SME
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Shooty (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

 

1.
Uz sa budema mat
ovela lepsie, uz je
dvojkriz prekryty!
 

takže Shooty klame

znak nevzal bezdomovec, len ho "král starých sochárov" prekryl.
Ked sa zmení vládna garnitúra, tak ho zas odkryje...
 

Od Teba by som takú kritiku

šútyho nečakal :-)
 

 

Od Teba som nijakú inú reakciu ani nečakal.
;-)
A tá banda boľševikov prečo tak beží za tým bezdomovcom? Idú si kúpiť jeho hlas za 5 Evri? Ale veď na to stačí aj náčelník Veľká huba sám a komunálky budú až za mesiac aj niečo....
 

 

Nepredá.
Sulík ponúkal sedem.
 

a ty to odkial

vies ? Si peniazky zobral a aj tak roberta volil ?
 

 

Shooty neklame, nespoznal si na umenie chudobneho zlievarenskeho majstra Kulicha?
 

hocako,

znak je na štíte prekrytý, "na umenie chudobný zlievarenský majster Kulich" ho nevzal so sebou
 

TREBA POČKAŤ MAX 4 ROKY,MOŽNO AJ MENEJ..

tak to má byť!! šlovenské príslovie hovorí:"každý chvílku ťahá pílku.za 4 roky budeme mať svätopluka zase kompletného,ako bol,treba len počkať kým táto protislovenská banda odtiahne do p... len je potrebné popriať kulichovi dobre zdravie,aby zas dal do poriadku dielo,ktoré mu títo kultúrni barbari prikázal sprzniť.
 

 

hahaha toto bolo dobre :)
davno som sa tak dobre nenasmial.
K+ najma za vetu "aby zas dal do poriadku dielo..." ...hlavne to "dielo" :D
 

Lojzko chcel pouzit termin "magnum opus"

Zial pat boroviciek mu v tom zabranilo. Usudil som tak z pismena "š" v slove "šlovenské".
 

vidí Lojzko, vidí dvojmo

usudzujem tak z konštrukcie "kultúrni barbari prikázal sprzniť"
 

Opäť o diakritických znamienkach

Odhliadnuc od jeho názorov aspoň píše normálne po slovensky. Slovenčina totiž pozná, ako iste vieš, aj mäkčene a dĺžne. Správne sa píše "Žiaľ, päť..." Existuje aj pat, ale ten je len v šachu! Ale zdá sa, že aj Ty dokážeš písať po slovensky, čiže s diakritickými znamienkami, keď si napísal písmeno "š". Tak prečo ich nepoužívaš, keď jedným stlačením klávesu sa dá napísať "s" aj "š" ? Lenivosť to teda zrejme nebude. Čo to potom je, neúcta k slovenskému jazyku, alebo obyčajná lajdáckosť? (Ospravedlňujem sa za ostrý tón.)
 

 

Vies, to "š" sa da napisat aj skrze copypaste (to je ked stlacis ctrl c a ctrl v), a ako sam uznas, asi to nie je najvhodnejsia metoda ako pisat s diakritikou. Da sa pouzit, ked chces presne citovat, ale nechcem si ta predstavit, ako v okolitom texte hladas a nasledne do svojho copypastujes kazde pismeno s makcendlznami. Alebo ze nebodaj hladas v charactermap alebo dokonca ak si tvrdak, tak ich pises skrze alt xxxx.
 

spravne slovensky

sa pise: kopy päste
 

 

Ak nemá niekto slovenskú klávesnicu, viem to pochopiť.
 

Ďalší expert z jazykovej polície

Do Lojzka sa dnes navážať nebudem, určite mal rušný večer a zadarilo sa mu pod vplyvom dobrej nálady. Celé to bolo aj tak myslené ako uštipačná narážka na Lojzkov stav miernej rozjarenosti kedy sa evidentne nepletie iba jazyk ale aj prsty šmátrajúce po klávesnici. Ale späť k téme normálne po "šlovensky".

Neviem čo presne znamená normálne v tomto kontexte. Definuj! Nemáš náhodou na mysli správne/nesprávne? Predtým než ťa (malé ť som použil zámerne :-D) sprdnem si prezri Lojzkov text ešte raz a poriadne. Odsadenie novej vety, začiatočné písmená vo vetách, š v slove šlovensky, začaté a nikdy neukončené úvodzovky, malé s v slove svätopluk. A to je len prvý riadok. To je "normálna" Slovenčina? No ak ty toto považuješ za "normálnu" Slovenčinu, nech pod týmto pojmom rozumieš čokoľvek, odporúčam ti neopravovať deťom úlohy. Prenechaj to manželke. A to či, ako a kedy použijem diakritiku prenechaj mne.
 

 

Môžem Ti prezradiť, že nie som expert z jazykovej políície, ani jazykový inšpektor ani nič podobné. Pod „normálnym písaním“ som mal v danom kontexte na mysli písanie s diakritickými znamienkami. Na to som sa zameral, nie na chyby, ktorých sa dopustil náš kolega a o ktorých píšeš.
Čo sa týka zámena „ty“ a podobných slov, ja síce väčšinou používam veľké začiatočné písmená, ale podľa mňa v týchto našich diskusiách sa spokojne môžu používať aj malé písmená.
Samozrejme, nemôže Ti nikto prikázať, aby si pri písaní používal diakritiku. Píšeš však nie pre seba, ale pre druhých. A ja ako jeden z čitateľov Tvojich príspevkov to považujem za sťažené čítanie, aj keď to (nielen ja) dokážem rozlúštiť. Aj keby si možno vynechával každé piate písmeno, aj tak by sa to dalo prečítať. Nepovažujem to však za správne. Päť nie je pat, súd nie je sud, moč nie je moc, meď nie je med, koža nie je koza a tôňa nie je tona. Taká je už naša ľubozvučná slovenčina. Aj preto je pekná. Dúfam, že raz ma pri čítaní takýchto príspevkov bez mäkčeňov, dĺžňov, vokáňov a dvoch bodiek netrafí šľak (nie „slak“ ani slák hodený do mňa huslistom).
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre