SME
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pod ochranou prokurátora (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

V roku 2004 bol I. viceprezidentom J. Spišiak, ktorý mal pod priamym riadením úrad špeciálnych policajných činností, kde sa odpočúvanie realizovalo. Je zaujímavé, že len na bratislavskom odbore sa nevyhotovovali záložné CD s nahratými telefonátmi, v BB a KE si svoje povinnosti plnili správne. Napriek tomu, že o strate telefonických hovorov vedel, tri mesiace to nikomu neoznámili, ani dotknutým subjektom. A tých prípadov poškodených stratov odpočutých telefonátov bolo viac ako Bielik.
 
Hodnoť

A čo prepustenie J. Majského na slobodu?

Určite tých prešľapov prokurátorov bolo viac, no pri čítaní tohto článku mi v súvislosti s D. Trnkom prebehlo mysľou naše stretnutie v roku 2004, len pár dní po jeho nástupe do funkcie generálneho prokurátora. Osobitne ho zaujímal osud vtedy obvineného J. Majského, ktorého sa nám už po tretí krát podarilo vziať do väzby a to v súvislosti s podvodmi s finančnou hotovosťou ako aj majetkom nebankového subjektu BMG + Horizont Slovakia s celkovou škodou takmer 1 miliardy Sk. Všetky otázky D. Trnku naznačovali, že hľadá dôvody jeho možného prepustenia na slobodu a súčasne i môj súhlas s týmto postupom. Pravdaže, ja som kategoricky odmietol čo i len náznaky takýchto úvah a v mojom stanovisku som uviedol asi štyri pádne dôvody, pre ktoré nemôže byť obvinený z našej iniciatívy prepustený. S tým sme sa aj rozišli. Aké bolo moje prekvapenie, keď o dva dni generálny prokurátor D. Trnka vydal pokyn obv. J. Majského prepustiť z väzby. Pri telefonickom rozhovore s vtedajším ministrom vnútra V. Palkom uviedol, že s jeho zámerom, prepustiť J. Majského na slobodu som ja súhlasil. Vtedy som pochopil podstatu problému.
 

 

no paráda! to je moc, toto.
 

 

No paráda! To je moc toto. To je veta(?).
Inač zhrozenie je oprávnené. Len už by SME si mali zvyknúť, že maslo na hlave majú všetci. Modrí i červení. Dokonca i modročervení. A pravdepodobne aj my ostatní. Ktovie, možno dokonca aj pán Šátek. Možno. Neviem.
 

 

Maslo máme práveže len my ... my sme vychovali tento národ, sú to naše deti, naši rodičia, deti našich priateľov, dokonca mnohí sú naši priatelia. Keď odrbávajú druhých, nevadí nám to, kľudne nech mu aj hlavu utrhnú, keď odrbávajú nás, zrazu nám to vadí. Božie mlyny melú pomaly ale isto ... vychovali sme si nekultúrny, neslušný národ, z takého národa nevzniknú dobrí politici, dobrí podnikatelia, dobrí úradníci, ani dobrí policajti či prokurátori. A už vôbec nie dobrí sudcovia, advokáti či iní právnici. Nikto iný nie je vinný len my, len priznať si to a urobiť niečo pre zmenu nikto nechce a preto tu takéto "Slovensko" bude ešte veľmi dlho... Kecať na SME totiž nestačí ...!
 

 

Uz davno tu nebol prispevok ktory by takto presne pomenoval zakladny problem nasej spolocnosti. Vystihol si to naozaj uplne presne. K+
 

 

Ver, že takýchto príspevkov tu bolo za posledné dva roky veľa, odo mňa pravidelne, len tak ako doteraz, ani po prečítaní tohto príspevku si nikto nevstúpi do svedomia a neprizná, že je to tak a že s tým treba niečo robiť :( Škoda :(
 

 

Problém je skôr v takých ako si aj Ty. Hodil si všetkých do vreca a potom čo s tým? Všetci SME zlodeji, všetci majú maslo na hlave. Ja nie! Nemám maslo na hlave a už vôbec nie som zlodej. Ale okrádaný, tak to som! Takže Izero, radšej pomenuj tých s maslom na hlave a nepíš nezmysly ... vraj naše detí, naši rodičia, naši priatelia.
 

 

Ale nevystihol! Ja maslo na hlave nemám. A poznám mnohých, čo sú na tom podobne. Ale poznáme mnohých, ktorí ho majú. A priveľa.
 

Aj my sme už pochopili,

kde je pes zakopaný!
 

slovenská prokuratúra nie je hodnoverná

pokiaľ sú v nej zamestnaní takí jedinci, akým je napr. košický prokurátor Alexander Chomča spájaný vlastnými kolegami s mafiou!
http://flog.pravda.sk/ehmkkosi...
 
Hodnoť

Nie je prokurátor po slovensky

náhodou štátny zástupca? Tak čomu sa potom autor článku čuduje?
 

v demokraciach je to

štátny zástupca, a v totalitach to je prokurátor.
Zaraď si nás kde chceš......
 

fakt je to jedno či štátny zástupca

alebo prokurátor. byť štátnym zástupcom ti viac slobody nedá.. ani odvahy.
 
Hodnoť

moj názor

V čase vllládnutia Mečira som sa listom obratil ako občan na pana prokuratura Vala prečo nerieši pripady z pohladu kauz ktore prinašaju nespreavodlivosť v očiach občanov .Dostal som odpoved za čo dakujem aj policioa ma vyšetrovala prečo tak odvažne zaujimam stanovisko aj k unosu prezidentovho syna -odpoved bola v tom zmysle ako piše članok autor članku. Ma dobry postreh. Dakujem.
 

 

A obrátil si sa listom na prokurátora aj v čase "vllládnutia" Dziirinduu? A obrátiš sa aj v čase vládnutia Yettiho?
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Vlastne môžeš byť rád ,

že ťa nezatvorili na nejaký rôčik. Čo je prezidentov syn tvoja rodina? A zaujímať sa o osudy cudzích ludí? To chceš skončiť ako tohoročný nositeľ Nobelovej ceny z bratskej Číny?
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre