štátnemu podniku licenciu a prideliť inému subjektu a kde by pri likvidácii získal tak vo výške 1-2% svojej investície.
To, že súd s Tiposom bol prehraný po tom čo tam Smer-áci vymenili advokátsku kancelária, v súvislosti s vyššie napísaným, asi nešťastnou náhodou nebude.

5. Zvýšenie spotrebnej dane bolo dôsledkom nedostatočne pripraveného rozpočtu, ktorý pritom pripravoval nominant SDĽ Hajnovič, a voči diere, ktorú vyrobil Fico šlo o prkotinu.

Tak skúste ešte raz, a bez ficovín. Môžte začať tým, že vláda v ktorej bol aj Mikloš odovzdávala ekonomiku v podstatne lepšom stave ako preberala, čo Ficovi nehrozilo ani bez krízy.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

re: macko boo

Súčasťou kúpnej zmluvy boli aj záväzky investovať. Na ktoré ste vedome zabudli.
A Enel nič nedostane, zmluva sa neruší, štát dostáva poriadny balík z prenájmu. O ktorý by inak prišiel zrušením zmluvy prišiel, lebo Gabčíkovo samé o sebe bez možnosti koordinovať dodávky energie s ostatnými výrobcami, by ten výpadok ani nemalo ako nahradiť.
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre